חדשות ואירועים

יום פתוח במחלקה לעיצוב פנים

תמונה ללא תיאור


ראש המחלקה לעיצוב פנים - אדר' אודי קרמסקי, בשיחה פתוחה עם הפנים לעתיד בעקבות האתגרים וההישגים של השנה שחלפה


הקורונה שינתה את פני המפה באופן ובשיטות ההוראה והלימוד אצלנו, וסביבת הלימוד המקיפה שלנו התכווצה למימדי הבתים שלנו, אני סמוך ובטוח שנחזור בקרוב למלא את הסדנאות והכיתות במיטב עבודותיהם של הסטודנטים.


אולם, גם בתקופה הנוכחית, בה אנו חווים את לימודי עיצוב הפנים מרחוק, אנו מצליחים לשמור על קשרים ישירים בין המרצים לסטודנטים ורמת הלימוד – בשלב זה – אינה יורדת. 


במחלקה לעיצוב פנים יש לנו סביבת עבודה מושלמת, כיתות טובות ומצוידות, סדנאות נפלאות ומכון טכנולוגי המהווה בית לפקולטות שונות מתחומי העיצוב והטכנולוגיה. 


אנו ממשיכים לחדש את תכניות הלימודים ומחזקים את הקשר בין לימודי עיצוב הפנים למרחב הציבורי העירוני, ובכך מאפשרים לבוגרים שלנו גמישות רבה במציאת דרכם לאחר סיום הלימודים- עומדות בפניהם אפשרויות רבות, והם יכולים לקחת חלק נכבד בכל פרויקט עירוני, יזמי, או פרטי, במגורים ובמסחר, ולהיות חלק מצוות התכנון והיצירה של סביבות מתחדשות אצלנו ואף בעולם.


אנו מחזקים טכנולוגיות חדשות ככלי תכנון ממוחשבים, וטכנולוגיות חדשות בעבודה עם חומרים שונים הממלאים את הסביבה שלנו בקצב מהיר. 
אנו גם נותנים תמיד את דעתנו לחשיבות התכנון האקולוגי, התכנון המתחשב בסביבה, והשואף לייצר מקום טוב יותר לחיות בו יום יום.

 

פרוייקטי גמר מצטיינים בשנה"ל תש"פ
 

אנג'לינה מליכוב "מרכז להסתגלות טכנולוגית בשכונת התקווה"
תכנון פנים של מבנה קיים כמכון להנגשת טכנולוגיה בשכונת התקווה, תל אביב.
המקום מתפקד כמרכז להתמודדות עם קשיי טכנולוגיה, ומיועד למהגרי עבודה ולאוכלוסייה המבוגרת של השכונה. הוא מייצר מרחבי לימוד אישיים/קבוצתיים, אזורי שהייה-הכוללים קפה ושש-בש ומעבר לפארק.

 

אנג'לינה מליכוב "מרכז להסתגלות טכנולוגית בשכונת התקווה"
 

עומר מור וגנר "הקיבוץ האורבני החדש"

קהילה שיתופית בלב תל אביב, מתוכנן בתוך מגדל משרדים ומהווה עיצוב לקהילה חדשה ושיתופית במעוז הקפיטליסטי העירוני, כתמונת ראי לאתוס הקיבוצי הישראלי. הקיבוץ מכיל מתחם מגורים ציבורי קטן, מתחם מסחרי ולב הבניין שהוא המתחם הציבורי המרכזי. "לקחתי את כל האלמנטים בקיבוץ והכנסתי אותם לחללים השיתופיים, ועל הדרך הכנסתי פנימה את המאה ה-21".

 

עומר מור וגנר "הקיבוץ האורבני החדש"

 

לינוי ישר "גשרי שוק"
כתושבת העיר פתח תקווה הרגשתי צורך לייצר חידושים בעיר הוותיקה. שוק העיר הממוקם באזור מרכזי, מצליח לשמור על אופיו הייחודי, אולם מושך אליו בעיקר את וותיקי העיר. בשל כך, החלטתי לייצר שם חוויה חדשה שעדיין שומרת על המצב הקיים אך מוסיפה לה רבדים חדשים ומחברת גם את הצעירים אל המקום.
הפרויקט מציע מתחם בילוי אורבני המשלב את השוק העירוני המסורתי יחד עם מקומות בילוי עדכניים כמו בתי קפה, מסעדות וברים. כמו כן, תומך בעסקים ישנים לצד חדשים, ממזג בין צעירים למבוגרים, נותן במה לאומנות ולמוזיקה מקומית וזאת באמצעות השוק כסמן תנועה וכ"גשר" המאחד בין אוכלוסיות.
בתחילת תהליך חקר האתר, בחנתי את סביבת השוק מכמה זוויות. בכדי להגיע לתוצאות מיטביות יצרתי קולאז' תמונות לכל אורך השוק בכל חזיתיו אשר עזרו לי להגיע לתובנות עיצוביות אודות אופיו. דרך קולאז׳ התמונות וסקיצות על גביהם גיליתי דפוס קצבי אשר מאפיין את כל אורך השוק ובכך החל הרעיון העיצובי.

 

לינוי ישר "גשרי שוק"
 

קטלוג בוגרים 2020

 

פורסם: 10/1/2021