חדשות ואירועים

בעקבות המחסור בשוק, המכון יכשיר 80 ממוני אנרגיה בשנים הקרובות

  
לאחרונה התבשר ד"ר יובל בק מהפקולטה להנדסה כי זכה במענק במסגרת קול קורא לשת"פ עם מוסדות להשכלה גבוהה למטרת לימודים שאינם אקדמיים בתחום האנרגיה. במסגרת  זו יכשיר המכון 80 ממוני אנרגיה בשנים הקרובות.
 
 
מדובר בזכייה שהמשמעות שלה היא חוזה עם משרד האנרגיה להכשרה של ממוני אנרגיה. ד"ר יובל בק מסביר: "מכוח תקנות מקורות אנרגיה התשנ"ד 1993 חייב כל צרכן אנרגיה שצריכת האנרגיה השנתית שלו היא 300 טון שווה-ערך-מזוט ויותר וכל תאגיד סטטוטורי, למנות אחראי לשימור אנרגיה. על האחראי  להיות בעל תעודת סיום קורס ממוני אנרגיה באחד המוסדות שבהם הקורס אושר על-ידי משרד האנרגיה והתשתית, והמכון אושר להעביר קורס זה. במכון נכשיר בשנים הקרובות כ- 80 ממוני אנרגיה על חשבוננו".
 
תפקיד אחראי האנרגיה בכל ארגון הוא:
  • לדאוג לתיקון מהיר של כל תקלה שגורמת לאיבוד אנרגיה
  • למנוע אספקת אנרגיה למקום שאין בו צורך
  • לפקח על תפעול המבטיח ניצולת מרבית של אנרגיה
  • לפעול להדרכת עובדים לשימור אנרגיה.
 
גם סטודנטים במכון יוכלו להיות ממוני אנרגיה
ד"ר בק: "הסטודנטים שיוכלו לגשת לקורס ממוני האנרגיה יהיו סטודנטים מהפקולטה להנדסה הלומדים במסלול משולב: אנרגיה חלופית ומערכות הספק. הם ילמדו שני קורסים נוספים על חשבון המכון. בסיום הלימודים פרט לתעודת המהנדס הם יקבלו תעודת ממונה אנרגיה של משרד האנרגיה. יש לציין שאלו לימודי תעודה  (לימודים שאינם אקדמים). מדובר בקורס שעלותו מחוץ למכון אלפי שקלים, ואנו שמחים שאנו יכולים לתת לסטודנטים אפשרות זו.

 


בנוסף משרד האנרגיה יתמוך במעבדות האנרגיה של המכון ואנו מתחילים בתהליך של שדרוג המעבדות. אנו בטוחים שבשנה הקרובה יהיו במכון מעבדות האנרגיה המתקדמות ביותר במדינת ישראל".
 
פרופ' אדוארד יעקובוב, נשיא המכון בירך את ד"ר בק על ההישג:
"שמחתי עד מאוד לשמוע כי הצעתך זכתה בתמיכת משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים. אני מברך אותך על הישג מכובד זה, אשר יש בו מן הכבוד וההערכה לעבודתך המדעית והאקדמית בכלל כחוקר וכמרצה במכון הטכנולוגי חולון".