חדשות ואירועים

המעבדה לאינטראקציה בכנס בתערוכת האלקטרוניקה הגדולה באירופה

  
מיכל רינות, ראש המעבדה לאינטראקציה במכון, השתתפה לאחרונה בכנס פסגה בתוך תערוכת האלקטרוניקה הגדולה באירופה 2014 IFA, שהתקיימה בברלין.

בכנס, שנערך תחת השם "קונגרס של מובילי מגמות ואנשי חזון", הרצתה מיכל  לצד דוברים מהשורה הראשונה כמו קרלו רטי מ- MIT, סמנכ"ל דויטשה טלקום ועוד.

בהרצאה חשפה מיכל את הפעילות המרשימה הנעשית במעבדה לאינטראקציה בHIT, והתמקדה בעיצוב המציב במרכז את מרקם היחסים בין בני אדם, וזכתה לתגובות נלהבות.

 
מיכל רינות
 
 
מיכל רינות: "זכיתי השנה לספר על המעבדה לאינטראקציה שלנו במכון באחת התערוכות הנחשבות בעולם  למוצרי צריכה חשמליים (Consumer Electronics).
בכנס  בו הרציתי היו  6  סשנים, שכל אחד מהם הוקדש לסוגיה עכשווית משמעותית מבחינה טכנולוגית ועולמית: Mobility, Health, Big Data, Design, Home, Entertainment.
הסשן בו השתתפתי הוקדש לנושא  עיצוב, ואני עדיין מתרגשת מהעובדה שהוזמנתי להרצות לצד אנשים גדולים ומכובדים כמו  קרלו רטי מ- MIT, סמנכ"ל דויטשה טלקום, מנהל ה- Fraunhofer Institute, מייסד Smart Design , סמנכ"ל Frog design ועוד".

סינכרון בין-אישי דרך טכנולוגיה
הקהל בסשן בו השתתפה מיכל הורכב ברובו מאנשי עסקים מעולם הטכנולוגיה והמוצר,  ומיכל רצתה לאתגר אותם במחשבה על עיצוב ששם במרכז את מרקם היחסים בין בני אדם.
 
מיכל רינות מסבירה: "המוצרים הטכנולוגיים מתווכים היום את היחסים בין אנשים – דוגמא טובה הם הטלפון החכם, השעונים החכמים שכיכבו בתערוכה, ואפילו חיבור לאחרים דרך מציאות מדומה ושלל אמצעים אחרים. בהרצאה טענתי שיש מקום לעיצוב שחותר ומכוון לאפשר איכות טובה של קשר בין אנשים דרך הטכנולוגיה . הדגשתי שאין הכוונה לאיכות שמע טובה, אלא לאופן בו האינטראקציה מתקיימת, וכדוגמה ניסיונית נתתי את פרויקט "שניים על אופניים"של המעבדה לאינטראקציה שהוצג בשנה שעברה במוזיאון תל אביב, ובו ילדים מדוושים על שני זוגות אופניים מחוברים המאפשרים סנכרון בתנועות הדיווש. דרך משוב אינטראקטיבי אנחנו מעודדים אותם להיכנס לסנכרון ולהישאר בסנכרון. אנו נשענו במעבדה על מחקרים המראים שסנכרון מוטורי בין אנשים מוביל להבנה ותחושת קירבה ביניהם. בהרצאה הצעתי יישומים של הניסויים הללו לתחום של תקשורת בין אישית במרחק".
 
מיכל רינות
 
ההרצאה היתה בסגנון TED, עם מנחה רהוטה, עם נגנים חיים שמנגנים נעימה דרמטית תוך כדי שהדוברת הנוכחית עולה על הבמה בריצה קלילה! מיכל : "אני לא רגילה לעמוד ככה, פרי-סטייל מול קהל גדול בלי פודיום או מחשב, כשמאחוריי מסכי ענק הקרינו את המצגת ואת פניי בגודל ג'מבו. זו היתה הרפתקאה. קיבלתי תגובות טובות - אנשים אמרו שהרצאה ריגשה אותם, היא היתה שונה מההרצאות האחרות בהן דיברו על דברים כמו "8 מנועים ליצירת העתיד" ועוד דברים טכנולוגים. טיפ חשוב- מסתבר שהפלטפורמה של LinkedIn היא מאד חזקה במעגלים הללו, מאז קיבלתי לא מעט הצעות לקשר דרך הכלי הזה".
 
קורס IDHO המועבר במעבדה לאינטראקציה מוכר כקורס בחירה ברוב הפקולטות (במדעים - נחשב כשני קורסים כלליים). להתרשמות נוספת, הכנסו לדף הפייסבוק של המעבדה לאינטראקציה או הכנסו לבלוג המעבדה.