חדשות ואירועים

יישומי שכבות דקות בננוטכנולוגיה

 
הרצאה מבית הפקולטה להנדסה, במסגרת סדרת ההרצאות "חלון לחזון"
 
יישומי שכבות דקות בננוטכנולוגיה
Thin Film Applications in Nanotechnology


ד"ר אלכס אקסלביץ', מרצה וחוקר בפקולטה להנדסה ב-HIT


16.12.2015 |  בשעה 15:00 | בניין 8, אודיטוריום 400
הרשמה


 
תקציר
הצריכה הגוברת להתקנים, רכיבים, ומערכות משולבות ממוזערות מוביל לפיתוח מואץ של מערכות מיקרו- ואופטואלקטרוניות בעלות ממדים קטנים במיוחד. עם זאת, תהליך המזעור המואץ מוביל לטכנולוגיות חדשניות מבוססות ננוטכנולוגיות הקשורות לתכונות חדשות של החומר בממדיו הננומטריים, כגון: תופעות פוטוניות ופלזמוניות.
 
בהרצאה אציג שיטות טכנולוגיות המבוססות על שכבות דקות ויישומים של טכנולוגיות אלו אשר פותחו במעבדה למיקרואלקטרוניקה ושכבות דקות של מכון טכנולוגי חולון. דגש מיוחד יינתן לפיתוח התקנים הקשורים בפיתוח מקורות אנרגיה חלופיות וליישומים בתחום הביו-אלקטרוניקה המבוססים על ננוטכנולוגיות.
  
ביוגרפיה
ד"ר אלכס אקסלביץ' – קבל בשנת 1971  תואר שני בהנדסת חשמל מהמכון להנדסת חשמל LETI בעיר לנינגרד אשר ברוסיה.  בשנת 2002 סיים ד"ר אקסלביץ' את התואר השלישי באלקטרוניקה פיסיקלית בפקולטה להנדסה של אוניברסיטה תל אביב.
 
ד"ר אלכס אקסלביץ' הוא מרצה וחוקר ב-HIT מכון טכנולוגי חולון משנת 1995  וכיום מכהן כראש תחום ננו ומיקרו טכנולוגיות וראש המעבדה למיקרואלקטרוניקה ושכבות דקות בפקולטה להנדסה במכון. תחומי המחקר עיקריים של ד"ר אקסלביץ'  הם שיטות שיקוע שכבות דקות, תחמוצת של מתכות מעבר, מקורות של אנרגיה חלופית, תאי שמש ותופעות פלזמוניות.
 
ד"ר אקסלביץ' פרסם 65 מאמרים בעיתונים מדעיים חשובים, הציג יותר מ- 150 עבודות מחקר בכנסים מדעיים והוא בעל  8 פטנטים.