חדשות ואירועים

מערכת ההנשמה “Ventoux” עוצבה על ידי פרופ' דודי ראב"ד

המערכת, שעוצבה עבור חברת “Flight Medical” על ידי פרופ' דודי ראב"ד דקאן הפקולטה לעיצוב, ואילונה לב, מרצה במחלקה לעיצוב תעשייתי, מתוכננת מודולארית, כך ששינוי במספר מועט של רכיבים מסב אותה לשלושה מצבי משתמש שונים.

 

"המכונה החדשה והחכמה שפיתחנו עומדת באתגר ההנשמה בצורה מדויקת תוך התמודדות עם רגולציה כבדות המשפיעות משמעותית על עיצוב המערכות"


מערכת הנשמה חדשנית פרי פיתוח ישראלי, מהבודדות בעולם, העונה על האתגרים שהציב וירוס הקורונה בפני עולם המיכשור הרפואי , נכנסה בימים אלה לפס היצור. 


מערכות הנשמה פועלות בשלוש סביבות שימוש עיקריות : טיפול נמרץ, טיפול ביתי ותחבורה, כאשר לכל אחת דרישות תפעול שונות ומכאן עיצוב מערכת שונה. המערכת החדשה, בהיותה מודולרית, מאפשרת הסבה מהירה תוך שינוי מספר קטן בלבד של רכיבים.


פרופ' דודי ראב"ד: מערכת הנשמה, כמו לא מעט מערכות רפואיות, הינה מרובת "משתמשים": המטופל, המטפל, איש המערכת הטכנולוגית, מערך התחזוקה ואפילו הסניטר המופקד על הניקיון. עיצוב המכונה חייב להתייחס לכל אחד מהמעורבים בשימוש וברור שלכל אחד מהם יש צרכים שונים, לעיתים מנוגדים.


המכונה החדשה והחכמה שפיתחנו עומדת באתגר ההנשמה בצורה מדויקת תוך התמודדות עם רגולציה כבדות המשפיעות משמעותית על עיצוב המערכות.


מוסיף פרופ' ראב"ד: "היכולת של חברה קטנה בישראל להתמודד עם חברות הענק המייצרות מערכות דומות נסמכת על התמודדות יצירתית עם איתור צרכים וביצועי מערכת שהן אינן נותנות.

הנשמה "מלאכותית" היא תחום מאד רחב, העונה למגוון מאד רחב של מצבים רפואיים. מכונת ההנשמה לומדת את נשימות החולה, כך שכאשר החולה שואף ונושף , המכונה עושה את הפעולה יחד אתו. מכונות שאינן חכמות רק לוחצות אוויר, הן אינן יעילות ואפילו מסוכנות, כיוון שיש התנגשות בין נשימות החולה לבין הפעולה החד סטרית של המנשם "הלא חכם". 


אודות flight medial

https://www.flight-medical.com החברה מפתח תקווה נוסדה בשנת 1996 והיא מפתחת ומייצרת מנשמים מתקדמים לשימוש ביתי, שימוש ארוך טווח ושימושי חרום כגון אסונות רבי נפגעים והטסות.  ב-20 שנה האחרונות הכניסה החברה לשימוש עולמי מעל 20 אלף מכונות הנשמה תוך שהיא צוברת מוניטין של איכות וטכנולוגיה מתקדמת.

 

 

פורסם: 26.5.20