חדשות ואירועים

השיער כאמצעי להתבוננות על נושאים חברתיים

ירדן רוקח, סטודנטית במחלקה לתקשורת חזותית עובדת בפרויקט הגמר שלה בתחום אידיאל היופי בשיער.

 


המיצג  של ירדן מתרכז בשיער מקורזל לעומת שיער חלק ובקשיים בקבלת העצמי (השונה) תוך ניסיון להתמזג בחברה. היא לוקחת את השיער כאמצעי להתבוננות על נושאים חברתיים ועל עצמת ההשפעה של אידיאל היופי על חיינו. המיצג כולל עמדת מספרה אפריקאית עם מראה שדרכה רואים את הסרט הדוקומנטרי שצילמה בביקורה אפריקה. בסרט רואים את התהליך שעוברות נשים אפריקאיות שמחליקות את השיער וכן קטלוג תסרוקות אפריקאיות אותנטיות.

 

 

המספרה נותנת הצצה להתעסקות באידאל היופי המערבי תוך הסתכלות בתחושות הפנימיות של הנשים האוגנדיות. "כולם בהתחלה חשבו שאני משוגעת. אפילו המרצים הביעו חשש מהפרויקט" , נזכרת ירדן, ומספרת שלא רק שהדעות של הסובבים אותה השתנו, אלא שבעצמה עברה שינוי תוך כדי עבודה על המיצג: "זה התחיל בהחלטה שאני מתמודדת ומפסיקה להחליק את השיער, אבל היום, בכנות, אני ממש אוהבת את התלתלים שלי".

 


 "במשך שנים הסתרתי את התלתלים שלי, החלקתי אותם כל הזמן. יותר מעשר שנים שאף אחד לא ידע שיש לי תלתלים",  היא מספרת . "בשנתיים האחרונות יצא לי לבקר פעמיים באוגנדה ומאוד נקשרתי למקום ולאנשים. 99% מהנשים שם הן בעלות גן לשיער מקורזל, ובכל זאת הן מנסות לשנות את עצמן בהתאם למקובל בעולם המערבי. הן ויתרו על אוכל, בגדים, צרכים בסיסיים חיוניים - והכול כדי להחליק את שיערן".

 

 


תערוכת בוגרים HIT מכון טכנולוגי חולון

המחלקות המציגות- עיצוב תעשייתי, עיצוב פנים, עיצוב תקשורת חזותית.

התערוכה פתוחה למבקרים עד יום רביעי ה- 1/8

 

עוד על התערוכה >>>

 

קטלוג התערוכה >>>

 

על פי הפירוט הבא:

ימים א,ב,ד,ה 16:00-22:00, ימי ג' 10:00-22:00,

ימי ו' 10:00-13:00, יום א' 22/7 סגור (ט' באב)
כתובת -גולומב 52 חולון.

 

פורסם: 26.7.18