חדשות ואירועים

ספר חדש ומרגש "ילדי החול"

 

3.3 - 24.2 | גלרית ויטרינה | בניין עיצוב (6) | קומה 1

אירוע הפתיחה: 24.2.2014 | 13:00


עורכת הספר ואוצרת התערוכה : נעמה בנזימן

"ילדי החול", ספר דו-לשוני בעברית ובאמהרית, הכורך יחדיו סיפורי עם, זיכרונות עליה וחוויות ישראליות של יוצאי אתיופיה עם איורים עכשוויים של סטודנטים מהמחלקה לעיצוב תקשורת חזותית בפקולטה לעיצוב של המכון הטכנולוגי חולון HIT – יצא זה עתה לאור. הספר יושק בתערוכת האיורים "ילדי החול".
 

"שוקו שוקו ולפעמים בננה", איורה של מיכל משולם לסיפורה של בתיה צ'וקול
 
הספר הייחודי הוא פרי שיתוף פעולה בין האקדמיה לבין הקהילה. תחילתו של הפרויקט בקיץ 2011, בסדנת כתיבה שהתקיימה ביחידה לעבודה קהילתית בבת ים. קבוצת צעירים יוצאי אתיופיה אספה ותיעדה סיפורי עם אתיופיים וסיפורי עליה לארץ, וכתבה במשך מספר חודשים קטעי יומן, זיכרונות אישיים וסיפורים קצרים. בפברואר 2012 נמסרו הטקסטים שנכתבו בסדנה לידיהם של סטודנטים בפקולטה לעיצוב, שאיירו אותם בהנחיית נעמה בנזימן, מרצה במחלקה לתקשורת חזותית.
 
 
אייר: דודו בודזיק

תהליך הכתיבה והאיור לווה במפגשים בין שתי הקבוצות ובדיאלוג יצירתי ותרבותי, בשיחות ובהתלבטויות משותפות. באמצעות המילים והאיורים נוצר גשר בין ישראל של כאן ועכשיו ובין אתיופיה המסורתית והרחוקה. בין דפי הספר מתקיים מפגש יוצא דופן  בין הדימוי לבין המילה הכתובה וכמובן בין קהיליות שונות הפועלות במרחב הישראלי. זהו מסע בזמן ובמרחב, המשקף את המנעד התרבותי הרחב ואת התפיסות החברתיות והאמנותיות של מגוון היוצרים שלקחו בו חלק.
 
אנשים הם המפה - קטעי יומן, איורה של יוליה סמוליקוב לסיפורו של דורון קידר

"ילדי החול" הופק במסגרת קורסים משלבי עשייה חברתית, מודל המאפשר לסטודנטים לצד הלמידה העיונית מעורבות חברתית בשותפות עם הקהילה. במכון הטכנולוגי חולון קיימים מגוון קורסים משלבי עשייה חברתית והם חלק בלתי נפרד מהאחריות החברתית של המוסד להכשרת בוגרים בעלי מודעות חברתית.
 
"שם", איורה של מיכל משולם לסיפורה של תקוה גדעון

 

כריכת הספר. "התרופה לאהבה" / "האישה והאריה", איורה של עיינת קירשנר לסיפורי עם

 

בספר 120 ע"מ, 26 סיפורים ו-37 דימויים, המחולקים לשלושה שערים: סיפורי עליה, סיפורי עם, וסיפורי זהות.

לפרטים נוספים : איריס זילברמן, דוברת HIT מכון טכנולוגי חולון, 052-5994155