חדשות ואירועים

"גאה בעצמי שהצלחתי לסיים את התואר השני בהצלחה במקביל להישגים נוספים"

 
אין ספק שתקופת לימודי התואר השני היתה תקופה משמעותית ביותר עבור קובי חייט: במקביל לעבודה במשרה מלאה ולשירות מילואים פעיל (מאד!) הוא ואשתו בתקופה זו הביאו לעולם 3 ילדים! "זו אכן היתה תקופה מאתגרת, אך גם מלמדת מאד.
 
אלמלא המכון שמאפשר לשלב לימודי תואר שני וקריירה באופן מיטבי המתחשב גם במשרתי-מילואים, ואלמלא החברים וכמובן התמיכה מהוריי ואשתי היקרה, לא הייתי מגיע לנקודת הסיום. אני גאה בעצמי שהצלחתי לשלב כל- כך הרבה דברים משמעותיים, ועדיין לסיים את התואר השני בהצלחה".
 
 
קובי חייט
קובי חייט
 
קובי חייט: "התחום של הנדסת חשמל ואלקטרוניקה הוא תחום שמעניין אותי מאוד ואני עוסק בו המון שנים. לפני הצבא למדתי לתעודת הנדסאי חשמל ואלקטרוניקה כך שהמסלול המקצועי שלי היה לי די ברור כבר אז.
 
את התואר הראשון שלי, B.Sc בהנדסת חשמל-אלקטרוניקה למדתי ב HIT  וסיימתי בשנת 2011.  עוד במהלך התואר הראשון ידעתי שאני מעוניין להמשיך לתואר השני, והבחירה במכון לתואר שני הייתה טבעית לחלוטין בגלל שהייתי מאוד מרוצה מלימודי התואר הראשון, הן מההיבט האקדמי והן מההיבט החברתי.
 
בימים אלה ממש אני מסיים את התואר השני שלי M.Sc.  בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה עם התמחות באלקטרואופטיקה ועיבוד תמונה.
 
בכיתה
בכיתה
 
על השילוב בין קריירה ללימודים
במקביל ללימודים אני עובד בתעשייה ביטחונית בתפקיד מהנדס אלקטרוניקה במחלקת פיתוח אלקטרוניקה בתחום אופטרוניקה וניווט.

השילוב אמנם מאתגר. אך הוא בהחלט אפשרי, ואני ממליץ על השילוב הזה, שלמעשה מפרה ומזין הן את הלימודים והן את העבודה. התואר השני תורם לי רבות לעבודה בעיקר בשילוב טכנולוגיות חדשות אשר למדתי עליהן במכון ובהבנה יותר מעמיקה ותיאורטית  בטכנולוגיות אשר אני כבר עושה בהן שימוש. מבחינתי, HIT  הוא המקום הנכון ביותר למי שמחפש את השילוב של לימודים ברמה גבוהה וקריירה.
 
בנוסף, אני משרת במילואים ביחידה מבצעית טכנולוגית בחיל האוויר עם המון ימי מילואים בשנה. לשמחתי המכון בהחלט מאפשר ומתחשב במשרתי המילואים.
 
מנסה ללמוד. עם הילדים ברקע. 3 הילדים נולדו במהלך התואר השני.
מנסה ללמוד. עם הילדים ברקע. 3 הילדים נולדו במהלך התואר השני.
 
כשהגעת למכון, מה הכי הפתיע/ הרשים אותך?
הכי הרשים אותי מאוד היחס החם של הצוות וההתחשבות בצרכים האישיים שלי, כמו-כן הרשימו אותי לטובה המקצועיות הרבה של המרצים והמתרגלים.
 
על חווית הלימודים שלך בתכנית לתואר השני?
חווית הלימודים של התואר השני הייתה מאוד ייחודית עבורי כי במהלך התואר השני נולדו לי שלושה בנים. החבר'ה בכיתה עזרו לי להדביק את הפער איפה שהיה נדרש ואווירת הלימודים הייתה חיובית. התכנים היו מעניינים וקורסי הבחירה היו מרעננים וחדשניים מבחינה טכנולוגית.  הסגל עזר לי רבות ודחף אותי להשלמת התואר.
 

 

 
שבת בבוקר. מפגש למידה אצל קובי בבית. היה גם סביח 