בואי נתחיל מהסוף: קורס ניהול פרוייקטים בהייטק הוא לא עוד קורס. הקורס בהובלת FUTURE: מרכז חדשנות ויזמות שהוקם ב- HIT במימון רשות החדשנות, וכפועל יוצא, לא יודע תקרת זכוכית מהי. את הקורס בנו נשות מקצוע מובילות בתעשיית ההייטק, שעברו את אותו המסלול שאת עוברת, ופיתחו את תוכנית הלימודים לנשים שרוצות להתמקצע בתפקיד ולהתעמק במהות, לרכוש כלים אמיתיים לפיתוח הקריירה. נשים שרואות את הערך בהצטרפות לקהילה מקצועית משובחת ובפיתוח רשת קשרים איכותית שתלווה אותך לאורך מסע הקריירה והחיים עצמם.

ייעוץ והרשמה ומזכירות סטודנטים
6441*

על לימודי תעודה בקורס ניהול פרוייקטים בהייטק

התוכנית נותנת מענה ייחודי בעולם העבודה המשתנה ומשלבת הקניית ידע מקצועי יישומי בעולם ניהול הפרויקטים יחד עם פיתוח מיומנויות בינאישיות וצוותית. בבסיס התוכנית עומדת הגישה שרכישת ידע היא חלק חשוב מהצלחה בתפקיד, אבל פיתוח מיומנויות עבודה ומיינדסט מכויל היטב הוא מה שהופך מנהלת פרויקטים למצטיינת בתפקידה.

דרך תהליך של מפגשי עבודה מונחים בצוותי עבודה ובליווי מנטוריות ומנהלות מהתעשייה, התוכנית מקנה את כל הידע הנדרש לניהול פרוייקטים בהייטק תוך כדי תהליך מסודר והדרגתי – אסטרטגיות ומתודולוגיות עבודה (waterfall /Agile) מובילות, שימוש בכלים טכנולוגים (Monday/Jira ), פתרון בעיות, Lean Management, שימוש ב- AI Gen בניהול פרויקטים ועוד.

דרך התנסות פרויקטאלית, התוכנית מחזקת מיומנויות אישיות וצוותיות שהן קריטיות להצלחה בתפקיד – חשיבה יזמית ועיצובית, ניהול התנגדויות וקונפליקטים, זיהוי ושימוש בחוזקות וחסמים, עבודת צוות מיטבית, מיתוג אישי, ניהול זמן, עמידה מול קהל, יכולות נטוורקינג, מיומנויות פרזנטציה, מיומנויות רכות והכנה לראיונות עבודה דרך מודל STAR.

קורס ניהול פרויקטים בהייטק הוא הקורס היחיד שנבנה על ידי נשים, מובילות בתעשייה, שעברו בדיוק את אותו מסע כמוך ומיועד בדיוק לך – שרוצה להיות מנהלת פרויקטים, רוצה ללמוד את הת'כלס של המקצוע ולהרוויח בדרך רשת קשרים ענפה, חברות לחיים בדיוק כמוך וכלים אמיתיים להתפתחות והצלחה בקריירה.

נושאים נבחרים הנלמדים בתוכנית

 • מודול 1: יסודות ניהול פרויקטים בתחום ההייטק
 • מודול 2: ייזום ותכנון פרויקט
 • מודול 3: ניהול משאבים ותקציב
 • מודול 4: ניהול יעדים ותכולות עבודה
 • מודול 5: ניהול סיכונים
 • מודול 6: ניהול פרויקטי פיתוח מוצר במתודולוגיות Agile, Waterfall
 • מודול 7: כלים טכנולוגיים לניהול פרויקטים בהייטק Jira, Monday.com
 • מודול 8: ניהול פרויקטים אופרטיביים ופתרון בעיות במתודולוגיות Lean Management
 • מודול 9: ניהול ותקשורת בעלי עניין
 • מודול 10: מינוף AI גנרטיבי בניהול פרויקטים

סגל ההוראה

יפעת כרם
יפעת מנהלת פרויקטים ופרוגרמות בכירה, מובילה תוכניות ופרויקטים תוך הוכחת יכולות בבניית צוותים, תכנון וביצוע פרויקטים מוצלחים, שיפור וסטנדרטיזציה של תהליכים. לאחר 15 שנים בהייטק ובתעשייה, בהם יפעת ניהלה והכשירה צוותי הנהלה ופרויקטים, היא מייעצת כיום לארגונים שונים, מרצה ומנטורית.
בעבודתה יפעת חולקת מניסיונה את התובנות שלה כדי להכשיר מנהלים ולסייע להם לעמוד ביעדים, תוך שימוש במתודולוגיות מוכחות וכלים מהתעשייה.

לינקדאין

איה אשדת
בעלת 25 שנות ניסיון כמפתחת תוכנה וכמנהלת פיתוח בחברות הייטק גלובליות בארץ ובחו"ל . בעלת ניסיון רב בניהול והנעת צוותים ובפיתוח מערכות מורכבות הן בחברות ענק והן בחברות סטארטאפ. איה היא מנטורית מוסמכת למנהלים.ות, מרצה ומנחת סדנאות, יזמת חברתית ומייסדת "טכנולוגיה אמפתית" שפועלת לחיבורים בין חדשנות טכנולוגית לקידום השדה החברתי.

לינקדאין

מטרות הקורס

 • להקנות לך ידע תיאורטי ופרקטי, מתודולוגיות עבודה, שימוש נכון במיומנויות רכות וניהול מיינדסט נכון, סימולציות וכלים טכנולוגיים. כל אלה ישמשו אותך בתפקידי ניהול פרויקטים ויהוו בסיס איתן להשתלבות מוצלחת בתעשיה.
 • לאפשר לך להתנסות ׳על יבש׳ בתפקיד באמצעות תרגול מעשי ופתרון בעיות מהשטח, לצד אימון בסימולטור הניהול המקצועי הטוב ביותר בתעשיה
 • לייצר עבורך מרחב בו תתרמי ותיתרמי בקהילה מקצועית שתלווה אותך לאורך הקורס ולאחריה, עם מעטפת של מנטוריות ומנטורים מקצועיים ומומחים בתחומם.

מסגרת הלימודים

הקורס בהיקף של 120 שעות לימוד אקדמיות וכולל 24 מפגשים המתפרסים על פני כ- 6 חודשים.
מסלול ערב קרוב:
פתיחה: 26.5.24 | פעם בשבוע, בימי ראשון בין השעות 17:00-21:00

כל מה שצריך לדעת על לימודי תעודה בניהול פרוייקטים בהייטק

התוכנית מיועדת לנשים שכבר נמצאות בעולם העבודה ומעוניינות להוסיף כישורים לארגז הכלים שלהן או לעשות הסבה לניהול פרויקטים. תהליך הקבלה לתוכנית כולל ראיון אישי עם יועצות הלימודים במכון.

התוכנית בעיקרה פרונטלית ונדרשת הגעה לכיתה, אם כי מספר שיעורים יתקיימו בזום. התוכנית מתבססת על עבודה בקבוצות, תרגולים והשתתפות פעילה בכיתה ולכן חלק מהותי מדרישות הקורס הוא נוכחות פיזית, לפחות ב- 80% מהשיעורים. אחת ממטרות הקורס הינה להכין את הסטודנטיות ולכן הוא בנוי כך שהתרגול בו ידמה עד כמה שניתן את עולם העבודה, בו נדרשת מנהלת הפרויקט לעבוד מול צוות הפרויקט ולהניע גורמים שונים בארגון לטובת הפרויקט. הסטודנטיות יתבקשו להציג עבודות בית ולהשתתף במהלך הדיון, הביקורות הכיתתיות וההגשות. כל המפגשים, הפרונטליים ומרחוק, יוקלטו ואפשר יהיה לצפות בהם בכל זמן במהלך הקורס.

הקורס מקנה ידע תיאורטי ופרקטי, מתודולוגיות עבודה, סימולציות וכלים טכנולוגיים שישמשו את הסטודנטיות בתפקידי ניהול פרויקטים בתעשייה. פרויקט הגמר בקורס יכול להיות מוצג בתיק העבודות שלכם בראיונות עבודה. כל אלה, הרקע הקודם שלכם והכישורים שלכם, יעזרו לכם בתהליך קבלה לתפקידי ניהול פרוייקטים בהייטק.

באמצעות כרטיס אשראי או הוראת קבע (ללא תפיסת מסגרת אשראי) ניתן לפרוס את תשלום שכר הלימוד עד 6 תשלומים שווים ללא ריבית.

לעומדים בדרישות הקורס תוענק תעודת גמר מטעם ביה"ס ללימודי תעודה ב­-HIT מכון טכנולוגי חולון.

תקנון חוק המכר לקריאה