חדשות ואירועים

הנדסה, אהבה וחתונה

   
סתו רביץ סיים את לימודי התואר בפקולטה להנדסה ועובד כמהנדס פיתוח בחברת סרגון. את הלימודים במכון הוא מסיים לא רק עם כלים מקצועיים מצוינים, אלא גם עם ארוסתו, עדי כרמל, אותה הכיר תוך-כדי הלימודים.
 
יחד עם הארוסה עדי כרמל אותה הכיר במהלך הלימודים
HIT - הנדסה, אהבה וחתונה. יחד עם עדי כרמל, ארוסתו, אותה הכיר במהלך הלימודים.
 
סתו רביץ מאזור סיים את לימודיו בפקולטה להנדסה בשנת 2013 במסלול תקשורת בהתמחות RF. על בחירת מסלול ההתמחות הוא אומר: "תמיד סיקרן אותי איך מצליחים להעביר באוויר כמויות כל כך גדולות של מידע, איך באמצעות טלפון סלולארי אנחנו יכולים מכל מקום בעולם כמעט לראות בשידור חי משחק כדורגל שמתרחש בצד השני של כדור הארץ. הנדסת תקשורת בגדול, הוא תחום העוסק בהעברת מידע. RF הוא תת תחום העוסק בהעברת מידע באוויר".
 
עבודה כמהנדס פיתוח
"כיום אני עובד בחברת סרגון במחלקת פיתוח בתפקיד מהנדס MMW ו- RF. התפקיד שלי כולל פיתוח רכיבי RF ו-Microwave ופיתוח כרטיסי RF. סרגון נטוורקס בע"מ (באנגלית: Ceragon Networks Ltd) היא חברת טכנולוגיה ישראלית המתמחה בפיתוח, ייצור ושיווק מערכות אלחוטיות בפס-רחב עבור ספקי שירותי תקשורת.
 
העבודה בסרגון היא העבודה הראשונה שלי בתעשייה ובתחילה הייתי מעט לחוץ. במהרה הבנתי שאת מרבית המושגים הטכניים אני מכיר מהלימודים ואת מה שלא הכרתי הצלחתי ללמוד בזכות הכלים הטכניים שניתנו לי במכון.
תוך כדי הלימודים נוכחתי לראות שאני מצויד בארגז כלים מצוין המאפשר לי להתמודד עם לא מעט אתגרים הנדסיים בעבודה.
התואר פתח בפני את עולם ההנדסה ואת עולם הנדסת ה-RF בפרט והוא מוכר כתואר מכובד מאוד בשוק העבודה."
 
על הבחירה ללמוד הנדסת חשמל במכון
"בגלל הסקרנות הטבעית שלי לתחום זה, היה לי ברור שאני רוצה ללמוד הנדסה. אך עלתה השאלה, באיזה מוסד לימודים לבחור. לפני הלימודים בחנתי מספר מוסדות לימוד. קראתי ביקורות באינטרנט, שאלתי אנשים שסיימו את לימודיהם ואף ביקשתי מחברים שעובדים בהייטק שישאלו את האנשים האחראים על גיוס מהנדסים, אילו מוסדות לימוד הם מעדיפים. גיליתי שהמכון נחשב למוסד מוביל בכל הקשור להנדסת חשמל ובאופן פרטני בתחום התקשורת וה-RF. אגב, גם במקום העבודה הנוכחי שלי, 2 אנשים בצוות הפיתוח שלנו סיימו את לימודיהם במכון, לכן זה שלמדתי במכון רק עזר.
 
כשהתחלתי את הלימודים במכון מאד התרשמתי מהיחס של המרצים. לפני תחילת הלימודים שמעתי הרבה על היחס הנורא שיש למרצים במוסדות האקדמיים השונים לסטודנטים, וקצת חששתי מזה. החששות שלי לשמחתי התבדו במהרה, כי היחס פה הוא יחס אישי, ולכל שאלה לימודית תמיד קיבלתי תשובה והסברים מצוינים."
 
עבודה במעבדת RF במכון
עבודה במעבדת RF במכון
 
"בניגוד לאוניברסיטאות הגדולות, המכון קטן מבחינת גודל מה שמעניק תחושה אינטימית יותר ובה בעת מכיל כיתות גדולות ומעבדות טכנולוגיות מתקדמות (במיוחד מעבדת ה-RF).
 
הנדסת חשמל הוא תואר לא פשוט, אך האווירה של העזרה ההדדית בין כל הסטודנטים ועזרת המרצים והמתרגלים הפכה את חווית הלימודים לתואר לחוויה מאד נעימה. אני מאוד שמח שהחלטתי ללמוד במכון, קיבלתי את כל הידע שהייתי צריך בשביל להשתלב בתעשיה כמהנדס פיתוח, הכרתי הרבה חברים שעזרו לי לאורך כל הדרך. אולי זה המקום גם להודות לסטפן צ'ולסקי שהיה השותף שלי לפרויקט הגמר ולכל תקופת הלימודים ב HIT. "

לימודים, עבודה, ובקרוב החתונה
"אין ספק שהלימודים ב HIT הביאו רק טוב לחיי.... את עדי כרמל, ארוסתי המדהימה, הכרתי תוך כדי עבודה במעבדת RF במכון, תחת פרופ' מוטי חרדים, לו אני מודה בכל יום על שאפשר לי להוכיח את עצמי בתור מהנדס פיתוח במעבדה. גם עדי, כמוני, התחילה לעבוד כמהנדסת פיתוח במעבדה זו.
 
בתחילה עדי הרשימה אותי מאוד מבחינה מקצועית (מהנדסת מצוינת!), בהמשך ראיתי כמה היא מדהימה בתור בן אדם... נפלתי בקסמה וכחודש מתחילת העבודה שלה במעבדה התחלנו לצאת. עדי סיימה את לימודיה השנה וכיום היא עובדת בתור מהנדסת פיתוח אנטנות בחברת מארס. בחודש מאי האחרון הצעתי לה נישואים. אני מרגיש שהעתיד עבורי, גם מבחינה מקצועית וגם מבחינה אישית, רק מתחיל."
 
פורסם: 1/12/2014