חדשות ואירועים

תקופת ההגשות של הפקולטה לעיצוב בעיצומה

 

כשהסמסטר בפקולטה לעיצוב נגמר תקופת ההגשות רק מתחילה. מידי סמסטר עם סיומו הסטודנטים בפקולטה לעיצוב מציגים את עבודות סיום הסמסטר שלהם במה שכבר ידוע כ"תקופת הגשות". תוצרי עבודות גמר הקורסים שלהם משקפים את הפנמתם של תכני הקורס ועומדים לשיפוט המרצים. הפעם מוצגות למעלה מ-2,000 עבודות מכ-150 קורסים שונים.

 

הכלה, רותם כהן

 

אם תכנסו לבניין 6 לא תוכלו להתעלם מהרחש והמולה. בכל שעות היום תבחינו בעשייה אין סופית, מאות סטודנטים מקימים ומפרקים תצוגות, אותם החדרים בהבדל של שעה נראים אחרת לחלוטין. אז אם תהיתם במה מדובר, תקופת ההגשות של הפקולטה לעיצוב בעיצומה.

 

תקופת ההגשות בפקולטה לעיצוב מציינת את סיומו של הסמסטר. לפקולטה שיטת ההוראה ייחודית, המשלבת בין hands on design לבין לימודי עיצוב בסטודיו ולימודי תיאוריה. במהלך תקופת ההגשות, הסטודנטים מהפקולטה לעיצוב מכלל המחלקות: עיצוב תעשיתי, עיצוב פנים תקשורת חזותית ותואר שני בעיצוב משולב, ומכלל השנים מציגים לשיפוט את עבודותיהם. הקורסים בהם מוצגים העבודות מתחלקים לשני סוגים האחד קורסי יסוד והקניית כלים בהם הסטודנטים לומדים נושא ספציפי ומתבקשים להציג בהגשה את אשר למדו באותו קורס. השני, קורסי הליבה סטודיו, קורסים אשר מאגדים ומשלבים לתוכם את המיומנויות אשר רכשו הסטודנטים ממספר קורסי יסוד ותיאוריה. השבוע יוצגו למעלה מ-2,000 עבודות מכ-150 קורסים שונים.

 

סנדרה מירצ'ין, עיצוב פנים שנה א', מעורפל

 

עבודות הגמר של הסטודנטים בקורסי הסטודיו מהוות אינטגרציה של המיומנויות שרכשו בקורסי הבסיס השונים. לעיתים ניתן למצוא בעבודות הגמר של קורסי הסטודיו לא רק שילוב של מיומנויות מקורסי היסוד אלא שילוב של פרויקטים, תוצרים ממשים מקורסיי היסוד. למעשה, התכנית האקדמית של הפקולטה תכננה באופן הדרגתי המעודד את הסטודנטים לעשות שימוש בידע והתוצרים מפרויקטי הגמר של כל קורס לפרויקטי הסטודיו.

 

 

 

פורסם: 13/02/2020