ארועים

הרצאת חלון לחזון: חשיבות מערכות אלחוט באמצעות אנרגיה מכוונת ותקשורת בעיקר באמצעות לוויינים בחלל.

14:00 13-02-2023

 

הורד הזמנה כ-PDF

הזמנה מעוצבת

תקציר

נתחיל בסקירה קצרה על מערכות אנרגיה מכוונת (DIRECTED ENERGY SYSTEMS DES) שהוצעו לראשונה בתחילת המאה ה20 ע"י הגאון באלקטרו מגנטיות N.TESLAלהעברת אנרגיה חשמלית באלחוט למרחוק במקום בחוטים וכבלים, אבל נכשל כי הטכנולוגיה לא הייתה עדיין בשלה.

 

באותה תקופה הצליחו MARCONI ,POPOV ואנשי מקצוע אחרים לפתח מערכות תקשורת רדיו להעברת מידע ש כיום בין התחומים הטכנולוגים החשובים ביותר במיוחד באמצעות לוויינים וחלל.

 

מגבלות הספק ,נצילות, הפרעות אלקטרו מגנטית EMC וסיכונים ביולוגים עכבו את פתוח מערכות DES ביותר מ 70 שנה. בעקבות פתוח משדרי תקשורת ומכ"ם ב הספקים ו בנצילות מאוד גבוהים ,פתרון חלקי של הפרעות וסיכונים ביולוגים החל פתוח מערכות .DESתחילה למטרות אזרחיות בתחומי תדרי רדיו ו מיקרוגל MW ו גם בתחומי ה IR באמצעות LASER.

 

בשלושים השנים האחרונות לנוכח התחרות בין המעצמות החל פתוח מואץ ויקר של מערכות נשק DEWבעיקר למטרות הגנה צבאיות מ איומי טילים ובמיוחד מטילים מדויקים ו HYPERSONIC.

 

בשלבי גלוי, אבחון ועקיבה של טילים כאשר יש צורך בקו ראיה עם האיום האמצעי הטוב ביותר הוא מערכות לווייני תקשורת להעברת מידע ו סנסורים לגילוי הטילים. בשלב היירוט האמצעי היעיל ביותר כיום הוא החץ פתוח ישראלי הפועל בכל מזג אויר אבל עם הפעלה מאוד יקרה ואיטית.

 

בעתיד הקרוב ישראל ובעלי הברית שלנו ישתמשו רוב הזמן כאשר אין הפרעות אטמוספריות באמצעות DEW לייזר HEL וגם מיקרוגל HPMהמופעלות מחשמל במחיר מאוד נמוך להפעלה. אבל יש צורך בפתוח DES בהספק גבוה יותר מן הקיים כדי לנטרל טילים HYPERSONIC. בעתיד הרחוק מתכונים להשתמש ב DES גם בחלל אפוא שאין הפרעות ונחות של האטמוספרה.

 

בשנים האחרונות כתוצאה מן המאמץ הצבאי חלה גם התפתחות גדולה של DES למטרות אזרחיות והתחיל להתקדם הפרויקט לייצור כמויות גדולות של אנרגיה חשמלית נקיה מן השמש בחלל ולהעברתו באמצעות DES מיקרוגל או לייזר לכדור הארץ.

 

פועלות כיום מספר חברות כדוגמת EMROD עם מנכ"ל ישראלי להעברת אנרגיה חשמלית זולה כמעט בכל מקום בעולם באמצעות DES בעיקר באמצעות לוויינים בחלל. רוב הרשת החשמלית העתידית על הירח ובמאדים תהיה באמצעות DES. כך יוגשמו החלומות של TESLA בתחום הDES.

 

במסגרת הקורס ש אעביר בנושא תקשורת לוויינים וחלל יינתנו גם החידושים האחרונים בתחום הצבאי והאזרחי עם אפשרות של פרויקטים ועבודות מסטר.

הרשמה