חדשות ואירועים

בואו להכיר את זוריק מקייבסקי


"אני בא בשמחה כל יום לעבודה"
יועץ אקדמי לסטודנטים בפקולטה להנדסה, בשנים א'-ב', מדריך מעבדות ומתרגל בקורסי הנדסה בשנים ב'-ג'.זוריק מקייבסקי
 

זוריק, בוגר בהצטיינות של הפקולטה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה ועובד כבר 11 שנים במכון במגוון תפקידים. "עוד במהלך הלימודים התחלתי כבר לעבוד ולימדתי במרכז הנגישות", הוא מספר.


זוריק מילא כבר שורה מגוונת של תפקידים במכון, אולם אין ספק שיש מכנה משותף אחד לכולם- והוא האהבה הגדולה שלו להוראה ולהדרכה.


בין שאר תפקידיו משמש זוריק כמתרגל במרכז הנגישות לסטודנטים לקויי למידה ולאוכלוסיות מיוחדות. "אני אוהב מאוד את העבודה שלי", הוא אומר "ומאוד אוהב את ההוראה". כמי שגדל במשפחה של מורים ומרצים נראה שמקצוע ההוראה טבוע עמוק בד.נ.א שלו, ובא לידי ביטוי בסבלנות הרבה שבה הוא מתייחס לסטודנטים ובהבנה שלו לצורכיהם.


כשהוא נשאל מהו לדעתו "הסוד" של מרצה טוב, הוא משיב כי הסוד הוא להיכנס לנעליו של הסטודנט ולראות אותו בגובה העיניים. במצב הזה הרבה יותר קל להתקרב ולהבין את עולמו. דרך עיניו של הסטודנט קל להבין את הקשיים הספציפיים ולנסות לסייע לו ממקום של קרבה ועידוד".


הוא מודה שלעבודתו יש אפקט דומה לעבודה של עובד סוציאלי שמטפל באופן אישי ופרטני וחלק ממנה היא היכרות עמוקה עם כל סטודנט. "במסגרת ההדרכה שלי אני גם בונה לו מערכת שעות ומשתדל להיות קשוב לקשיים שלו גם הכי אישיים. העבודה הזו דורשת יחסי אנוש מיוחדים תוך התאמה אישית של הסביבה האקדמית לקשיים".


זוריק רואה את המשך עתידו המקצועי ב-HIT.


הוא נשוי לאנג'ליקה והוא אב לאיתי בן ה-4 ולדניאלה בת ה-3.


פורסם: 17/10/2021