חדשות ואירועים

תערוכת "מתחילים מהראש"


המחלקה לעיצוב פנים מציגה:
"מתחילים מהראש"

תערוכת בכורה של סטודנטים בשנה א', סמסטר א', עיצוב פנים.
 

פתיחה חגיגית: יום שני | 11.01.16 | בשעה 14:00 | מרכז עזריאלי

התערוכה פתוחה בין התאריכים: 04.01.16 - 20.01.16


"מתחילים מהראש" תערוכה ייחודית של סטודנטים בשנה א' במחלקה לעיצוב פנים, בה התבקשו הסטודנטים לעצב "כיסויי ראש" ולהביא לידי ביטוי חלל אישי וצורני. התוצאות המרתקות מוצגות בחלל הלובי של מרכז עזריאלי.

פרויקט "כיסויי הראש הוא הראשון מתוך שלושה חלקים של פרויקט בקנה מידה, צורה וחומר אשר מתבצע לאורך סמסטר א' של שנה א'.
 
עיצוב : מריה לובבין בהנחיית גל גאון ואלירון סלומון
 
השאלה המרכזית שהובילה את ראש המחלקה, אדר' ניסן ורשבסקי, סגן ראש המחלקה אדר' גל גאון ורכז שנה א', המעצב ראובן גבעתי הייתה, כיצד להביא את הסטודנטים להתעסקות ומחקר מעמיקים בחומר, צורה וקנה מידה, נושאים שעומדים בבסיס העיצוב בכלל ובעיצוב פנים בפרט.
 
פרויקט זה מתחיל עם עיצוב של כיסוי ראש, ממשיך לעיצוב מעטפת גוף ובחלקו השלישי, עובר לעיצוב של מעטפת חלל. כך, צעד אחר צעד, בתהליך מובנה נחשפים הסטודנטים לעבודה עם קני מידה שונים (מעבר מיחס של 1:1 בהדרגה לקנה מידה של 1:5 או 1:10). במהלך הפרויקט רכשו הסטודנטים ניסיון בפיתוח רעיוני, פיתוח פרוגרמה, פיתוח צורה, פיתוח חומר תוך התייחסות לקנה מידה שונים ולתפקוד שקיים בחללים בגדלים שונים.
 
עיצוב : שני סלע בהנחיית גל גאון ואלירון סלומון
 
ראובן גבעתי מרכז שנה א' במכון הטכנלוגי חולון מסביר : " הראש, כמרחב אישי אינטימי אך בו בעת חשוף גם אל החוץ, מהווה אתגר עיצובי בסיסי וחשוב לתפיסת המעצב את המושג חלל. הראש הוא מעיין מרחב קטן המתמצת תפיסת חלל כוללת. בתרגיל "מעטפת ראש" נדרשו הסטודנטים, בעבודת העיצוב הראשונה שלהם באקדמיה להביא לידי ביטוי ערכי, חלל אישי ומייצג לכדי מופע רעיוני חומרי וצורני. התלמידים עבדו בחומרים שונים ומגוונים כגון: קליפות בצל, עור, בטון, נייר, פרספקס, קפה, לבד ועוד.