חדשות ואירועים

פתרון לבעיית האדים על המשקפיים בעת עטיית מסיכה

 

נגה תורן ותומר אטינגר מהמחלקה לעיצוב תעשייתי החליטו להתמודד עם בעיית האדים הנוצרים על משקפיים בעת עטיית מסכה.

 

 

הבעייה הנפוצה מאוד בימים אלה עקב ההנחייה לעטות מסכות, הייתה אחד הנושאים שעלו במסגרת קורס "Fixperts" המתקיים זה שנים רבות במחלקה לעיצוב תעשייתי בהובלת פרופ' גד צ'רני. ייעודו המקורי של הקורס הוא פיתוח מוצרים שנועדו לעזור לבעלי מוגבלות, אולם נוכח משבר הקורונה הוחלט השנה לשנות את אופי הקורס.

 

הסטודנטים התבקשו למצוא פתרונות יצירתיים להתמודדות עם וירוס הקורונה ובהנחיית גב' דנה יחיא שווקמן, הצליחו לפתח פתרון משמעותי המפריע למיליוני אנשים המנסים לחבוש מסיכה ומשקפיים יחד. מסכה ייחודית המנטרלת את הופעת האדים על עדשות המשקפיים.

 

היווצרות אדים על עדשות משקפיים היא בעיה איתה נאלצים להתמודד בחודשים האחרונים מיליונים רבים של בני אדם ברחבי העולם. לא פעם אנשים מורידים את מסיכת הפנים אל מתחת לאף רק כדי להימנע מהיווצרות אדים על העדשה. האדים נוצרים משום שבין המסכה לאף קיים רווח וכאשר אוויר הנשימה עולה מעלה הוא נלכד במשקפיים וכך נוצרים אדים על העדשות.

 

 

המוצר עשוי משלד גמיש ממתכת בתוך מעטפת בד. באמצעות הלבשת המוצר על המסכה והצמדתו לאף, נחסם מעבר האוויר וכך גם נמנעים האדים.

 

הפיתוח נחשף במסגרת כנס פיקספרטס ב-HIT שבו הוצגו מספר פתרונות יצירתיים בפיתוח סטודנטים במטרה להתמודד עם מצבים שנוצרו בעקבות ההתמודדות עם וירוס הקורונה.

 

נגה תורן ותומר אטינגר, הסטודנטים האחראים לפיתוח המסכה: "כאנשים המרכיבים משקפיים, ראינו לנכון למצוא פתרון לבעיה הזו איתה אנחנו נאלצים להתמודד ואנו מאוד שמחים ומתרגשים עם התוצאה".

 

פרופ' אדוארד יעקובוב, נשיא HIT: "מיליוני אזרחים אינם חובשים מסכה כראוי ולפי ההנחיות בגלל היווצרות האדים על העדשות - זו גאוה שהפיתוח נעשה אצלנו במכון".
 

 

פורסם: 17/06/2020