חדשות ואירועים

יום פתוח במחלקה לעיצוב תעשייתי

תמונה ללא תיאור

 

ראש המחלקה לעיצוב תעשייתי - אורי בן צבי, בשיחה פתוחה עם הפנים לעתיד בעקבות האתגרים וההישגים של השנה שחלפה

 

התקופה האחרונה על הריחוק ומסך המחשב המוגבל לדו מימד, ייצרה אתגר לסטודנטים ולמרצים במחלקה לעיצוב תעשייתי, הסדנה שלנו, המתפקדת כמעבדת המחקר ומרחב החשיבה החברתית שלנו, בה דיון עם מרצים וחברים מתנהל סביב מודלים שזה עתה יוצרו, התחלפה בדיון בדימויים אל מול מסך ובו צילומים והדמיות של אובייקטים תלת מימדיים. 


האתגר עימו נדרשו הסטודנטים והמרצים להתמודד היה (ועודו) מורכב, שכן עם השטחת החומר אל תוך המסך נלקחת מהסטודנטים לא רק החוויה החומרית אלא גם חלק אינהרנטי מהיכולת לחוות צורה באופן מלא וטבעי. 

 

המחלקה ייצרה תוספת של נקודות ממשק ותמיכה בסטודנטים ומנסה לתמוך במי שהמרחק ומגבלות התקופה מקשים עליו את הלמידה תוך מאמץ מקביל לייצר תוספים לתוכנית הלימודים שיאפשרו למצטיינים להמשיך להוביל בעולם העיצוב הישראלי והעולמי. אנו מחזקים יכולות בתכנון ממוחשב ומקדימים אותן בתוכנית הלימודים על מנת לפצות על המרחק הכפוי מסדנאות המידול המפוארות שלנו ובמקביל מגבירים את היכולות במידול מכוון מחשב על מנת לצמצם את זמני הפיתוח. 


כל נושא ההשמה המקצועית עבר שידרוג והמחלקה שמה דגש גובר על תוכניות של שיתופי פעולה וסטאז' שיצרו לסטודנטים נקודות ממשק והתנסות בשוק, כבר במהלך הלימודים.

 

בשנה הבאה אנו ממשיכים מהלך שהתחיל השנה של שילוב מוקדם יותר של שנה א' לתוך התכנים של עיצוב תעשייתי, תוך שמירה על הקניית הכלים המאסיבית בשנים א',ב' והוספה של כלי תיכנון ממוחשב בשלב מוקדם יותר משהיה עד כה, מעבר לכך אנו מתכננים שיתופי פעולה חדשים עם חברות שטרם שיתפנו מולן פעולה וכן מזניקים תוכנית קיימות שתשולב אל תוך תוכנית הלימודים הקיימת במקביל לתמיכה ביוזמות סטודנטים בכיוון חשוב זה. מעבר לכך אנו פשוט ממשיכים ולומדים תוך כדי תנועה והקשבה לסטודנטים שלנו, ולצרכי השעה וממשיכים להיות המחלקה הוותיקה ביותר, הגדולה ביותר והמגוונת ביותר בארץ.

 

לפניכם שני פרויקטים מצטיינים שנבחרו ע"י ראש המחלקה:


אמיר לובל staff - מקל הליכה לגיל השלישי

 


מקל הליכה המעצים את יכולותיו התפקודיות של המשתמש בו, מסייע בקימה וישיבה, תומך בעמידה ובתנועה ממושכת ומקנה ביטחון ועצמאות במרחב - כל זאת בדמות מוצר המשדר מראה ספורטיבי המתרחק מהאייקון הקליני המוכר. 
למוצר תאורה קידמית ואחורית כמו גם יכולת לשדר אות מצוקה שיפעיל מספרי חירום באופן מיידי בטלפון של בעליו.


מאור בזנר Biopod - בית גידול לביולוגיה ימית על תשתית בטון

 


בפרוייקט הגמר שלו בחן מאור בזנר את יכולתו של בטון בעל רמת חומציות מופחתת לשמש כמצע לגידול ביולוגיה ימית. בעזרת תבנית מתנפחת מציעים אלמנטים ימיים שעיצב, שטח פנים מוגדל כמו גם התאמה מוגברת להתפתחות מערכות ביולוגיות על תשתיות בטון הממוקמות באזור קו החוף ברחבי העולם. שיתוף הפעולה עם חברת "אקונקריט" המפתחת חומר גלם ייעודי, אפשר פרוייט בעל היתכנות ייחודית לשיקום ואף הרחבה של ביולוגיה ימית על אלמנטים מעשה ידי אדם בסביבת קו החוף.

 

קטלוג בוגרים 2020

 

 

פורסם: 10/1/2021