חדשות ואירועים

בואו להכיר את המעצב שחר פלג

 
את המוצרים שהוא מעצב ניתן למצוא כמעט בכל בית. עד כה עיצב למעלה מ-80 מוצרים ועוד ידו נטויה. המעצב שחר פלג, בוגר המכון הטכנולוגי משנת 2004 במחלקה לעיצוב פנים, נחשב היום לאחד המעצבים הבולטים בעולם העיצוב המקומי והבינלאומי.
 
איש מגנטי האוחז במפתחות
איש מגנטי האוחז במפתחות
 
שלושה עקרונות מרכזיים מנחים את שחר בעבודתו: פונקציונליות, אסתטיקה והומור. הוא מונע על ידי סקרנות
אינסופית ומטרה להפוך כל מה שנראה עד כה כקונספט מובן מאליו לחוויה מרגשת ומיוחדת במינה. הוא שובר מוסכמות ומותח גבולות ומזמין את הצופה לראות מקרוב ולגלות נקודת מבט חדשה על אביזרים יומיומיים. המשתמש מוזמן לגלות כי מעבר לפונקציונליות של המוצר הוא מציע לו משחק מפתיע של הנאה והומור.

במהלך הלימודים השתתף שחר בקורסים בעיצוב תעשייתי, נהנה וראה שהוא טוב גם בזה הפרויקט אשר פרסם אותו היה דווקא פרויקט במסגרת הלימודים שנעשה בשיתוף בנק הפועלים ובו נתבקשו הסטודנטים לייצר מתנות עברו בנק הפועלים לחלוקה ללקוחות ולעובדים. הפרויקט שלו היה מעמד לבקבוק יין העשוי משרשרת ברזל עבה התלויה באוויר והבקבוק מונח עליה בשם Chain bottle holder.
 
"עוד במהלך הלימודים בשנה ד' רציתי לעשות פרויקט שיימכר ועם הפרויקט הזה הלכתי לרשת "סוהו" וניסיתי לעניין אותם. הם התלהבו וכך מצאתי את עצמי מביא להם 5 אובייקטים ובכל שבוע הדרישה עלתה. המוצר נמכר ברשת "סוהו" במשך כל שנת לימודי בשנה ד'".
 
אגרטלי המגנט
אגרטלי מגנט 
 
עם סיום לימודיו עבד שחר בעבודות שונות בשנת 2005 נישא למיכל, חברתו לספסל הלימודים במכון והם כיום הורים ל-4 בנות. אולם, לקראת החתונה חיפשו השניים אובייקט לקישוט  מרכז השולחנות בחתונתם ולא מצאו. וכך נולדו אגרטלי המגנט המפורסמים שלו. מדובר בצינורות מלבניים וצרים עשויים מאלומיניום עם מגנט בבסיסם הניתנים להעמדה על שולחן או כל משטח אחר ויוצרים אפקט מעניין של קסם בו האגרטלים עומדים בצורה יציבה עם פרחים ללא בסיס נראה לעין.
 
"האגרטל הזה קיבל תגובות כל כך טובות שהחלטתי שיהפוך למוצר ויחד עם 2-3 רעיונות שהיו לי החלטתי שאתחיל להתמקד ולעסוק בעיצוב מוצר. למרות שעוד בתקופת הלימודים הבנתי שהייתי צריך לבחור במחלקה לעיצוב מוצר, אני סבור שדווקא העובדה שקיבלתי ידע וצורת חשיבה מכיוון שונה -היא יתרון.

הסטודיו של שחר אינו מסתפק רק בעיצוב המוצר אלא מעצב את כל מה שקשור אליו דוגמת האריזה והניראות בחנויות.

איך מוצר נולד? אצל שחר הם נולדים תמיד מצורך כלשהו. לדוגמה, כאשר חיפש מקום להניח  עליו את המפתחות ולא על שולחן הכתיבה נולדה הדמות של "קי-פיט", האיש המגנטי האוחז במפתחות.
המוצרים של שחר נמכרים במרבית מדינות אירופה ובעיקר בגרמניה, צרפת, איטליה ,הולנד ובריטניה והוא אינו מחביא את זהותו הישראלית, מה שבהחלט ראוי לציון לאור המתרחש באירופה בתקופה האחרונה.
מפית ברבורים
מפית ברבורים
 
הסטודיו שלו ,"פלג דיזיין" ,מקיים שיתוף פעולה קבוע  עםHIT  זו  הפעם הרביעית במסגרת סטודיו בעיצוב תעשייתי. הסטודנטים מעצבים מוצרים עבור "פלג דיזיין" במסגרת קורס שמעביר לוקה אור. על הצלחת השת"פ תעיד העובדה  שחלק מהמוצרים הנמצאים בקטלוג נולדו במסגרת הזו.

"אני מגיע למכון להרצות בקורסים שונים" אומר שחר ועבורי מדובר בסגירת מעגל. בנוסף, אחוז גדול של המעצבים שעבדו אצלי היו בוגרי המכון ".

אם יש עצה אחת שהוא רוצה להעניק לסטודנטים ולמועמדים לפקולטה לעיצוב שחר פלג ממליץ  תמיד לשאול שאלות ולא לקבל דברים כמובנים מאליהם. לדבריו יש חשיבות רבה לכלים שמקבלים באקדמיה וליכולות שמתפתחות בעקבותיהם ובנוסף יש יתרון עצום בעיניו לתואר אקדמי בעיצוב.