חדשות ואירועים

יום חשיפה לפרויקטים נבחרים במחזור תשע"ח בפקולטה להנדסה

 

זו השנה השלישית בה מתקיים במכון אירוע חשיפה לפרויקטי גמר של סטודנטים מהפקולטה להנדסה. השנה הוצגו 13 פרויקטים שנבחרו מתוך למעלה מ 100 פרויקטים המבוצעים בפקולטה. הפרוייקטים שהוצגו נבחרו על סמך המלצת המנחה, על פי חוות דעת של הבוחנים בפקולטה וע"י "ועדת ההיגוי".

 

צוות ההיגוי של הפקולטה כלל את ד"ר מיכל בלברג (יו"ר), ד"ר חן פרימן וד"ר עמוס בר דע - ראש חוג תואר ראשון. הפרויקטים נבחנו על ידי צוות שופטים שהורכב מסגל הפקולטה ובוחנים חיצוניים.

3 פרויקטים זכו בפרסים.

 


 

במקום הראשון זכה הפרויקט :

 

"מימוש אלגוריתם גנטי"

מאת ליאל אורן וסופיה שמולביץ' |  בהנחיית ד"ר טירר נונל

 

הפרויקט מדמה מערכת מחשב-משימה נישאת, שמטרתה חישוב מהיר של מסלול אופטימלי עבור מל"ט תקיפה והצגת סטטיסטיקות הנוגעות לשיפור מרחק המסלול השלם.

הפרויקט מדגים גישות חדשניות להטמעת אלגוריתם אופטימיזציה גנטי, אשר מאפשרות הגעה לפתרון האופטימלי המוחלט תוך זמן ידוע, והרחבה עתידית של האלגוריתם. מטרת הפרויקט היא מציאת הפתרון בזמן קצר וקבוע עבור בעיות כלליות מקבוצת סיבוכיות NP-HARD.

 

 

מקום ראשון - ליאל אורן וסופיה שמולביץ'

צילום: דינה סטסקוביץ'

 


 

במקום השני זכה הפרויקט :

 

"אנטנה- סריקת המרחב על ידי בקרת מתח"

מאת אליזה ולינסקי וג'ואו וורגס  |  בהנחיית פרופ' חיים מצנר

 

בתעשיות התקשורת המודרניות של היום משתמשים בשיטת הסריקה האלקטרונית, בה האלומה משנה את כיוונה בעזרת שליטה על פאזות עירורי האלמנטים ע"י מזיזי פאזה (phase-shifters) שמחירם גבוה מאוד. מטרת הפרויקט היא להתגבר על חיסרון זה ולחקור אודות מערך אנטנות בלי מזיזי פאזה הפועל בשיטת בקרת המתח.

 

 

מקום שני - אליזה ולינסקי וג'ואו וורגס

צילום: דינה סטסקוביץ'

 


 

במקום השלישי זכה הפרויקט :

 

"פיתוח מערכת לניטור אלחוטי של רמת סוכר מחיישן מושתל"

מאת אנסטסיה ורכובסקי ורועי לסניק  |  בהנחיית פרופ' מוטי חרדים

 

בשנים האחרונות קיימת התעניינות רבה בניטור בזמן אמת של מדדים פיזיולוגיים בגוף האדם. בפרויקט פותחה מערכת שלמה של שידור וקליטה של מידע רפואי המגיע מחיישן המודד את רמת הגלוקוז בדם.

 

 

מקום שלישי - אנסטסיה ורכובסקי ורועי לסניק

צילום: דינה סטסקוביץ'

 


 

הפרויקט שנבחר כחביב הקהל :

 

"צב"ד אלקטרוני נייד"

מאת ברקן יונתן ודניאלס ברק בהנחיית מר צבי פרידמן

 

חביב הקהל - ברקן יונתן ודניאלס ברק

צילום: דינה סטסקוביץ'

 


 

ד"ר עמוס בר דע: אירוע חשיפת הפרויקטים מדי שנה הוא יום חג לפקולטה בו מוצגים העשירון העליון של הפרויקטים אשר זכו בציונים הגבוהים ביותר בקריטריונים: חדשנות, איכות בקיאות וידע, רמה אקדמית, תועלת ויישומיות. ביצוע הפרויקט הוא המטלה האחרונה והמשמעותית של כל בוגר בפקולטה להנדסה. יישום הפרויקט בתחום ההתמחות של כל בוגר מבטא את היישום של הידע שרכש במשך שנות לימודיו הכולל את המדעים הבסיסיים ולימודי ההתמחות. בפקולטה נערכים מעל מאה פרויקטים כל שנה.

 

הפרויקטים שהוצגו השנה היו במגוון תחומים – רפואה, ביטחון, חברה ואנרגיה ירוקה. השנה הוכתר יום חשיפת הפרויקטים בהצלחה מרובה בשל איכות הפרויקטים וביצוע הצגתם במצגות ובהרצאות הקצרות שנשאו הסטודנטים.

 

ד"ר ליאת צורף, מחברת Huawei הרצתה בפני הבאים על יזמות, שינויי כיוון ותפנית- בדרך למיכשור רפואי משנה חיים.

 

צילום: דינה סטסקוביץ'

 

 

 

פורסם: 18/11/2018