חדשות ואירועים

"בראיון העבודה ירדו איתי ממש לפרטי פרטים. והתקבלתי!"

   

נתנאל וזדי הצליח להתקבל לעבודה בתחום כבר בשנת הלימודים האחרונה וזאת בזכות הידע הרב שהפגין בראיון, ולמרות שלא היה לו נסיון עבודה בתחום.
 
נתנאל וזדי בקבלת תעודת הצטינות בלימודים
נתנאל וזדי בקבלת תעודת הצטינות בלימודים
 
נתנאל וזדי מבת-ים סיים בשנה"ל תשע"ד תואר ראשון במסלול הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות תקשורת ו- RF. כבר בשנה האחרונה ללימודים הוא הצליח להתקבל לעבודה נחשבת בתחום למרות שלא היה לו ניסיון תעסוקתי בתחום זה:  "בשנה האחרונה ללימודי, נקלטתי לעבודה בחברת Broadcom. זו חברת הייטק ידועה העוסקת בתחום התקשורת. החברה מפתחת מודמים מתקדמים המאפשרים להגיע למהירויות הגבוהות ביותר בעולם כולו. במחלקתי מבצעים מחקר ופיתוח למודמים. אני נמצא בצוות האינטגרציה  המתעסק בעיקר בשכבה הפיסית של המודם.
 
תהליך הקבלה לחברה
החברה חיפשה מהנדס בעל ניסיון של שנתיים לפחות בתחום התקשורת. המראיינים סיפרו לי, שהם מחפשים הרבה זמן מישהו מתאים למשרה, אך הרבה מרואיינים בעלי ניסיון  לא התאימו. החברה עיינה בקורות חיי ובגיליון הציונים והחליטה לזמן אותי לראיון עבודה למרות שאין לי ניסיון ולמרות שאני עדיין סטודנט. במהלך הראיון הם סיפרו לי על החברה ועל התפקיד שהם מבקשים לאייש, ואני סיפרתי על עצמי. לאחר מכן התחילו לשאול אותי מלא שאלות על פרויקט הגמר שאני מבצע במכון ולאחר מכן שאלו עוד שאלות מקצועיות בתחומים הקשורים לתקשורת ו- RF, הנלמדים בקורסים של פרופ' מוטי חרדים ופרופ' אורי מחלב.
 
אני זוכר שבראיון ירדו איתי ממש לפרטי פרטים והצלחתי לענות על כל השאלות ששאלו אותי. פרויקט הגמר שביצעתי הוא פרויקט מחקרי, המוכיח יכולות של מערכת תקשורת דור 4 מתקדמת המיועדת  להעביר מידע בקצב מהיר יותר, לחסוך במשאבים רבים ולתמוך באפליקציות רבות. הפרויקט ממודל בסימולציית MATLAB והוא הרחיב לי מאוד את הידע בתקשורת וזה עזר לי מאוד לענות על השאלות. למחרת כבר הודיעו לי שהתקבלתי לעבודה באופן חריג, למרות שאין לי ניסיון. מאוד שמחתי שהתקבלתי כי זה תחום שמאוד רציתי לעסוק בו. הידע הרב שהועבר בתואר וההתנסות במעבדות ובפרויקט הגמר תרמו לי מאוד מקצועית ומשמשים אותי גם היום ברמה היומיומית בתפקודי בעבודה.
 
אולי פה זה המקום להודות לפרופ' מוטי חרדים שעוד מתקופת היותי הנדסאי נתן לי את החשק ללמוד ולהחכים עוד בתחום. אני רוצה גם להודות לפרופ' אורי מחלב על הידע הרב שרכשתי ממנו בתחום התקשורת ועל צורת הלימוד המדהימה שלו, כמו כן, עלי להודות למר גולן עין צבי על הסיוע הרב בפרויקט ,במסגרת המעבדה לספרתית, על הייעוץ הרב שנתן לי בתחומי החיים ובתהליך הקבלה לעבודה.  אין לי ספק, שבזכות הידע הרב שרכשתי מהם בקורסי הלימוד ובמסגרת פרויקט הגמר התקבלתי  למקום העבודה .
 
נתנאל וזדי
נתנאל וזדי בחברת Broadcom

הלימודים בפקולטה להנדסה ב HIT
הכול התחיל מתקופת ההנדסאי. מאוד אהבתי מה שלמדנו ורציתי מאוד להעמיק את הידע  בתחום האלקטרוניקה והתקשורת. בחרתי ללמוד לתואר ראשון ב HIT  בשל השם הטוב שיש למכון. הרבה אנשים שאני מכיר התחילו ללמוד במכון, וכולם אמרו לי שהם מאוד מרוצים. אמרו לי שיש במכון מרצים מעולים שיתרמו מאוד לידע שלי. כמו כן, הכרתי הרבה אנשים שלמדו במכון וכבר עבדו בחברות הייטק גדולות. כל מי שהמליץ אמר לי באותה נשימה שזה תואר קשה ולכן כדאי שאבוא עם מוטיבציה רבה והרבה כוחות. לאחר שסיימתי את תקופת הצבא נחתי כחצי שנה בכדי לאגור כוחות ואז התחלתי ללמוד במכון.

ותודה לפרויקט אקדמיה פלוס
התחלתי ללמוד ללא כסף בכיס, כך שלא היה לי איך לממן כלל את לימודיי. המכון התחשב בי מאוד והחליט להעניק לי מלגה שתממן לי את כל הלימודים. החששות הכספיים ירדו. התקבלתי ל'פרויקט אקדמיה' וזה קידם אותי מאוד לא רק בלימודים אלא גם בחיים בכלל. במסגרת הפרויקט  נהנתי מתגבורים וסדנאות שנתנו לי כלים משמעותיים ומעצימים לחיים.  פה קיבלתי תמיכה חזקה שאעבור את התואר בהצטיינות. בזכות פרויקט אקדמיה הייתי פנוי להשקיע את מירב זמני בלימודים,  והתוצאות לא איחרו לבוא. לאורך כל התואר קיבלתי ציונים גבוהים ואף זכיתי בשתי תעודות 'מצטיין נשיא', במהלך השנים תשע"ב, תשע"ג.

אני רוצה בהזדמנות זו להודות לד"ר מיכל סלע שקיבלה אותי לתוכנית  וכמובן למיכל זכריה, רכזת תוכנית אקדמיה פלוס על שהאמינה בי ותמכה לאורך כל הדרך. הרבה בזכותה הגעתי להישגים אלה.
 
מיותר לציין, שכפי שבזמנו המליצו לי לבוא ללמוד במכון, כעת גם אני ממליץ זאת בפה מלא לכל מי שרק שואל אותי. ולמי שמבחינה סוציו-אקונומית זקוק לכך, אני ממליץ בחום להצטרף לפרויקט אקדמיה. פרויקט מקסים שעבורי ממש עשה את ההבדל.
 
נתנאל וזדי

משקיעים בסטודנט
שמתי לב כי במכון פועלים עם הפנים לסטודנט. אנשי הסגל האקדמי והמנהלי כאחד מאד רוצים שהסטודנטים יצליחו, וכל אחד בתחומו מסייע לכך. המרצים מעולים ומעבירים את החומר בצורה רהוטה ובקצב הנכון.
תקופת הלימודים הייתה עבורי מאוד מעשירה וכיפית. הכרתי מלא חברים במכון שאיתם למדתי יחד. הלימודים היו קשים מאוד אך יחד התמודדנו .זאת תקופה קסומה כזו.... בילינו שעות לימוד רבות בספרייה, היינו הולכים לתגבורים יחד, אוכלים יחד ובסוף היום יוצאים לשתות משהו.

מוטו לחיים
מי שמשקיע מצליח. אין דבר העומד בפני הרצון.
 
 
פורסם: 10/12/2014