חדשות ואירועים

סטודנטים מהפקולטה לעיצוב זכו לתשואות בהאקתון של "שיבא"

 

המרכז הרפואי "שיבא" ארגן האקתון במטרה למצוא פתרונות חדשניים לצרכים של הצוותים הרפואיים. מיגון הפנים שפיתחו שלושה סטודנטים מהמכון זכה לתשבחות השופטים.

 

בתמונה מימין לשמאל: גיל שווה, דניאל שמעוני, מיכל גמוב

בתמונה מימין לשמאל: גיל שווה, דניאל שמעוני, מיכל גמוב

 

אולי יעניין אותך

פתרון לבעיית האדים על המשקפיים בעת עטיית מסיכה

תחרות "החנוכייה ההנדסית של מחר"

פעילויות FUTURE פתיחת תשפ"א

השקת תוכנית הלימודים "טכנולוגיות דיגיטליות ברפואה"

 

 

הסטודנטים דניאל שמעוני - סטודנט שנה א' בעיצוב תעשייתי, מיכל גמוב - סטודנטית שנה א' בתקשורת חזותית וגיל שווה - סטודנטית שנה ג' בעיצוב תעשייתי, השתתפו בהאקתון מיוחד במינו אשר אורגן על ידי המרכז הרפואי "שיבא" במגמה למצוא פתרונות לצרכים של אנשי הצוותים הרפואיים.

 

השלושה הגיע במענה ל"קול קורא" שפרסם המרכז לעיצוב מיגון רפואי לפנים לצוותי חדרי הניתוח ומחלקות הקורונה של בית חולים והיו הסטודנטים היחידים בהאקתון.

 

דניאל שמעוני, סטודנט שנה א' בעיצוב תעשייתי: קיבלנו את הקול הקורא מדקאן הפקולטה והחלטנו לקפוץ למים העמוקים ולנסות את האתגר. ללא כל ניסיון או הנחייה מיוחדת, היינו הסטודנטים היחידים בהאקתון והיו לנו כמה רעיונות למיגון רפואי שיכול להתאים את עצמו גם לחדר הניתוח וגם למחלקת הקורונה. לצורך התחקיר ראיינו את מנהלת מחלקת הניתוחים ב"שיבא" ובעזרתה קיבלנו תשובות שסייעו לנו בתהליך העיצוב. 
"אנו שמחים שהעזנו. החוויה הזו הייתה עבורנו התנסות בחומרים חדשים, בהצגת מוצר בפני יזמים והיא סיפקה לנו טבילת אש לחיים האמיתיים". 

 

ד"ר הדס לוי, מרצה בכירה במחלקה לטכנולוגיות דיגיטליות ברפואה ב-HIT ושופטת בהאקתון: מדובר בהישג מרשים, שכן הסטודנטים שלנו הגיעו מיוזמתם ללא ליווי של מנחים ונרתמו לנושא בצורה מעוררת התפעלות. מדובר בשני סטודנטים משנה א' וסטודנטית משנה ג' אשר הציעו פתרון מעניין לנושא מאתגר. 
"אני שמחה לציין כי הסטודנטים ייצגו את HIT בכבוד והישגיהם עמדו בשורה אחת עם יזמים מנוסים מהם. חבר השופטים החמיא להם וציין כי הפתרון שמצאו מעניין מאוד" והוסיפה: "אני סבורה שזו דוגמה מצוינת של נטילת יוזמה אישית, העזה ועמידה באתגר מורכב, כבר בשנה הראשונה ללימודים, המעידה על אופי ואיכות הסטודנטים במכון". 

 

 

פורסם: 09/11/2020