חדשות ואירועים

"באמצע" 2014

המחלקה לעיצוב פנים ב-HIT  מכון טכנולוגי חולון
גאה להציג את התערוכה "באמצע"

אוסף הפריטים שיוצג נועד לחדד ולהקצין את נישת עיצוב הפנים ביחס לארכיטקטורה, ואת המעבר ממחקר לעיצוב ויצור אובייקטים פורצי גבולות ומעוררי השראה.

התערוכה נפתחה ביום שני 10/3/14 בשעה 20:00 במתחם קסטיאל as is

תערוכת "באמצע" של המחלקה לעיצוב פנים ב-HIT  מכון טכנולוגי חולון, מציגה את מגוון התחומים בהם עסקו הסטודנטים במהלך הסמסטר הראשון. 
 
התערוכה תתקיים בתאריכים 11.03-16.03 בשעות 9.00-18.00 בקסטיאל  as is ברחוב משה מאור 2, תל אביב. את התערוכה אצרו ראשי המחלקה לעיצוב פנים: אדריכל ניסן ורשבסקי ואדריכל גל גאון.

זוהי תערוכה ראשונה מסוגה במחלקה, בה ישנו ניסיון להעצים את האינדווידואל ויכולת השפעתו על החברה והעולם שסביבו, בדגש על המעבר ממחקר לעיצוב וייצור אובייקטים וחללים פורצי גבולות ומעוררי השראה. לייצר אמירה חדשה, משמעותית ומרגשת. בתערוכה, אוסף פריטים מתוך עבודות הסטודנטים, שנבחרו בקפידה על ידי ראשי המחלקה- אדריכל ניני ורשבסקי ואדריכל גל גאון, שמעוניינים לחדד ולחזק את נישת עיצוב הפנים, להבליט ולהקצין את ההבדלים בינה ובין הארכיטקטורה. בכוונתם לחזק את עבודה בקנה מידה קטן, מקסום עבודה עם חומרים ייחודיים ויצירת סביבות ואובייקטים בקנה מידה 1:1.

כחלק מכוונת ראשי המחלקה  להיות מחוברים לשוק המקומי והבין-לאומי בתחומים שונים, הפריטים הנבחרים ישתלבו במתחם קסטיאל, as is, ויהוו חלק אינטגרלי מהתצוגה הקיימת בכוונה להצביע על שיתוף פעולה פורה וחשוב בין שוק העיצוב המקומי והאקדמיה.
 
בין הפרויקטים המוצגים :
 
אורן צ'יפרוט- (הדמיות רהיטים מעץ)- עיצוב משרד לעמותה לכלכלה בת-קיימא. הפרויקט ממוקם בכיכר רבין והעיצוב שואב את השראתו מהבריכה האקולוגית שבכיכר.
 
הדמיות רהיטים מעץ - אורן צ'יפרוט

 
איילת גולן -(מראה)- המראה נוצרה מתוך ניסיון להתעסק במראה כחומר. השריטות שיוצרו מאפשרות אקט עיצובי שמשנה את ההתבוננות במראה אך אינו פוגם בה ומתחקה אחר פעולת השרבוט ומשיכות מכחול יבש.
 
אילת לויט- (הדמיות פנים בר) תכנון יקב הממוקם באזור תעשיה קרית המלאכה, דרום תל אביב. הפרויקט קורא תיגר על תרבות היין המסורתית ובכך נוצר חיבור מרתק בין הייין שמקורו בטבע- לעיר האורבנית, בין תרבות מסורתית לתרבות הבילוי העירונית, הגסה, המיידית.
 
איילת לויט תכנון יקב
תכנון יקב הממוקם באזור תעשיה קרית המלאכה, דרום תל אביב - איילת לויט

 
נינה מנדלסון -(וזות דלעות)- "בית חולים לירקות דלועיים". הפרויקט מבקר את החקלאות התעשייתית. הירקות
אמורים להזין אותנו אך אינם ובאותו האופן  אני מרפאה-מרעילה את הדלעות. פוגעת בהן ומנסה להציל אותן. דלעות הקרמיקה מיוצרות בתבניות זהות אך לכל אחת אופי אישי כדי לשמור על המגוון הביולוגי.
 
"בית חולים לירקות דלועיים" - (וזות דלעות) - נינה מנדלסון

עלמה שליט, גלעד הדר וולריה מוניס (רהיטים שחורים)-  ORI-FABI סדרה של רהיטים מתקפלים ונישאים בצורות פוליגונים. הקיפול מתאפשר באמצעות טכנולוגיה המשלבת בין דיקט- פורמיקה- ובד. התכונות של הבד מאפשרות את הקיפול והמתיחה של הבד מאפשרת לרהיט לעמוד ולשאת משקל בהתאם לפונקציה של הרהיט.
 

לפרטים נוספים : איריס זילברמן, דוברת HIT  מכון טכנולוגי חולון 052-5994155, מיכל זילבר, רימון כהן שנקמן 054-6279986