חדשות ואירועים

הישג מרשים לסטודנט מהפקולטה להנדסה ב HIT - פרסום מאמר בכתב עת יוקרתי

מאמר שמבוסס על פרויקט גמר בקורס ננופוטוניקה של עודד כץ, מהפקולטה להנדסה, בהנחייתו של ד"ר דרור מלכה,  התקבל לפרסום בעיתון מדעי יוקרתי:   Photonics and Nanostructures - Fundamentals and Applications .
 
 
 
ד"ר מלכה : פרויקט זה מציג תכנון של מפצל אופטי 1X4 במבנה של SOI (silicon – on-insulator). המפצל מורכב משבעה מוליכי גלים סמוכים בשיטה של  slot waveguide. הרכיב מסוגל לעבוד בכל תחום ה-C-band 1530-1565 ננומטר עם הפסדי גישה טובים מ 0.23 dB.
 
אלומיניום ניטריד נבחר כחומר לאזור ה- slot על מנת לכלוא את השדה האופטי באזור זה לכל אורך הרכיב. כל הניתוחים של רכיב זה התבצעו עבור אופן TM (transverse magnetic), ואורך המפצל הינו.14.5 מיקרומטר  הסימולציות התבצעו בשיטת BPM (beam propagation  method) תלת ממדית.
 
למיטב ידעתי זו היא הפעם הראשונה בה מוצג מפצל אופטי 1X4 המבוסס על מספר מוליכי גלים במבנה של slot waveguide. בעקבות המבנה החדשני נכתב מאמר אקדמי על ידי הסטודנט עודד כץ ומנחה הפרויקט ד"ר דרור מלכה.

עודד כץ, בן 20 בעל תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות אלקטרואופטיקה ועיבוד תמונה. משרת כיום בחיל אוויר בפיתוח אלקטרוניקה.

לינק לפרסום:

http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1569441016300888

 
 
 
פורסם:14.5.17