חדשות ואירועים

אלמוג חכם, בוגר הפקולטה להנדסת חשמל"המכון נתפש ונחשב כמוביל בתחום הנדסת חשמל ואלקטרוניקה ביחס למכללות מקבילות, ושעות הלימוד גמישות כך שהסטודנטים יכולים לבנות מערכת המתאימה לאילוצי עבודה במשרה מלאה."

 

 

אלמוג חכם

 

שיחה עם אלמוג חכם, בוגר הפקולטה להנדסת חשמל, לקראת טקס הענקת התואר הראשון.
 
מדוע בחרת ללמוד הנדסת חשמל?
"כבר מילדות התעניינתי בטכנולוגיה. הייתי מפרק מוצרי חשמל בבית ובחוג חשמל, ובניתי מעגלים חשמליים. אז, באותה בתקופה, הכנתי את האזעקה הראשונה שלי -למגירה. בתיכון בחרתי במגמת אלקטרוניקה כהתמחות ומשם המשכתי גם להנדסאי. האלקטרוניקה נותנת הרבה מאוד אפשרויות להמצאות ולחדשנות . בחרתי ללמוד במכון משני שיקולים עיקריים: המכון נתפש ונחשב כמוביל בתחום הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, ביחס למכללות מקבילות, ושעות הלימוד גמישות כך שהסטודנטים יכולים לבנות מערכת המתאימה לאילוצי עבודה במשרה מלאה."
 
מה הפתיע אותך?
"יחס המרצים לסטודנטים. הגישה של המרצים במכון שונה ממה ששמעתי מחברים במוסדות אחרים. המרצים השרו אווירה נעימה, נוחה, וענו על כל פניותנו."
 
איך אתה מסכם את החווית הלימודים?
"כשהתחלתי את הלימודים קצת חששתי, לא ידעתי בדיוק למה אני נכנס, מהר מאוד התאקלמתי בעזרת המרצים והחברים לכיתה. תקופת הלימודים הייתה תקופה מדהימה, הכרתי הרבה חברים חדשים ולמדתי דברים מעניינים. למרות כל הכיף, הלימודים אינם קלים ודורשים השקעה מרובה, אך במידת הצורך תמיד היה למי לפנות ולקבל עזרתם של המרצים והמתרגלים."
 
במה אתה עוסק היום?
"בתחילת שנתי השלישית ללימודים התקבלתי לחברת "BROADCOM" אשר אני עובד בה גם כיום כמהנדס חומרה. בתפקידי אני עוסק בתכנון כרטיסים אנאלוגיים לקליטה ולשידור בתחומי ה-BB וה-IF."

באיזה תחום תרצה לעסוק בעתיד?
"בעתיד ארצה להתקדם ולהיות מנהל בכיר בחברה העוסקת בתחום התקשורת האלחוטית ובעיקר בפיתוח."
 
מי היו האנשים המשמעותיים עבורך בתקופת הלימודים ?
"בראש ובראשונה הוריי ובת זוגתי, אשר עמדו לצידי וקיבלו בהבנה את השיגעון שלי להצלחה וכמובן גם תמכו ודחפו. בנוסף אליהם - גם החברים, אלו שהכרתי ולפני ואלו שהכרתי במהלך הלימודים. הם אלו שליוו אותי במהלך הלימודים. בזכותם ובזכות קבוצות הלמידה שארגנו, תהליך הלמידה היה מהנה, מגבש ומעצים ביותר!"
 
מילה לבוגרים בני המחזור שלך?
" בהצלחה בהמשך הדרך, ושנפגש כולנו בדירקטוריון."