חדשות ואירועים

תערוכת "באמצע" של המחלקות לעיצוב פנים ולעיצוב תקשורת חזותית


נפתחת הערב בבית האמנים בתל אביב תערוכת אמצע השנה "באמצע" תציג השנה שלוש תערוכות של שלוש המחלקות של הפקולטה לעיצוב.
המחלקות לעיצוב תקשורת חזותית ועיצוב פנים מציגות בבית האמנים רחוב אלחריזי 9 תל אביב החל מתאריך 29/3-1/4,
המחלקה לעיצוב תעשייתי תציג בנפרד בחול המועד פסח במתחם התחנה בתל אביב מתאריך 9/4-16/4 .
כל התערוכות פתוחות בחינם לקהל הרחב.
 

המחלקה לתקשורת חזותית מציגה בתערוכת "באמצע" חתך רחב של פרויקטים. התערוכה משקפת פעילות רחבת יריעה במגוון תחומים המאפיינים את שדה התקשורת החזותית כיום. מרבית הפרויקטים המוצגים בתערוכה נעשו במסגרת הקורסים בשנים ג' ד'. בין השאר מוצגות בתערוכה עבודות וידאו, פתיחים לסרטים ולספרים, וידאו קליפים, סרטים תיעודיים, סרטי אנימציה ועבודות וידאו אמנותיות.

המחלקה מציגה עבודות מתחום העיצוב האינטראקטיבי: עיצוב אפליקציות, ממשקים, עבודות אינטראקטיביות המשלבות מספר רב של מסכים ושימוש במדיום לצורך העברת מסרים חברתיים, פוליטיים ותכנים בעלי אופי תרבותי רחב.

דוגמאות לפרויקטים:
חן נרגל שנה ד' MUST BE HAPPY- האנושות מתחלקת לשניים : לאנשים שאוהבים ימי הולדת ולאנשים ששונאים ימי הולדת. אני נכללת בין שונאי היום הולדת. הפרויקט עוסק בניגוד בין העטיפה השמחה של היום הולדת לבין התחושות שעומדות בפועל בניגוד לה. מנחה: ג'וגול.
 

ליאור עילם, אביב גירסול ורז רייביץ - ווידיאו קליפ ללהקת ״אומללה״. בחורה שעוברת בין עולמות שונים המאופיינים על ידי טרנדים מעולם האופנה, בכל עולם כל הדמויות מבצעות את אותן הפעולות ככל שעובר הזמן הדמות מגלה את הצדדים הפחות זוהרים של התעשייה. מנחה: גיא בולנדי.
 

ויקטוריה סורקין - הפרויקט מופנה לקהל הצעיר ומדגים את תהליך ההישאבות לכת ע"י משחק מחשב בשם THE QUEST, בו הדמות עוברת את השלבים הכרוכים בהצטרפות לכת - החל מהפיתוי להיכנס פנימה בחיפוש אחר משמעות ולבסוף המצב בו האדם מרגיש "לכוד". העיצוב בנוי על סמלים דתיים ומיסטיים. מנחה דנה בן דוד
 
 

 
המחלקה לעיצוב פנים מציגה פרויקטים שנבחרו על ידי ראש המחלקה אדר' ניני ורשבסקי ואוצר התערוכה אריה ברקוביץ, מתוך הגשות מחלקתיות של השנים א, ב, ג וד'. התערוכה תציג את פני המחלקה במודלים תלת מימדיים חומרי השראה תהליכי עבודה ניסיוניים וכן תכניות עבודה והדמיות בדו מימד.

הפרויקטים המוצגים הונחו על ידי מרצי המחלקה וניתן לראות דרכם את שלבי ההתפתחות היצירתית והחשיבה של הסטודנטים במהלך השנים. לצד עבודות פנים מובהקות ניתן לראות תפיסות קונספטואליות של מבני ציבור ושימוש חדשני בחומרים וחשיבה סביבתית ירוקה.

התערוכה תחשוף לקהל הרחב עשרות עבודות חדשות ורעננות של דור העתיד בעיצוב ואדריכלות פנים, אותם נפגוש בעוד כמה שנים משתלבים במרחב הציבורי.

דוגמאות לפרויקטים:
אלי בוכובזה - ילדי הפיות - מרחב מחיה לאוטיסטים. הפרויקט דן בשאלה ״מה היה קורה אם כולנו היינו על הספקטרום האוטיסטי?" הפרויקט שואב השראה מהטבע וגולמיותו, ומייצר מרחב אופקי המורכב מפטיו משותף חפור וממרחבים אישיים בתוך מנהרות תת-קרקעיות, אשר ברגע מסויים עולות מעל פני האדמה ומאפשרות מבט נקודתי לעבר האופק. מנחה: ניסן גרייזל.


נטלי קריסקאוצקי - The New Atlantis. הפרויקט עוסק בעולם אוטופי אשר הוכה באסון צונאמי גדול אשר מחק את מרבית היבשה בעולם. בני האדם אשר שרדו נדרשו להשתקם ולהסתגל למצב המחייה החדש. הם בנו מבנים הצפים על פני המים ובנויים כך שהם נמצאים בתוך ומחוץ למים. הם מקדישים את כל חייהם לחקר וארכיאולוגיה ימית, על מנת לאסוף שרידים מהעולם הקודם, לחקור ולהבין לעומק את משמעותו של אותו העולם, ומשתמשים בחפצים שונים שמצאו בעולמם החדש. הם ניזונים בעיקר מדגים ואצות שהם מגדלים לבד בתחתית המבנה. כל מבנה מיועד ל-24 אנשים ומכיל 2 קומות שינה, מטבח, מעבדה לחקר ארכיאולוגיה ימית, סלון וקונסטרוקציה לגידול אצות.
 

ליטל קרפמן - Appit הינה חברת האצה (אקסלרטור) למיזמים חברתיים-טכנולוגיים. החברה ממוקדמת בפלורנטין, שכונה שמייצגת השתלבות צעירים תוססים באוכלוסייה קבועה ומבוגרת. השראת הפרוייקט נבעה מספוג שטיפת כלים, המשמש כבית גידול לבקטריות שגדלות עליו באופן דינמי וטבעי.
 

 


 

פתיחה חגיגית יום רביעי 29/3/17 בשעה 19:30
נעילה 1.4 17
בית האמנים אלחריזי 9 תל אביב

שעות פתיחה : ימים ד'-ה' 10:00-13:00 17:00-19:00
שישי 10:00-13:00
שבת 11:00-14:00