חדשות ואירועים

תערוכת הבוגרים של המחלקה לעיצוב פנים

 
 

פתיחת התערוכה 13/7/2016 בשעה 20:00 נעילה 27/7/2016
התערוכה תתקיים בבניינים 6-7 בפקולטה לעיצוב
ימים א,ב,ד,ה מ- 16:00- 22:00, יום ג מ- 10:00 – 22:00
יום ו מ- 10:00- 13:00
רח' הופיין 63, חולון

 
ארבע שנות לימוד מרתקות בפקולטה לעיצוב ב-HIT, בראשות פרופ' דנה אריאלי, מגיעות לסיומן החגיגי בתערוכת בוגרים מקיפה, חדשנית ומגוונת, "FOR SAIL ! " בה מציגים בוגרים מהמחלקות עיצוב פנים (רמ"ח: אדר' ניסן (ניני) ורשבסקי), עיצוב תעשייתי (רמ"ח: דוד ראב"ד) ועיצוב תקשורת חזותית (רמ"ח: תמיר שפר), את פרויקטי הגמר שלהם.
 
דבר ראש המחלקה לעיצוב פנים אדר' ניני ורשבסקי:
 
2016, שנה של חיבורים חדשים בעיצוב הפנים. עירוני וביתי, חומרי ודיגיטלי, אישי וחברתי, יחידני ומתועש. Port / נמל, תערוכת הגמר השנה תאגד בתוכה כחמישים עבודות של הבוגרים הטריים, ברוח המחלקה המחודשת ששמה לה למטרה להעמיק בחקר חללים קטנים וחומרים ייחודיים. בתערוכה יוצגו פרויקטים מגוונים, הנעים על צירים שונים בקנה המידה ובטיפול שלהם בחומר, לכולם נגיעה משמעותית סביב חיבורים חדשים.

הפרויקטים השונים, שנבעו כולם מדיון מקדים העוסק בקשר שבין מדע לעיצוב, יציגו תפישות חדשות ממחקר חומרי וצורני, דרך פיתוח אובייקטים בסדרות קטנות, עיצוב ותכנון חללים ביתיים וציבוריים ועד לפרויקטים חברתיים ועירוניים. התערוכה, שתוצג השנה במתכונת של יחידות תצוגה נפרדות, תספר את סיפורו של כל פרויקט ותזמין את הצופה לשיטוט חוויתי דרך קני המידה העוטפים את המשתמש.

פרויקטים נבחרים בעיצוב פנים
 
נועם סלמון - מגדלי המים
נועם סלמון - מגדלי המים

נועם סלמון - מגדלי המים : הפרויקט עוסק בסיפורם של מגדלי המים בישראל, ומתמקד במגדל בעג׳מי, יפו. השכונה בעלת אוכלוסייה מגוונת, יהודים ומוסלמים, עשירים ועניים, פערים שנוצרו עם השנים. מגדל המים בעל החשיבות ההיסטורית, עובר השמשה והופך למתחם המהווה נקודת מפגש עבור הציבור המקומי. רחבת המגדל תהפוך לאמפי ישיבה, בשילוב שוק אוכל, המגדל עצמו יהווה גינה אנכית, וקומת המרפסת תהיה לחלל עבודה ציבורי בעלת נוף פנורמי.
 
לי בן משה - 'לומיום'
לי בן משה - "לומיום"

לי בן משה- "לומיום" : שזלונג הנעשה בטכניקה של אריגת צינורות אלומיניום. הטקסטיל המתקבל הוא בעל חוזק מבני וקונסטרוקטיבי, המאפשר לו לעמוד באופן עצמאי.
 
עדי גפני - 'מתחת לגשר'under the bridge
עדי גפני - "מתחת לגשר" under the bridge

עדי גפני - "מתחת לגשר" under the bridge : פרויקט רעיוני המציע פרשנות חדשה למרחבים שמתחת לגשר. מרחבים אלה, כמו "סמויים מהעין", אך טומנים בחובם בסיס להתרחשות מרחבית, עיצובית וחברתית חדשה בדמות קהילת מגורים ורטיקלית לצעירים, בעלת אופי ייחודי.
 
דוד רם - קירוי שוק הכרמל
דוד רם - קירוי שוק הכרמל

דוד רם - קירוי שוק הכרמל : בתוך מרקמים של אדריכלות מרובת תקופות, תוכנן ועוצב אלמנט קירוי על ידי פרמטרים פיזיים, המקשרים ומאחדים בין חלקיו ומהווים את הפרק הבא העכשווי בסיפור האדריכלי עיצובי של שוק הכרמל. קירוי שוק הכרמל כמחולל תכנון, יעזור בהעצמתו כLANDMARK בעיר, יאחד בין חלקיו השונים והזרים, יתרום לנוחות המבקרים וייצר סיטואציות חדשות שתוספנה לקסמו הקיים היום ותייחדנה אותו משווקים נוספים ברחבי העיר. מלבד ייעודו העיקרי של הקירוי לכל אורכו של השוק, מצליח אלמנט זה לייצר מגוון סיטואציות ולחזק את חשיבותו האדריכלית עיצובית במקום.
 
אוצר התערוכה: גל גאון