חדשות ואירועים

"באמצע" החג

על כוס יין וצנצנת ערק התכנסו בחוה"מ פסח, בנמל יפו, סטודנטים, מרצים, אנשי תעשיית העיצוב, חובביה ומשפחות הסטודנטים לערב פתיחת תערוכת "באמצע" המסורתית של המחלקה לעיצוב תעשייתי. היה מרשים.
 
תערוכת באמצע
 
חול המועד פסח הוא שם שני לחופש עבור רוב האנשים,אך  לסטודנטים של המחלקה לעיצוב תעשייתי זה הוא סופה של תקופה רבויית לחצים ועבודה קשה, המתנקזת לרגע אחד - ערב פתיחת תערוכת "באמצע " המסורתית של המחלקה לעיצוב תעשייתי.
 
התערוכה חשפה  בפני הציבור הרחב את תוצרי העבודה המרשימה של הסטודנטים  ותגובות הקהל בערב הפתיחה היו בהתאם. הסטודנטים עמלו במשך שבועות לעיצוב ההאנגר המוזנח בנמל יפו ולהפיכתו לחלל תצוגה מוקפד עבור הצגת עבודותיהם. התערוכה חולקה לשישה חללים נפרדים בהם הוצגו מיטב עבודות הסטודנטים מהמחלקה על פי קורסי הלימוד.
 
 
'קומפו' קומפוסטר ציבורי, עבודתה של עדי גרי
'קומפו' קומפוסטר ציבורי, עבודתה של עדי גרי, סטודנטית שנה ג'
 
חלל נוסף הוקצה ל"תצוגת תכלית" של סטודיו "אנדר", אותו הקימו בוגרי המחלקה, המתמחה ביצירת אובייקטים מחומרים קרמיים באמצעות טכנולוגיית הדפסה תלת ממדית ייחודית. התלהבות נרשמה בקהל עם חלחול הרעיון כי כל אחד מהם יכול לעצב ולהדפיס כל אובייקט שיחפץ בו, בלי ללכלך את הידיים או לגעת בחומר בכלל.
 
הסטודנטים שעבודותיהם הוצגו בתערוכה נראו נרגשים ומחוייכים. אחת כזו היא עדי גרי, סטודנטית שנה ג' במחלקה. עדי הציגה את ה"קומפו" - קומפוסטר ייחודי בעיצובה המשמש גם כמתקן ציבורי שימושי ו"ירוק" וגם כמשחק לילדים. "בקורס הסטודיו ניתנה לנו משימה, לחקור גינות קהילתיות עירוניות בהם שותלים ומגדלים יחד עם הילדים תוצרת חקלאית. במהלך החקר מצאתי שילדים מאוד רוצים לעזור בתהליכי עיבוד האדמה אך אין להם את הכוח הפיזי לבצע זאת, או שאינם מעוניינים בלכלוך הכרוך בכך. לכן עיצבתי מתקן שמייצר דשן אורגני תוך כדי משחק בו."
 
 
כסא splitz , עבודתו של גיל רנוב
כסא splitz , עבודתו של גיל רנוב- סטודנט שנה ד'

 
כמו עדי, סטודנטים נוספים התגאו בתוצרים המרשימים ועבודותיהם של כ-20 מתוכם אף ישלחו ויוצגו בקרוב בתערוכת עיצוב בין-לאומית בברצלונה. "המכון קיבל הזמנה ע"י מוזיאון העיצוב בחולון להעביר כ-20 פרטי עיצוב שישלחו כאוסף מוצרים של מעצבים ישראלים לתערוכה בברצלונה. הביתן הישראלי זוכה השנה לתשומת לב מיוחדת כיוון שהוא הוגדר ע"י המארגנים כאורחי הכבוד של התערוכה." אומר אילון ערמון, אוצר תערוכת "באמצע 2014" ומרצה במחלקה לעיצוב תעשייתי.
 
"בתערוכה יש לך כמה שניות לתפוס את העין וחמש דקות להיות יפה. לכן, בחרתי לשלוח את העיצובים הכי חדים, ממוקדים ובעלי מודל טוב. עיצובים שמייצגים את תפישת הייחודיות והאיכויות של HIT." בין הפריטים שישלחו נמצא "קיט הסבה לקשת דייג" של הסטודנט מיכאל קונונסקי, הכיסא "splitz" של הסטודנט גיל רנוב ו"אופני דוספורנו" בעיצובו של תובל רוט, בוגר המחלקה. שלושת פריטים אלו משכו לא מעט תשומת לב ותגובות בערב הפתיחה של התערוכה.
 
 
חנות הקונספט של תערוכת באמצע בה הוצעו למכירה לקהל הרחב חלק מהעיצובים שהוצגו בתערוכה
 
בין הנוכחים בערב הפתיחה נמצא גם ראש המחלקה, המעצב דוד ראב"ד שנראה מרוצה מאוד מתוצרי התערוכה. "בשונה מתערוכת הבוגרים, בתערוכה זו מוצגים עבודות של סטודנטים משנים ב' עד ד' ופרויקטים נבחרים מכל אחד מקורסי הסטודיו שמציעה המחלקה. אני חושב שאיכות התערוכה מדברת בעד עצמה."
 
חנות הסטודנטים שפעלה במקום הציעה למכירה חלק מהפרטים המוצגים בתערוכה.