חדשות ואירועים

מהתרסקות לניצחון: הניצחון הקטן של אלינה


כנערה בת 16 שעלתה ארצה בגפה ללא קרוב משפחה, התמודדה עם אתגרים רבים כעולה חדשה בארץ זרה. בתקופה זו איבדה את אביה, הקרוב לה מכל. לאובדן זה ולאתגרים שחוותה יש השלכות רבות על המשך התפתחותה.


תמונה של אלינה וורוצ'ק ומיכאל קפלוביץ'
אלינה וורוצ'ק ומיכאל קפלוביץ' | צילום: אלבום משפחתי


בין הסטודנטים הרבים שגדשו את מדשאות הקמפוס בשבוע הראשון ללימודים קרנה אלינה וורוצ'ק, סטודנטית שנה א' בפקולטה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה. אלא שעבורה ההתרגשות של פתיחת השנה הייתה כפולה ומשולשת: אלינה הגשימה חלום ילדות, התגברה על קשיים עצומים, מצאה אהבה וגם החלה את הדרך המקצועית שלה.


הצעירה שנולדה באוקראינה, גלתה את יהדותה רק בגיל 12 והחליטה לעלות לישראל לבד וללא משפחתה עוד לפני גיל 16 במסגרת תוכנית "נעלה". היא עברה לגור בפנימייה בבאר יעקב והחלה להסתגל לחיים בארץ.


משפחתה החליטה להצטרף אליה ואף עשתה תוכניות לעלייה ארצה בעקבותיה, אלא שאז פקד את המשפחה אסון שטרף את הקלפים ואת התוכניות- אביה נפטר בפתאומיות באוקראינה.


ההלם והמרחק עשו את שלהם ואלינה, שהייתה קשורה מאוד לאביה, שקעה בדיכאון. במהלך התקופה המאתגרת והלא קלה שעברה היו לצידה צוות הפנימיה וחבריה ובעזרת תמיכה חברתית ורפואית הצליחה לסיים את מבחני הבגרות עם ממוצע גבוה. בשל מצבה הצבא סירב לגייס אותה והיא המשיכה בלימודים לתואר הנדסאית חשמל ואלקטרוניקה ובמקביל טיפלה בילדי משפחה שאימצה אותה לחיקה.


קשר מחודש עם חבר ילדות שעלה לפניה לישראל, התגלה כהרבה יותר מסתם קשר. "היינו חברים טובים באוקראינה ודרכנו נפרדו. כשנפגשנו כאן הוא סיפר לי שהוא לומד מדעי המחשב במכון הטכנולוגי חולון וממש גרם לי להתחיל לחשוב על האפשרות ללמוד שם".


מפה לשם, השניים הפכו לזוג וכאמור, אלינה החלה ללמוד השנה ב-HIT לקראת תואר ראשון בפקולטה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה, וזו בהחלט תחושת ניצחון ענקית. "אני מרגישה איך כל הדברים מסתדרים לי", היא מספרת, "מצאתי דירה שקרובה למכון הטכנולוגי, אני לומדת בפקולטה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה, יש לי עבודה טובה אצל משפחה יקרה, חברים טובים מהפנימייה, ובן זוג אוהב". 


פורסם: 28/10/2021