חדשות ואירועים

דניל קונדרטייב, בוגר התוכנית לתואר שני בעיצוב משולב ומרצה במחלקה לעיצוב תעשייתי


"התואר שני בעיצוב משולב פיתח אותי כמעצב ותרם לי כמרצה."

דניל קונדרטייב, בוגר המחלקה לתואר שני בעיצוב משולב
 
 
שיחה עם דניל קונדרטייב, בוגר המחלקה לתואר שני בעיצוב משולב ומרצה במחלקה לעיצוב תעשייתי , לקראת טקס הענקת התואר.
 
דניל, במה יש לך תואר ראשון?
"אני בוגר תואר ראשון של המחלקה לעיצוב תעשייתי בHIT מכון טכנולוגי חולון. בחרתי בתחום זה כי בעיצוב תעשייתי יש שילוב נהדר בין טכנולוגיה ואומנות. כאדם המגדיר עצמו כ'טכני' ידעתי לבטא את עצמי בלימודים מסוג זה , בעיקר כשמדובר בתחום רחב מאוד המאפשר התעסקות במגוון נישות. אל התחום הגעתי בעקבות חלום לעסוק בעיצוב רכב. בפרויקט הגמר של התואר הראשון עיצבתי חליפת הגנה לאנשים ששרדו שואה גרעינית, הפרויקט הוגדר כפרויקט המצטיין של המחזור."
 
 
ובמה עסקת לאחר סיום התואר הראשון?
"בסיום התואר פתחתי עם חבר מספסל הלימודים סטודיו שעסק באנימציה ותלת מימד בתחום עיצוב מוצר. כמו כן, כחודשיים לאחר סיום הלימודים קיבלתי הצעה להצטרף לצוות המרצים של המחלקה לעיצוב תעשייתי במכון ומאז אני משמש כמרצה במחלקה. את הסטודיו סגרתי לפני כשנה וחצי ומאז אני מתמקד בהוראה ובפיתוח מוצרים באופן עצמאי."
 
סריקה של פני שטח ומעטה ומידולם לתלת מימד
סריקה של פני שטח ומעטה ומידולם לתלת מימד
סריקה של פני שטח ומעטה ומידולם לתלת מימד

 
מה תרם לך התואר השני בעיצוב משולב?
"התואר השני בעיצוב משולב פיתח אותי כמעצב ותרם לי כמרצה. בתואר לומדים סטודנטים ממגוון תחומים, לאו דווקא מעצבים. בשונה מהתואר הראשון בעיצוב, הגעתי יותר מגובש, מפותח אישית ועם מטרות ברורות. זה גרם לחווית הלימודים להיות עמוקה ומפתחת יותר."
 
 
טכנולוגיה וקסם- קבלת השראה מצורות מורפולוגיות הנוצרות באמצעות סאונד

 
במה עסק פרויקט הגמר שלך בתואר השני?
המחקר עוסק בחיפוש אחר דרך לייצור צורות תלת מימדיות בשיטה שונה משיטות קונבנציונאליות הקיימות כיום.
חלק הראשון של המחקר מתעסק בחיפוש שיטה לייעול זמן הדפסה תלת ממדית דרך שינוי גישה לתהליך עצמו. המטרה היא צמצום שלבי הביניים של התהליך ויצירת גוף תלת מימדי בשלב אחד בלבד.

חלקו השני של המחקר מתעסק בפיתוח שיטה לחילוץ השראה צורנית (מורפולוגית) ראשונית, שלא עברה עיבוד או תכנון אנושי, דרך פיתוח שיטה של פענוח ופרוק תהליכים מהירים, טבעיים, למימדים שונים וקיבוע צורני על ידי תהליך ממוחשב המאפשר שימוש בצורות חדשות אלו, כהשראה לכל פרויקט עיצובי.

 
סריקה ומידול של צורות מורפולוגיות שנוצרו באמצעות סאונד