חדשות ואירועים

בפסח הקרוב "העיצוב יוצא לרחוב"

פרויקט ייחודי של HIT   מכון טכנולוגי חולון, לרגל שבוע העיצוב חולון  2014: סטודנטים מהפקולטה לעיצוב מ- HIT, מציגים מיני תערוכות בבתי עסק ברחבי העיר ובקניון חולון, סדנאות ומיצגים ומעבדה אינטראקטיבית לילדים המבקרים במוזיאון העיצוב בחולון ובלונדון.
 

חוה"מ פסח | 16-19.4.2014
מגוון אירועים ותערוכות בעיר לכל המשפחה | הכניסה חופשית

אינטראקציה

סטודנטים מהפקולטה לעיצוב ב- HIT מכון טכנולוגי חולון, ישתתפו בשבוע העיצוב חולון 2014, אשר יתקיים זו השנה הרביעית בחוה"מ פסח בתאריכים 16-19  לאפריל, עם מגוון אירועים ותערוכות לכל המשפחה. הכניסה לכל האירועים הינה ללא תשלום!
 
 
לרגל שבוע העיצוב חולון 2014, הוקמה בפקולטה לעיצוב מגמה ייעודית וייחודית, בהנחיית לוקה אור וטל צור, אליו נבחרה קבוצה של סטודנטים יוצרים ופעילים במיוחד, הנקראים ״צוות בלוקה״, שהקימו סביב שבוע העיצוב יחד עם מוזיאון העיצוב והמדיטק פעילויות מגוונות תחת הכותרת ״העיצוב יוצא לרחוב״.
 
נושא העל שנבחר לתערוכות הפקולטה הוא ״ילדות״. במסגרת הפרויקט יציגו הסטודנטים מיני תערוכות במרחב האורבאני בעיר חולון, כאשר 4 מתוך מיני התערוכות יוצגו לראשונה בקניון עזריאלי בחולון והשאר בבתי עסק ברחבי העיר, כיכר ויצמן, מוזיאון העיצוב חולון ומתחם המדיטק. התערוכות מתרכזות בחוויות ילדות מנקודות מבטם של ילדים ויצירה של ילדים.
 
בין התערוכות: משחקים בגובה העיניים,  סוסי נדנדה, תכנית ראליטי לכיסאות  ואור גאומטרי. בין התערוכות שיוצגו ברחבי העיר: פעם הייתי פינג'אן, קלאס בקלאסה, ספריית פופ-אפ, בובה לילד שבי ועוד...
 
במסגרת האירועים במוזיאון העיצוב חולון , יוצג פרויקט ייחודי – פרי שת"פ בין המוזיאון ל HIT:
המעבדה לאינטראקציה. במסגרת הפרויקט, יוצבו שתי עמדות במקביל – במוזיאון חולון ובלונדון אשר יאפשרו למבקרים בשני המקומות לחלוק עולם וירטואלי משותף וליצור חוויה וירטואלית מיוחדת במינה עבור המבקרים.  ילדים מחולון וילדים מלונדון יוכלו לצייר ציורים ולהכניסם בלחיצת כפתור ל"עולם וירטואלי" משותף.
 
בעולם זה ציורי הילדים יקבלו תכונות פיזיקליות, כמו משקל וכדומה - ויבואו במגע עם הציורים האחרים. העולם הווירטואלי שנוצר בין חולון ללונדון הוא בעל תנועה תמידית, שתאפשר למבקרים ליצור במשותף ציורים המתייחסים לציורים הקיימים ואף להתכתב זה עם זה באמצעות הציורים. פרויקט ייחודי זה התקיים הודות לתמיכת תוכנית BIARTS – תוכנית חילופי תרבות של המועצה הבריטית, משרד החוץ ומשרד התרבות והספורט בישראל.
בנוסף, יוצגו סרטי אנימציה של המחלקה לתקשורת חזותית במתחם המדיטק וייערך ערב "פקה פקה" – הרצאות במהירות הבזק במהלכן סטודנטים יספרו על האוסף הפרטי שלהם.

כמו כן, יוצגו במהלך השבוע במוזיאון העיצוב  חולון  ובמתחם המדיטק "וירוסים" ייחודים, המורכבים מיצירות עיצוב בהקשרים שונים שעוסקים בחוויות ילדות ומהווים "הפרעות מחתרתיות" בחללי המוזיאון. "וירוסים" אלו כוללים פעילויות מגוונות לכל המשפחה כגון: משחק קלאס ענק המצויר על רחבת המוזיאון. גדר מוזיקלית –  כלי הקשה ענק המתכתב עם זיכרון הילדות של העברת מקל על גבי גדר. צינורות הכלי יהיו באורכים שונים, כך שמעבר עם מקל עליהם ייצור צלילים ואף מנגינה.מוטציות של שירי ילדים - חלקי משפטים משירי ילדים, אשר מתמגנטים על פסי המתכת באמפי המוזיאון. סידור מחדש של המשפטים ייצור שירים מוכרים חדשים..
 
שבוע העיצוב בחולון

מחסן צעצועים - הפיכת מחסן חומרי הניקוי לתערוכת צעצועים, בה יוצגו בובות מ"מחסן הצעצועים" שביפו. "מתקן לגלגול מטבעות" - מתקן לגלגול מטבעות הממוקם בראש כל אחד מהמעקות בכניסה לגלריה הראשית במוזיאון. בסוף המעקה ישנה קופה לתוכה נאגרים הכספים אשר ייתרמו.

עמדת הטסת מטוסים - עמדות להכנת מטוסי נייר.. ציור על חלונות – הפיכת החלונות למשטח ציור ורישום באמצעות טושים מחיקים. בצידו השני של החלון תודבק יריעה שתכיל את התשתית להתערבות הקהל - בלוני טקסט, דמויות, בניינים, משחקים ועוד. מיצג של מתנפחים - מיצג מתנפחים בתעלת המים הקטנה, צמחים, חיות וחוף - הכל מצעצועים מתנפחים..בריכת סירות – בריכה רדודה עליה יוכלו המבקרים להשיט סירות נייר.

פרופ' דנה אריאלי, דקאן הפקולטה לעיצוב, HIT מכון טכנולוגי חולון, מסרה: "שבועות העיצוב בעולם, מאפשרים למעצבים להציג את עבודתם, לקשור קשרים מסחריים ולדבר על הלכי הרוח בעולם העיצוב. שבועות אלו שמים את נושא העיצוב על המפה ומאפשרים דרכו שיח תרבותי, כראי למגמות החברתיות המתרחשות בעולם. ברובדו הסמוי יוצר שבוע העיצוב ריכוז של מעצבים ובכך מייצר קהילת מעצבים. באמצעות שיתוף הפעולה המבורך ביננו לבין עיריית חולון, לראשונה אנחנו זוכים להביא את הרעיון הזה לידי מימוש גם בישראל".

"אני שמחה לומר שכבר בתהליך העבודה לקראת שבוע העיצוב הצלחנו ליצור נקודת מפגש מעוררת השראה בין הפקולטה לעיצוב לבין הקהילייה העירונית, להעמיק עוד את הקשרים ההדוקים שיש לנו עם מוזאון העיצוב בחולון, מתחם המדיטק וכמובן עם העירייה ואנחנו מצפים בכיליון עיניים לפתיחת האירועים ולהמשך שיתוף הפעולה בשנה הבאה", הוסיפה אריאלי.

לוקה אור, הפקולטה לעיצוב, HIT מכון טכנולוגי חולון, הוסיף: "המגוון העצום של התערוכות מאפשר הצצה אל הדברים שמעסיקים מעצבים ואל הדרך בה הם פועלים. התוכן העשיר מספק נקודת מבט חדשנית ובועטת של הסטודנטים, אשר מציגים את עולם העיצוב כחלק מהעיר ומהיום יום של כל אחד מאיתנו. שיתוף פעולה זה מהדק את הקשר בין המעצבים הצעירים למוזיאון העיצוב והקהילה העירונית ומהווה פתח לפעילות מקורית ואלטרנטיבית, אשר חופשת מעצבים צעירים, ומאפשרת להם להציג את עבודתם, חלקם  עוד בטרם סיימו את הלימודים ובכך ייחודו". 
 
 
הכניסה לאירועים הינה ללא תשלום

פרטים נוספים אודות שבוע העיצוב באתר עיריית חולון
 

שבוע העיצוב חולון 2014 יתקיים בחוה"מ פסח בתאריכים 16-19  לאפריל עם מגוון אירועים ותערוכות לכל המשפחה ויימשך בכנס מקצועי בין ה 22/4- 24/4. הכניסה לכל האירועים הינה ללא תשלום (כולל כניסה למוזיאון העיצוב). שבוע העיצוב בחולון הוא אירוע שנתי, הנערך בפעם הרביעית, ומתקיים כחלק מחזונה של העיר חולון להיות מוקד לאומי לעיצוב וזירה בינלאומית לחדשנות בתחום זה. כמדי שנה מתמקד שבוע עיצוב חולון בחשיפה ובמתן ביטוי לעיצוב ולמעצבים בישראל.  במרכזו של השבוע עומדת תערוכה חדשה ומקורית במוזיאון העיצוב חולון: "משחקים במוזיאון העיצוב", בגלריות העירוניות יתקיימו תערוכות עיצוב וכך גם ברחבי העיר, ב מתחם HIT ,במרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית, בקניון חולון ובאזור התעשייה – במרכז עזריאלי החדש ובפיטרו. במתחם המדיטק יתקיימו פעילויות עיצוב לקהל הרחב.

לראש העמוד