חדשות ואירועים

הפקולטה לעיצוב בטריאנלה במילאנו

הישג חסר תקדים לפקולטה לעיצוב: במילאנו יוצגו שתי תערוכות של הפקולטה במסגרת אירועי האמנות והעיצוב. בוונציה ייצוג ל-HITבביאנלה לארכיטקטורה. האירועים יתקיימו באפריל-מאי 2016 – כאשר כלל המחלקות של הפקולטה לעיצוב ב- HIT מכון טכנולוגי חולון ייקחו חלק בתערוכות.
 
לראשונה, ישלח מוסד אקדמי בישראל נציגות לאיטליה הכוללת שתי תערוכות שונות, במסגרת אירועי האמנות והעיצוב במילאנו ונציגות לביאנלה בוונציה. התערוכה הפותחת "YES &" של הפקולטה לעיצוב HIT, תוצג במסגרת אירועי ה"טריאנלה לאמנות דקורטיבית ולאדריכלות מודרנית" במילאנו ב-2 באפריל 2016. את התערוכה אוצר לוקה אור, מרצה במחלקה לעיצוב תעשייתי במכון. התערוכה מורכבת מעבודותיהם של כ-20 מעצבים ישראלים המלמדים, לומדים או למדו בפקולטה לעיצוב ב-HIT, ומהווה תמונת מצב (snapshot) חלקית המשקפת מהו עיצוב ישראלי רלוונטי ועכשווי. התערוכה מורכבת ממעצבים צעירים וותיקים כאחד, כשכולם מעצבים בישראל של כאן ועכשיו, מושפעים מהמתרחש סביבם ומגיבים למציאות הישראלית והעולמית כיום.
 

חפצים מניר כסף - איה זהבי
 
התערוכה השנייה, במסגרתה לוקחים חלק סטודנטים של המכון היא "poetry", והיא תוצג ב-12 באפריל, עם פתיחת האירוע המרכזי "שבוע העיצוב של מילנו 2016". המכון יציג בתערוכה את הפרויקט "מחשבות על עיפרון" (Rethinking the pencil), שהוא פרויקט של סטודנטים שנה ג' ומטרתו היתה לאתגר את הסטודנטים להעניק חדשנות ועיצוב ייחודי למוצר בנאלי, במקרה הזה – עיפרון. הקורס הועבר על ידי המעצבים לוקה אור וקרן תומר. במסגרת הפרויקט, קיבלו הסטודנטים אתגר לנסות לחשוב מחדש על עיפרון – להבין את ההיסטוריה והשימושים שלו, ולאחר מכן לתת לו פרשנות עיצובית משלהם.
 

שגב מאויסה
 
התערוכה השלישית תתקיים במסגרת אירועי הביאנלה לארכיטקטורה בוונציה שתפתח ב-28 במאי. את המכון מייצגת בתערוכה זאת, ד"ר יעל אילת ון-אסן, מרצה וחברת סגל בפקולטה לעיצוב במכון הטכנולוגי חולון, המשמשת אוצרת בקבוצת "א' אוהל, ב' ביולוגיה" שנבחרה לאצור את הביתן הישראלי, יחד עם קבוצה של בוגרי התואר השני בעיצוב משולב, המשמשים כעוזרי מחקר בפרויקט: אלעד יאנה, ארן רובינשטיין ומיכל שטיינר.
 

OrloginYellow - בן ברוידא
 
התערוכה העוסקת בממשק שבין הדיסציפלינה האדריכלית לזו הביולוגית מושתתת שיתופי פעולה בין מדענים ואדריכלים במטרה לבחון כיוונים עתידיים בעשייה האדריכלית. פרופ' אדוארד יעקובוב, ציין כי "המכון הטכנולוגי בחולון גאה להוביל את הסטודנטים שלו אל חוד החנית של העשייה בארץ ובעולם ולהעניק להם את הבמה המקצועית הטובה ביותר על מנת להציג את יכולותיהם. הפריצה קדימה היא ההוכחה לרמה האקדמית במכון".
 
פרופ' דנה אריאלי, דקאן הפקולטה לעיצוב: “קיומן של שלוש התערוכות באיטליה כמעט באופן סימולטני היא המחשה למה שעבורנו הוא מובן מאליו, שכן הפקולטה לעיצוב נמצאת כבר מספר שנים בחזית עולם העיצוב