חדשות ואירועים

HIT באירוע העיצוב הגדול והפופולרי ביותר בקוריאה SEOUL DESIGN FESTIVAL

 
הפקולטה לעיצוב נבחרה לייצג את ישראל, באירוע העיצוב הגדול והפופולרי ביותר בקוריאה - SEOUL DESIGN FESTIVAL
 
תמיר שפר
 
תערוכת הפקולטה, HIGH CONTRAST, הציגה תמונת מצב מגוונת של העיצוב העכשווי בישראל ע”י בחינת הקשר בין מאפייני העיצוב המקומי למציאות הישראלית היומיומית.

פסטיבל העיצוב הקוריאני הוא אירוע מכובד בו נפגשים כל נציגי תעשיות העיצוב והטכנולוגיה הקוראנים. הפסטיבל המתקיים כבר 16 שנים, מארח בכל שנה למעלה מ-100,000 אנשי מקצוע וחובבי עיצוב מקומיים ובינלאומיים.
 
סטודיו 'Reddish'
סטודיו 'Reddish'

איתי אהלי, אוצר התערוכה, בוגר המכון, מסביר כי "אנו חיים במדינה צעירה עם היסטוריה של אלפי שנים, המאגדת בתוכה ערב רב של לאומים ועדות, דתות, תרבויות ומסורות שונות ומגוונות, המתקיימות זו לצד זו במציאות פוליטית מורכבת. עולם ניגודים עשיר זה, מתקיים בכל אספקט מחיי היום יום ומחלחל אל עולמו של המעצב הישראלי. העיצוב הישראלי משקף את המציאות והאופי הישראלים".
 
הילה שמיע
הילה שמיע

גם בעבודות שלא עוסקות בהכרח בהקשרים ישראליים, ניתן לגלות מאפיינים, תחומי עניין וסיפורים מקומיים.
 
פרופ' דנה אריאלי, דקאנית הפקולטה לעיצוב HIT: "הבחירה להתמודד עם סוגיות של זהות, אישית או קולקטיבית היא תמיד תוצאה של נקודת מבט של המעצב. המעצבים הישראלים פועלים בסביבה מתוחה, וגם כשהם מתמודדים ללא הרף עם נושאים של השתלבות בעולם העיצוב העירוני והאוניברסלי, עבודותיהם מושפעות ממציאות המתח, הטראומה והמלחמה.
 
 

תערוכת הפקולטה שהוזמנה להציג בקוריאה בעקבות הצלחת התערוכה שהוצגה בשנה שעברה בטאיפיי, היא הזדמנות נדירה לחשוף את הפקולטה, העיצוב והמעצבים הישראליים לקהל הקוראני בפרט ולזירה הבינלאומית בכלל.
 
זוהי קרקע פוריה לשיתופי פעולה הן עם האקדמיה והן עם חברות מובילות במדינה שנמצאת בחוד החנית של ההי-טק והטכנולוגיה העולמית.
 
 
פורסם: 5.12.17