אנרגיה חלופית


הנדסת חשמל ואלקטרוניקה - כותרת לעמוד תוכנית הלימודים לסמסטר קיץ
 
אנרגיה חלופית - תחום התמחות ראשי לתואר ראשון
 
תחום חדש ומתפתח להכרת מערכות אנרגיה חלופית ממקורות שמש, רוח ומים ורשתות חשמל מודרניות. הלימודים בהתמחות ראשית זו נועדו להכשיר את "מהנדסי המחר"- מהנדסים בעלי כישורים מתקדמים בתחומים כמו הנדסת אנרגיה, רשתות חכמות ומתקני חשמל מתקדמים. המסלול משלב קורסים מתחומים שונים: מערכות הספק, כימיה, תרמו דינמיקה, תקשורת ורשת חכמה. ניתן ללמוד תחום זה בנפרד או במשולב עם תחום מערכות הספק , המקנה גם רישיון חשמלאי ראשי מטעם משרד העבודה.
 

אנרגיה חלופית – העתיד של הנדסת החשמל

בשל הצורך העולה באנשי מקצוע ואקדמיה בעלי רקע והבנה בתחום האנרגיה החלופית, פיתחנו ב-HIT מסלול ייחודי השם דגש חזק על היבטים טכניים ומעשיים של ניצול אנרגיה ועל יעילות אנרגטית. התוכנית עוסקת גם במזעור השפעות סביבתיות של שימוש באנרגיה, כלכלת אנרגיה ומדיניות סביבתית.

 
תוכנית הלימודים בהתמחות אנרגיה חלופית, תעניק לך את הרקע תיאורטי והניסיון המעשי בתחומי הנדסה, מדע, פיסיקה ומערכות אלקטרונית, שיאפשרו לך להשתלב בעמדות מפתח בתעשיית האנרגיה וההיי-טק, בין השאר בחברות כגון Solaredge ,Emefcy, מוטורולה וחברת החשמל.
 
 

אנרגיה חלופית – מעבדות עם מבט לעתיד

במעבדות החדשניות להתמחות באנרגיה חלופית, תלמדו, תתכננו ותצרו בתחומים מרתקים כגון:
 • אנרגיה פוטו וולטאיות
 • רשת חכמה (Smart Grid) - תקשורת ואבטחת מידע
 • אנרגיית רוח
 • אנרגיית מים
 • אלקטרוניקת הספק
אנרגיה חלופית

לימודי אנרגיה חלופית - 3 שלבים להתמחות:

 1. שלב ראשון – עולם המדעים הוא התשתית הבסיסית ביותר לכל מי שרוצה לעסוק בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה, לכן שלושת הסמסטרים הראשונים במסגרת לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה מוקדשים לשיעורי פיסיקה, מתמטיקה, תכנות וכו'.
 2. שלב שני – בשלב הזה נצא מהכללי אל הספציפי ונתעמק במקצועות היסוד של תחומי החשמל, האלקטרוניקה והמחשבים. שלב זה נמשך שלושה סמסטרים במהלכם מתוודעים הסטודנטים אל המושג "אנרגיה חלופית" וכול הכרוך בו כולל חשיפה לידע תיאורטי מעודכן, צבירת ניסיון מעשי במעבדות המשוכללות של הפקולטה ונגיעות בתחומים משיקים במטרה להקנות לסטודנטים צורת חשיבה גמישה ורב תחומית.
 3. שלב שלישי – כאן זוכים הסטודנטים להיכנס לעובי הקורה, ולהקדיש שני סמסטרים שלמים לתחום ספציפי אחד אותו הם בוחרים. שלב זה כולל בין היתר עבודה עם מכשירי מדידה חדישים, ביצוע סימולציות ותהליכי אופטימיזציה שונים. במסגרת תקופה זו של לימודי אנרגיה חלופית מתבקשים הסטודנטים ליצור גם פרויקט הנדסי מעשי מתחילתו ועד סופו. פרויקט זה נועד לחקות את אופי ההתנהלות בשטח ולתת לתלמידי המסלול טעימה ממה שצפוי להם בשוק העבודה.
פרטים על אופן שילוב ההתמחות המהלך התואר ניתן לראות בעמוד תוכנית הלימודים הכללית לתואר.

למה כדאי לכם ללכת על לימודי אנרגיה חלופית ב-HIT ?

 • תוכנית לימודים הדרגתית - תוכנית הלימודים של המסלול ללימודי אנרגיה חלופית מחולקת לשלושה חלקים, בכול חלק יוכלו הסטודנטים להתעמק במרכיב אחר של התואר עד לפרויקט הגמר שחותם את תקופת הלימודים ומציג לראווה את כישורי הסטודנטים והידע שרכשו במהלך התואר.
 • תכנים עדכניים - כול התכנים להם נחשפים הסטודנטים במסגרת לימודי הנדסת חשמל, ולימודי הנדסת אנרגיה חלופית בכללם, הם תכנים עדכניים ומתואמים עם המגמות החדשניות ביותר בענף.
 • ציוד מתקדם - אנו ב-HIT מתגאים ביכולתנו לספק לסטודנטים שלנו סביבת לימודים בסטנדרטים גבוהים ביותר, כולל גישה בלתי מוגבלת למעבדות מרווחות ונעימות וציוד חדיש שגם הוא, בדומה לתוכנית הלימודים כולה, לא מפסיק להתעדכן, להתחדש ולשמור על איכות גבוהה.
 • העשרה – במסגרת הלימודים זוכים התלמידים להיחשף לשלל פעילויות העשרה שנועדו לתמוך במסלול הלימודים. פעילויות אלה כוללות ימי עיון, סדנאות, הרצאות אורח ועוד.
 • סגל איכותי – הפקולטה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה מורכבת מאנשי סגל מנוסים ומכובדים הזוכים להערכה רבה בתחומם. כולם כבר ליוו אין ספור סטודנטים אל ההצלחה וישמחו לעזור גם לכם לממש את הפוטנציאל שלכם.
 

תנאים טובים – הישגים גדולים


תוכנית הלימודים המקיפה היא רק נדבך אחד מתוך מערך שלם שנועד לתמוך ולקדם את הסטודנטים שלנו. כחלק מאותו מערך אנו דואגים לספק לכול סטודנט וסטודנטית את הכלים הנדרשים להם בכדי להצליח, כולל תנאים מיוחדים לזכאים, ציוד חדשני, כיתות נוחות, אווירה נעימה, סגל הוראה איכותי, גוף מנהלתי קשוב ויחס אישי לאורך התואר כולו.