חדשות ואירועים

HIT נבחר לתכנן את האנדרטה להנצחת 15 חטיבות של חיל השריון


מנכ"ל עמותת יד לשריון , תא"ל (מיל') עו"ד חנן ברנשטיין  ויו"ר ועדת ההנצחה של החיל ויו"ר דירקטוריון חברת החשמל, אלוף (מיל') יפתח רון טל בחרו במכון הטכנולוגי על מנת לתכנן ולהקים את האנדרטה ל-15 חטיבות שיריון - שאינן קיימות עוד.
 
תא
מר דוד פלד, מר שמואל גולדברג, אלוף (מיל') יפתח רון טל, פרופ' אדוארד יעקובוב, תת אלוף (מיל') חנן ברנשטיין, אדריכל ניני ורשבסקי

בפגישה שהתקיימה במכון, קיבל את האורחים פרופ' אדוארד יעקובוב, נשיא HIT, וכן השתתפו בה מר שמואל גולדברג, מנכ"ל המכון, אדריכל ניני ורשבסקי ראש המחלקה לעיצוב פנים בפקולטה לעיצוב ודוד פאר מרצה בפקולטה לעיצוב.

האנדרטה , עתידה לעמוד החל מחודש אוקטובר 2017 בכניסה לעמוד השדרה של פארק העוצבות שבמתחם ההנצחה לחיל השריון בלטרון.

עמותת "יד לשריון" עוסקת בהנצחת 4,992 חללי החיל ומספר המבקרים באתר ההנצחה עומד על כ- 300,000 בשנה. בין המבקרים, תלמידי בתי ספר, משלחות מהארץ ומחו"ל ומבקרים עצמאיים. האתר כולו נמצא בשטח של כ- 170  דונם.

"בחרנו במכון הטכנולוגי כי רצינו ראש צעיר בעל תפיסה מרחבית אשר ייטיב להתאים את עיצוב האנדרטה להנצחה ולסביבה הטבעית" אמר עו"ד חנן ברנשטיין. אדריכל ניני ורשבסקי אמר כי  ייחודו של המכון הוא אכן ביכולתו לתת מענה באמצעות שילוב שלוש המחלקות של הפקולטה לעיצוב אשר יביאו לידי ביטוי את כל האספקטים המרכיבים אנדרטה מסוג כזה.

פרופ' אדוארד יעקובוב ציין כי הפנייה מחמיאה מאוד  וכי המכון יקצה לפרויקט "נבחרת" של סטודנטים מהפקולטה לעיצוב אשר יעסקו בפרויקט במסגרת קורס ייעודי אשר ייבנה במיוחד עבורם ויחל כבר בתחילת הסמסטר הקרוב, על מנת לעמוד בלוח הזמנים הצפוף.
 
 
 
פורסם: 21/02/17