חדשות ואירועים

תערוכת יחיד של גנאדי רויטיך, מוצגת בטביליסי, גיאורגיה

תערוכת יחיד של האמן גנאדי רויטיך, בשם "ישראל- גיאורגיה" מוצגת במויזאון השטיחים והטקסטיל בטביליסי, גיאורגיה עד ליום 11 באוקטובר 2020.
רויטיך, מרצה בפקולטה לעיצוב HIT ומציג בתערוכה עבודות גרפיקה, צבעי מים ומיצגי קרמיקה מצולמים. התערוכה מוצגת בחסות "הבית הישראלי" בגיאורגיה.  

 


הפתיחה החגיגית של התערוכה נערכה בהשתתפות סגן יו"ר הכנסת לשעבר, מר חיליק בר, נשיא האקדמיה לאמנויות בגיאורגיה מר גיאורגי גוגושווילי ובהשתתפותם של אורחים מכובדים רבים. שגריר ישראל בגאורגיה, מר רן גידור, ביקר אף הוא בתערוכה.

 

חיליק בר - לשעבר סגן יו''ר הכנסת

חיליק בר - לשעבר סגן יו''ר הכנסת


התערוכה, אשר זכתה להדים רבים בתקשורת המקומית הוצגה בחסות "הבית הישראלי" בגיאורגיה ולדברי מר איציק משה, יו"ר הבית הישראלי , אחת ממטרות התערוכה היא להציג את התרבות הישראלית כפי שהיא באה לידי ביטוי בעבודות של רויטיך- לקהל המבקרים הגיאורגי. 

 


לאור העובדה שהתערוכה מתקיימת במהלך הסגר בישראל, האמן לא יכול היה להיות נוכח בפתיחה עצמה ובירך את המבקרים באמצעות שידור חי.

 

בתמונה משמאל לימין: איציק משה - יו''ר הבית הישראלי, מאננהגיגיביריה - אוצרת התערוכה, חיליק בר - לשעבר סגן יו''ר הכנסת

בתמונה משמאל לימין: איציק משה - יו''ר הבית הישראלי, מאננהגיגיביריה - אוצרת התערוכה, חיליק בר - לשעבר סגן יו''ר הכנסת


גנאדי רויטיך :"תערוכה מהווה עבורי סגירת מעגל. מרגש מאוד להציג תערוכת יחיד שלי במקום שבו למדתי. קיבלתי לפני כשנה פנייה מאוצרת התערוכה לשלוח עבודות גרפיקה וצבעי מים שלי וכל העבודות המוצגות בה נעשו בשנתיים האחרונות.

אני רואה באירוע הזה הזדמנות להידוק הקשרים שבין המכון הטכנולוגי לאקדמיה לאמנות בטביליסי כמו גם להידוק הקשרים בין גיאורגיה וישראל."

 


גנאדי רויטיך הוא אמן ותיק ומוערך, מוסמך של האקדמיה לאומניות פלאסטיות בגאורגיה,אשר השתתף בתערוכות קבוצתיות רבות וכן בתערוכות יחיד בישראל ובחו"ל. הפסל שלו Memorandum 10  מוצג באוסף הקבוע של הכנסת בירושלים.

 

 

התערוכה מוצגת בהתאם לנהלים החדשים ולפיכך מתבקשים המבקרים להרשם באתר לצורך קבלת הזמנה, בכתובת: info@israelihouse.net

 

 

תמונות: יח''צ

פורסם: 5.10.20