חדשות ואירועים

תוכנית ראשונה מסוגה להכשרת מומחים לחשמול רכבות ב-HIT

פיתוח התשתיות המתקדמות בארץ וקידום תחום התחבורה הירוקה, העלה את הצורך באנשי מקצוע מומחים אשר יספקו מענה לנושא.

 

 


לראשונה בישראל- רכבת ישראל, חברת החשמל, נת"ע ו- HIT משיקים תכנית להכשרת מהנדסי תחבורה ירוקה וחשמול רכבות. 


הפרויקטים התחבורתיים המתוכננים כמו פרויקטי הרכבת הקלה, המטרו וחשמול רכבת ישראל, דורשים מהנדסי מערכות הספק עם התמחות בחשמול רכבות.


התכנית תועבר בפקולטה להנדסה בHIT  והיא פתוחה לבוגרי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות מערכות הספק - זרם חזק וכן לסטודנטים בשנה ד' הלומדים בהתמחות מערכות הספק.
בוגרי התוכנית יזכו לידע הנדסי ומקצועי רחב בתחום חשמול רכבות ויהיו בעלי יכולת להשתלב ולהוביל במשק הרכבות החשמליות ולהשפיע על פיתוח התחום בארץ.


במסגרת התוכנית יילמדו בין היתר הנושאים: מבנה מערכת החשמל לחשמול הרכבת, מנועי רכבת DC,AC) Traction Motors), מערכות הינע ואלקטרונית הספק ברכבת חשמלית, בטיחות ותקנים, תכנון אלקטרו מכני של רשתות עליות להזנת הרכבת, כמו כן יהיו שלבים מעשיים של פרויקט גמר וסיורי שטח.


פרופ' יוסף בן עזרא, דקאן הפקולטה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה ב HIT: "מדובר בפריצת דרך שתשנה את השוק בישראל ואנחנו גאים להיות שותפים לה. אנו רואים זכות גדולה וזה אף משתלב עם החזון של הפקולטה, להוביל תחבורה חכמה וירוקה בארץ. בכל העולם מבינים היום את חשיבות התחבורה הירוקה, האנרגיות המתחדשות, ומהנדסי העתיד יצטרכו להצטייד בכלים ייעודיים שיאפשרו להם להוביל את התחומים הללו בישראל  ובעולם." 


אלי אלישע  מנהל מרכז ביצוע דן בחברת חשמל: "מדובר במיזם משותף תעשייה- אקדמיה אשר תבסס  תשתית הנדסית לתכנון , ביצוע , אחזקה ותפעול של מערכת החשמל להזנת רכבות כבדות וקלות ושימור ערכים של איכות סביבה וקיימות".


אברהם ראבוחין, מנהל אגף רשת דן והחוף בחברת החשמל: "תחבורה חשמלית על המסילה נמצאת בהתפתחות עצומה וחשוב לתת לה מענה הנדסי תוצרת כחול-לבן. התכנית החדשה תאתגר את הסטודנטים הן בהיבט המקצועי והן בתחום יישומה ההולך והמתרחב".

 

הרשמה למפגש מידע לתוכנית

פורסם: 07/02/2021