חדשות ואירועים

"מחסן הצעצועים" - לא רק לילדים

 
תערוכת סטודנטים של המחלקה לעיצוב תעשייתי - HIT מכון טכנולוגי חולון, במסגרת העונה הישראלית לעיצוב בחולון: "מחסן הצעצועים" -לא רק לילדים. מפגש רב-פנים, עשיר, צבעוני, דמיוני, לימודי ולפרקים ביקורתי בין ילדים לצעצועים, ובין מבוגרים שאינם רוצים להתבגר לצעצועים.
פתיחת התערוכה תתקיים ב- 17.11.2012 בשעה 11:00 בבית "מאירוב" חולון, בנוכחות מר' מוטי ששון, ראש עיריית חולון, חנה הרצמן, מנכ"ל עיריית חולון ופרופ' דנה אריאלי, דיקאנית הפקולטה לעיצוב.
 
מחסן הצעצועיםצעצוע הוא חפץ המיועד למשחק והוא מגלם עבור כל אחד מאתנו זיכרונות וחוויות מתקופת הילדות. תחום עיצוב הצעצועים עובר שינויים רבים לאור ההתפתחויות הטכנולוגיות, ומסכי מגע מחליפים צעצועים שעד לא מזמן נערמו בארגז הצעצועים, אך עם זאת הערגה לצעצוע פיזי, שאפשר לחוש, להסיע, לרוץ, להריח ולשחק בו עדיין קיימת.
 
מעצבים הם ילדים שמסרבים להתבגר ורוצים להמשיך לשחק בארגז החול של החיים. הם מעצבים צעצועים לילדים שטרם גדלו אבל באותה נשימה הם מעצבים צעצועים גם לעצמם.
 
אוצרת התערוכה, גלינה ארבלי, מרצה במחלקה לעיצוב תעשייתי HIT: "אלו צעצועים של דור שעוד ידע את החוויה של לשחק בחוץ עד השקיעה ושמע את אמא קוראת לו מהחלון לעלות הביתה לארוחת הערב או להכין שיעורים. דור שלא רוצה לשכוח את החוויות ואת הצעצועים הקשורים בהן."
 
ב"מחסן הצעצועים" מוצגים צעצועים שעיצבו סטודנטים במחלקה לעיצוב תעשייתי במכון הטכנולוגי חולון במסגרת קורסים שעסקו בעיצוב צעצועים בשלוש שנים האחרונות. המוצגים נוצרו מנקודות מבט שונות ועבור טווח גילים רחב, החל בפעוטות וכלה במבוגרים, שכן בעידן של המאה ה-20 ובפתחה של המאה ה-21 הצעצועים יצאו כבר מרשותם של הילדים, וקהל היעד שלהם הוא הרחב ביותר מאז הומצא הצעצוע הראשון.
 
התערוכה מציגה מפגש רב-פנים, עשיר, צבעוני, דמיוני, לימודי ולפרקים ביקורתי בין ילדים לצעצועים, ובין מבוגרים שאינם רוצים להתבגר לצעצועים.
 

פתיחת התערוכה:
יום שבת 17.11.2012 בשעה 11:00
גלריית המשכן "בית מאירוב"
רח' הרצפלד 31, חולון
טלפון: 036516851
הכניסה ללא תשלום