חדשות ואירועים

הסלון החברתי


HIT מכון טכנולוגי חולון גאה להציג את תערוכת הפרויקטים החברתיים 2014

הסלון החברתי

הפרויקטים המוצגים בתערוכה הינם שילוב ייחודי של פקולטות העיצוב, הטכנולוגיה, המדעים והניהול ומשרטטים התייחסויות שונות לבעיות חברתיות, צרכים קהילתיים והתנהגות במרחב החברתי והציבור. במהלך התערוכה יתקיים גם שיח גלריה בו יוצגו גם פרויקטים עתידיים

"הסלון החברתי" - מכון משתף קהילה. הינו תערוכת הפרויקטים החברתיים של HIT מכון טכנולוגי חולון אשר מתאפיין בשילוב ייחודי של פקולטות מתחום העיצוב, הטכנולוגיה, המדעים והניהול. מכלול זה הינו המאפיין העיקרי של המכון ומהווה נקודת חוזק, שכן הוא מאפשר יצירת וחקירת תחומים חדשים המשלבים דיסציפלינות אלה. העיסוק התמידי בפיתוח מיזמים רב תחומיים ובין תחומיים מאפשר לסטודנטים לצאת מגבולות הנוחות, לקחת סיכון תרבותי וליצור קו תפר עדין בין האמנותי לבין תקשורת ומסרים, סימביוזה בין הפרטי לכללי, בין האישי לציבורי- וכל זאת באמצעות שפה חזותית מרגשת ואותנטית.

המכון רואה חשיבות עליונה בקידום ופיתוח תכניות למעורבות סטודנטים בקהילה ומציע מספר רב של מסגרות הנוגעות בתחומים ואוכלוסיות מגוונות בחברה הישראלית. מסגרות אלו - קורסים, פרויקטים, מיזמים ושיתופי פעולה עם הקהילה, והמגזר השלישי או התעשייה - חושפים את הסטודנטים לפנים המגוונות של החברה הישראלית ולאפשרויות העומדות בפניהם לחולל שינוי כבוגרים בעלי מודעות ואחריות חברתית.
בשנתיים האחרונות פועלת במכון חנות מדע "" science shop בשם מ.ט.ע קהילתי. אל "החנות" פונות קבוצות אזרחיות וארגונים ושם נוצר מחקר משתף קהילה. החנות והפרויקטים יהיו חלק משיח גלריה שיתקיים ב-29.7 בין השעות 11:00-13:00 במהלכו תהיה סקירה קצרה גם של פרוייקטים עתידיים ויקחו בו חלק גם נציגי הוועדה למעורבות אקדמיה בקהילה של ות"ת.

ד"ר מיכל סלע, ראש מדור רישום: "בתערוכה ניתן לצפות בפרויקטים יישומיים שנענו לדרישה ספציפית מן הקהילה ומאידך ניתן לצפות ולחוות פרויקטים אשר בודקים את הגבולות של המרחב הציבורי והחברתי בהם הם פועלים. הפן האקדמי, המושגי והתיאורטי אותו רוכשים הסטודנטים במסגרת לימודיהם לצד מיומנויותיהם הטכניות מרחיבים את היריעה של אפשרויות הפעולה וההתייחסות שלהם למגוון האתגרים החברתיים שהוצבו בפניהם".
 


התערוכה תוצג בין התאריכים: 16/7 – 30/7. ימים א' - ה' – 16:00 – 21:30,
ימי ו' – 10:00-13:00, שבתות – התערוכה נעולה.
כתובת : המכון הטכנולוגי חולון גולומב 52 חולון הפקולטה לעיצוב בבניינים 6, 7
התערוכה פתוחה לקהל הרחב ללא תשלום