הרצאות בתכנות לקהל הרחב- יום ההרצאות הראשון

12:00 23-05-2014
הרצאות בתכנות פתוחות לקהל הרחב בנושאים:
 
 

יום שישי | 23.5.14 | 12:00-15:00 | אודיטוריום, בניין 6
פתוח לקהל הרחב ללא תשלום

Open Source Projects in PHP
מאז הופעת שפת התיכנות PHP פותחו באמצעותה עשרות רבות של frameworks אשר מאפשרים פיתוח מערכות web (לרבות מערכות ERP, מערכות לניהול תוכן ומערכות רבות אחרות) ללא צורך בידע בתיכנות.
במקרים רבים מדובר ב-frameworks שזמינים בחינם ומפותחים כ-open source projects.
במהלך ההרצאה נכיר frameworks פופולרים כגון WordPress, Joomla ו-Moodle, נכיר את תהליך ההתקנה הפשוט שאופייני להם תוך כדי הדגמה מעשית, נתוודא ל-plugins architecture שאופיינית להן וננסה לאפיין את אותם מקרים שבהם השימוש ב-open source projects אלה עלול להיות בעייתי.
ההרצאה מתאימה גם לאנשים ללא רקע בתיכנות.
 
   

Frameworks in JavaScript
בשנים האחרונות כהמשך ישיר לדומיננטיות הגוברת של HTML5 בפיתוח צד הלקוח של web applications אנחנו עדי לחשיבות הגוברת והולכת של שפת התיכנות JavaScript ולאחרונה גם בצד הלקוח וגם בצד השרת.
בתחילת ההרצאה נערוך היכרות בסיסית עם שפת התיכנות JavaScript ומייד אחר כך נסקור את ה-frameworks הפופולרים ביותר תוך התייחסות לתחומים השונים שבהם ניתן למצוא frameworks: יצירת גרפים, הצגת מפות, יצירת ממשק משתמש ל-desktop web applications, יצירת ממשק משתמש ל-mobile web applications ואחרים.
ההרצאה מתאימה גם לאנשים ללא רקע בתיכנות.
 

 
Node.js Jump Start
בשנים האחרונות ניתן לזהות פופולריות גדלה והולכת של שפת התיכנות JavaScript בפיתוח צד השרת של web applications, ובעיקר תוך כדי שימוש ב-node.js אשר מבוסס על javascript v8, המנוע של google להרצה של קוד ב-JavaScript.
במסגרת ההרצאה נערוך היכרות ראשונית עם node.js ונסביר את הדרוש כדי לאפשר המשך לימוד עצמי של הנושא.
ההרצאה מיועדת בעיקר למתכנתים עם רקע בפיתוח web applications, בין אם באמצעות PHP, .NET , Java EE או כל שפה אחרת.