חדשות ואירועים

"התואר השני בעיצוב משולב הוציא אותי מאזור הנוחות שלי וחידש בי את חדוות הלמידה"

חובר הראל: "התואר העשיר אותי מאד מבחינה מקצועית ופתח בפני אופקים חדשים. התלהבתי מהגישה המולטי דיסציפלינרית. שיעורי הסטודיו אתגרו את היצירתיות ושיעורי התאוריה את האינטלקט"
 
הראל חובר 
הראל חובר
 
הראל חובר מסיים בימים אלה את שנה ב' בתואר השני M.Design בעיצוב משולב.
 
מדוע בחרת בלימודי תואר שני M.design בעיצוב משולב?
הראל חובר: "התואר הראשון שלי הוא במדעי הרוח מהאוניברסיטה הפתוחה, עם התמקדות בקולנוע ופילוסופיה). לפני כן, למדתי ב״חשיפה״, בי״ס לאומנויות התקשורת, הטלוויזיה והמולטימדיה, עיצוב אינטראקטיב לפלטפורמות דיגיטליות.

אחרי הרבה שנים של עבודה בתחום העיצוב לפלטפורמות דיגיטליות  (ווב, מובייל, אפליקציות), הגעתי לנקודה בחיי המקצועיים בה הרגשתי צורך להיפתח לכיוונים חדשים, לקבל נקודות מבט שונות ולהרחיב את אופקיי. הרגשתי שהעבודה לא מספקת לי גירוי אינטלקטואלי משמעותי ומספק.
 
חיפשתי תואר שני, ומצאתי את התכנית לתואר שני בעיצוב משולב באינטרנט. התלבטתי גם לגבי תואר שני בבצלאל, אך הרגשתי שהוא מוכוון אמנות ולכן פחות מדבר אלי. הייתה לי היכרות מוקדמת עם המכון הטכנולוגי: אשתי וכמה מהקולגות שלי בוגרי המכון, והתרשמתי שהסגל מורכב ממרצים רציניים ובעלי ניסיון רב. כך בחרתי במסלול של תואר שני בעיצוב משולב ב-HIT".
 
כמה מילים על דרכך המקצועית...
הראל: "ב-15 השנים האחרונות, אני בתחום העיצוב לאינטרנט ומובייל. כיום אני עובד כמעצב חווית משתמש (UX\UI), בסטארט-אפ המפתח פתרונות חכמים לאחסון דאטה בענן. הדרך בה התקדמתי כדי להגיע למקום בו אני נמצא היום הייתה מעניינת ומאתגרת: פילסתי את דרכי בתחום העיצוב, שהממשק שלו עם הטכנולוגיה הוא הדוק, מה שהצריך יכולת להסתגל לשינויים בתכיפות גבוהה.
 
העבודה שלי מתאפיינת במציאת פתרונות פשוטים לתהליכים טכנולוגיים סבוכים, ופיתוח מערכות שבני אדם יוכלו לתפעל בקלות. לימודי התואר השני בעיצוב משולב מספקים כלים לבחינת המציאות באופן ביקורתי, דרך מגוון נקודות מבט. אמנם החיבור לעבודה היומיומית איננו מיידי, אך ההקשרים נוצרים ברבדים רבים: הסתכלות אחרת על סוגיות, ניתוח מושכל של תרחישים וחיבור של תחומים. גם לפן החברתי ולאלמנט ההתאווררות מהרוטינה היומיומית השוחקת יש תפקיד חשוב בלימודים אלה" .
 
 
הראל חובר
"לא שולל את האפשרות שבעתיד אתרחק מעמדת המחשב ואעסוק בעיצוב יותר סביבתי ופחות דיגיטלי".
 
משהו שהפתיע אותך במהלך לימודי התואר השני...
"הופתעתי לטובה מאיכות המרצים והגישה המולטי דיסציפלינרית של התכנית. שמחתי לגלות שאני נהנה מהתהליך, וחזרה לי חדוות הלמידה. שיעורי הסטודיו מאתגרים את היצירתיות ושיעורי התאוריה את האינטלקט. החבר׳ה האחרים בתכנית באים מתחומים מגוונים, פותחים את הראש לרעיונות חדשים ועוזרים לצאת מאזור הנוחות של העיסוק שלי ביומיום. הלימודים אינטנסיביים אך במידה המאפשרת להמשיך לעבוד, ובסוף המאמץ משתלם ומספק".
 
איפה אתה רואה את עצמך בעוד 10 שנים?
"מבחינה מקצועית, קשה לנבא איפה אהיה בעוד 10 שנים. הטכנולוגיה מתפתחת ומשתנה במהירות וכדי להישאר רלוונטי, אני מצטייד כבר היום בארגז כלים מגוון, שיסייע לי להתמודד בשוק עבודה דינמי הנתון לשינוי תמידי. הלימודים פתחו לי את הראש לכיוונים שלא חשבתי עליהם, ובעקבות פרויקט הגמר, אני לא שולל שבעתיד אתרחק מעמדת המחשב ואעסוק בעיצוב יותר סביבתי ופחות דיגיטלי".