חדשות ואירועים

יום פתוח במחלקה לתקשורת חזותית

תמונה ללא תיאור

 

ראש המחלקה לעיצוב תקשורת חזותית - צחי דינר, בשיחה פתוחה עם הפנים לעתיד בעקבות האתגרים וההישגים של השנה שחלפה

 

השנה החולפת התבטאה בעיקר במעבר ללימוד מקוון אשר השפיע על כל חווית הלמידה.
אנו ערים לכך שלימוד מקוון נוטל מחוויית המפגש הלימודי הפיזי ואנו עושים מאמצים להתאים באופן ספציפי את כל אחד מהשיעורים לצרכים החדשים ולתרגם את המטלות והמטרות באופן שלא יפגע בצרכים הלימודיים אבל ייקח בחשבון את המגבלות והכי חשוב, יותיר חופש לחשיבה ויצירה אקטיבית.

 

מתוך פרויקט הגמר של יקיר מרדכי

 

יחד עם זאת,  הלמידה המקוונת הביאה עימה גם יתרונות שלא ניתן להתעלם מהם:
תהליך הלימוד של כלים ותוכנות לדוגמה, הופך פשוט יותר בפורמט הזה ומפשט את התהליכים. הקורס נוגע בנקודות עיקריות של תוכן ומאפשר לסטודנט לצפות שוב ושוב בתכנים גם מעבר לשעות הלימוד ולנצל את היתרון שעדיין עומד מולו מורה גם באופן סינכרוני לצורך התייעצות קבועה לאורך כל התהליך. 


המרצים עצמם שכללו את היכולת להיות מדוייקים יותר בהצגת תוכן, בריפים ומשובים. התכנים ממוקדים יותר, יש שימוש גדול יותר במצגות תוכן ומפגשי ביקורת יותר אישיים. 


הלמידה מרחוק מאפשרת למידה בקבוצות קטנות, שליטה טובה יותר בזמנים וגמישות באופן שבו השיעור מתנהל. לשמחתי, יש שימוש רחב יותר בכלים טכנולוגיים שתורמים למינוף השיעורים, עוזרים לעבודה משותפת קבוצתית ופעילות מפרה ומקדמת שהיא הבסיס ללימודי עיצוב.


לקראת השנה הקרובה, חידדנו את המטרות בכל הקורסים השונים. החל מקורסי הבסיס ועד קורסים שבאופיים הם יותר אקספרמנטליים.


גייסנו מרצים חדשים המובילים בתחומם עם דגש על יכולות עיצוב, וניהול קריאטיבי המשלבים עבודה מצוינת עם עולם המסחרי. 


יש לנו יותר שיתופי פעולה עם גופים מסחריים ועם עמותות על מנת לעבוד מול צרכים אמיתים ולקוחות אמיתיים שמאפשרים ללמוד את השוק בצורה יותר טובה.


הוקם סטודיו חדשני לצילום והפקה של עולמות וירטואליים, הוספנו תכנים הקשורים לכלים וטכנולוגיה שימושית - קורסים לפיתוח ממשקים כמו פיגמה, XD וכדומה. 


קורסים בעיצוב לחווית משתמש וקוגניציה, שיווק ופרסום, פיתוח אתרים, תוכנות תלת מימד, הפקה של סביבות וירטואליות ביוניטי, הפקת משחקים, עיצוב ניהול ואסטרטגיה ועד לימוד שפת תכנות למעצבים.


לתקשורת חזותית יצטרף מרחב יצירה פיזי, Makers lab עבור הסטודנטים של המחלקה שישמש כמרחב עבודה ויצירה מעשית ויהווה מקום מפגש לכל הקשור לעיצוב והפקה.


בנוסף, מתקיימים עשרות כנסים וימי עיון הקשורים לעולמות התוכן של תקשורת חזויתית. 


מתוכננות תערוכות במסגרות שונות לתצוגת עבודות והתכנים השונים מכל היצירה הנעשית בקורסים השונים. 

 

פרוייקטים מצטיינים שנבחרו ע"י ראש המחלקה: 

 

יקיר מרדכי - מערכת המתבססת על מידע וניתוח של העדפות וקהלים ומאפשרת להציג קמפיינים פוליטיים, ויזואליים המותאמים לצרכים של אותו קהלי היעד. 
הפרוייקט מציג במידה מסויימת את הציניות ומציב שאלה בסיסית, מי מנהל את מי? יקיר מציג עמדה ביקורתית ארוזה באופן גרפי מדוייק ומותאם לתקופה.

 

 

מרינה קוליקוב- Sapiens 
פיתוח שפה אנימטיבית לספרו של נח יובל הררי “קיצור תולדות האנושות”. 
זהו הסיפור של המין האנושי ועל תהליכים היסטוריים שהפכו אותנו למה שאנחנו היום.

 

 

 

קטלוג בוגרים 2020

 


פורסם: 10/1/21