חדשות ואירועים

סטודנט מהפקולטה להנדסה מייצג את HIT בפרויקט מודל האו"ם - HITMUN

 

עמית ששון, סטודנט בשנה ד' בפקולטה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה, מייצג את המכון בכבוד רב  בפרויקט מודל האו"ם, אליו הצטרף בתחילת השנה האקדמית.
מודל האו"ם הוא פרויקט בינלאומי, המתקיים במכון בהובלת מנהלת מחלקת השיווק, גב' תמר שמואלי, והמשרד הבינלאומי, ברשות המחקר והפיתוח.

 


משתתפי הפרויקט, סטודנטים בפקולטות השונות, מדמים את פעולות האו"ם במסגרת דיונים בוועדות מקצועיות שונות, ביניהן מועצת הביטחון, בית הדין הבינ"ל ,(ICJ) וועדה חברתית-כלכלית (ECOSOC), וועדה לזכויות אדם (HRC) ועוד.

 

אייל טור, נשיא מועדון IMUNA ומנחה התכנית: "הסטודנטים בפרויקט לומדים את חוקי הדיון הרשמי ואת נוהלי האו"ם, על מדינות שונות ועל נושאים באג'נדה הבינלאומית. כל אלה ואחרים נידונים במהלך הסימולציות המתקיימות במפגשים אחת לשבוע.

 

 

כמו כן, אחת לכמה חודשים אנחנו מתארחים אצל אחד המועדונים לכנס גדול ומכובד, בו משתתפים נציגים של כל מועדוני האו"ם בארץ. בנוסף, המועדון מקיים מפגשים עם שגרירים, אנשי מפתח בפוליטיקה וכן מתארח בכנסים בינלאומיים שנתיים".האתגר של הסטודנטים הוא לייצג את האינטרסים של המדינה, אותה קיבלו לייצג, בצורה הנאמנה ביותר, תוך שמירה על נוהלי הפרוטוקול ושימוש בכישורים דיפלומטיים ופוליטיים שרכשו.


עמית מספר כי התכנית מעניינת מאוד, מעלה את הביטחון בעמידה מול הקהל ומשפרת את הידע באנגלית. במילים אחרות, מהווה חוויה מדהימה ומעשירה לחיים. יתרונות נוספים של התכנית הם פיתוח יכולת הפרזנטציה, כישורי למידה והסקת מסקנות, כושר שכנוע והיכולת לסחוף את קהל המאזינים לכדי הסכמה והצבעה בעד.

 


נכון להיום, התכנית מתקיימת ב11 מוסדות אקדמיים נוספים בארץ, ביניהם: אונ' ת"א, אונ' בר אילן, אונ' חיפה, אונ' בן גוריון, IDC הרצליה, ועוד. החל משנת הלימודים הנוכחית התכנית אושרה ע"י פרופ' אדוארד יעקובוב ,נשיאHIT  וממומנת ע"י המכון.

 

 

פורסם: 31.12.18