חדשות ואירועים

קול ותנועה בעיצוב פנים - תוצרים מרתקים של סטודנטים בסמסטר א' שנה א'


מנגנונים מעוצבים המסוגלים להפיק קול וניתנים להזזה מוצגים בתערוכה חדשה ומרתקת בגלריה ויטרינה ע"ש ג'וליה מזרחי. התוצרים הם של סטודנטים בשנה א' במחלקה לעיצוב פנים בקורס "סדנה" בהנחיית איציק נאור.


כששומעים את המילים "עיצוב פנים", "סדנה" ו"עץ", האסוציאציה הראשונה שעולה לראש היא רהיטים. במחלקה לעיצוב פנים ב-HIT זה קצת אחרת, מסביר איציק נאור, מנהל הסדנה הקלה. "בסמסטר הראשון של שנה א', מתקיים אצלנו במחלקה קורס סדנה המתמקד בהיכרות עם מכונות וחומרים, תוך תרגול ועשייה לאורך הסמסטר. השנה הסטודנטים התבקשו לייצר מנגנון המפיק סאונד. תכנון המנגנון היה ארוך ומעמיק ובמהלכו הסטודנטים פיתחו חשיבה יצירתית, תפיסה מרחבית ותלת ממדית".


אדר' אודי קרמסקי, ראש המחלקה: "הקורס "סדנה" לקח על עצמו השנה מטלה שונה משנים עברו: לחבר פרוגרמה אל אובייקט המעוצב במהלך הקורס. המטלה הזו מוסיפה ליכולת הלימוד ולהיכרות עם הכלים והחומרים השונים בסדנה ומעודדת את החשיבה על הצורך לפתח ולעצב אובייקט "שימושי" העוקב אחר פרוגרמה ייחודית. התוצאה- אובייקטים בלתי צפויים, מיוחדים ומסקרנים. מנעד העבודות הרחב מלמד על ההתמודדות של הסטודנטים בתרגול עשיר ומעשיר בשלב כה מוקדם של לימודיהם".

הפרויקט של גליה וולקוביץ: אוביקט שמפיק קול עם מיתרי גיטרה ולוחיות פרספקס צבעוניות

גליה וולקוביץ - בהשראת תסמונת "סינסטריה" (בלבול בין החושים) עיצבה אוביקט שמפיק קול עם מיתרי גיטרה ולוחיות פרספקס צבעוניות

הפרויקט של נטע יוסיפון: לוח לתלייה עם גלגלי שיניים וגלגלי מתכת בהשראת עולם הרכב

נטע יוסיפון - לוח לתלייה עם גלגלי שיניים וגלגלי מתכת בהשראת עולם הרכב

הפרויקט של ירין שחף: מיתרי גיטרה המפיקים צליל בעזרת מים

ירין שחף - מנגנון הפועל בעזרת כוח טבעי - מים. מיתרי גיטרה המפיקים את הצליל בהשראת עיסוקו כגיטריסט ומוזיקאיפורסם: 16/02/2022