חדשות ואירועים

״חדשות טובות״ - תערוכת הבוגרים של הפקולטה לעיצוב

 
 
בעולם כאוטי בו פייק ניוז הופכים לחדשות האמיתיות מגיע קול צלול ואותנטי של בוגרי הפקולטה המביאים עמם "חדשות טובות": עבודות המבקרות את מניפולציות השלטון והמציאות התקשורתית, ואחרות המנסות ליצור עולם טוב יותר עבור כולנו.
 

אירוע הפתיחה 27/7/2017 | 19:30

נעילה 9/8/2017

 
200 יוצרים צעירים ופורצי דרך מסיימים בימים אלו מסע מרתק עם הגשת פרויקט הגמר שלהם. פרוייקטי הגמר של הפקולטה לעיצוב ידועים זה מכבר במקוריות, בברק ובמקצוענות יוצאת הדופן שלהם. אנו מאד גאים בבוגרים שלנו שמובילים את עולם העיצוב הישראלי והעולמי.

בעולם כאוטי בו פייק ניוז הופכים לחדשות האמיתיות, מגיע קול צלול ואותנטי של בוגרי הפקולטה המביאים עמם "חדשות טובות": עבודות המבקרות את מניפולציות השלטון והמציאות התקשורתית, ואחרות המנסות ליצור עולם טוב יותר עבור כולנו.

תערוכת הבוגרים "חדשות טובות" של  HITמכון טכנולוגי חולון תפתח ביום חמישי 27/71/7 בשעה 19:30 ותנעל ביום רביעי 9/8/17 . בתערוכה יציגו המחלקות לעיצוב תקשורת חזותית, עיצוב פנים ועיצוב תעשייתי.

תערוכה פתוחה למבקרים עד יום רביעי ה- 9/8 על פי הפירוט הבא:
28/7 10:00-13:00
29/7 - סגור
30/7 16:00-22:00
31/7 10:00-16:00
1/8 - סגור
2/8 16:00-22:00
3/8 10:00-22:00
4/8 10:00-13:00
5/8 – סגור
6-7/8 16:00-22:00
8/8 10:00-22:00
9/8 16:00-22:00

הפקולטה לעיצוב במכון טכנולוגי חולון נעשתה זה מכבר לפקולטה המובילה בארץ בתחומה. ב-41 שנות פעילותה היא התברכה באלפי בוגרים בעלי הישגים יוצאי דופן שתורמים תרומה מכרעת לעיצוב בישראל וזוכים להצלחה רבה גם בעולם.
 
למצטיינת דקאן השנה נבחרה עפרי לישפיץ עם הפרויקט – "one-of תעשייתי- עבודת יד של מכונה"- עפרי פיתחה מכונה מבוססת קוד לייצור כלי קרמיקה, בעלת "טביעת יד" ייחודית שמפיקה תוצר שונה וחד פעמי בכל הפעלה שלה.

המחלקה לעיצוב פנים- המצטיינים
נטלי קריסקאוצקי- סדרה של 'אובייקטים זמניים' העוסקים במערכת היחסים בין אוכל ורגשות אשמה, הנראים ככלי הגשה מזכוכית מנופחת בהשראת צמחים טורפים, אך עשויים מתערובת של סוכר לבן וסירופ תירס. הפרויקט מנסה להעביר את התחושה המורגשת אצל אכלנים רגשיים, אנשים אשר אוכלים את הרגש במקום לנסות ולהתמודד אתו, לפני ואחרי אכילת דבר הגורם לתחושת אשמה- הרגע שבו רואים משהו מפתה שמאמינים שיפתור את הבעיות, ועד ההבנה שרגשות השמחה והנחמה הם זמניים וחולפים, ומה שנשאר הם רגשות האשמה. מנחה גל גאון.

טלי מנדריק- "גרים בתחנה" תחנות רכבת הן אחת מהפונקציות המרכזיות בערים, אם התחנה היא ייחודית- היא יכולה להפוך לסימן היכר מקומי ומקום מפגש עבור הקהילה המקומית. התערבות במבנה תחנת הרכבת סבידור-מרכז מייצרת טיפולוגיה אורבנית חדשה- מגורים לחיילים בתחנת הרכבת. נוצר חיבור בין מערכת זמנית למערכת קבועה, בין חוויה קולקטיבית לחוויה אישית. הפרוייקט כולל פיתוח יחידת דיור, המבנה והסביבה בהתאם לאופי המערכתי-מכני של תחנה. החיבור בין הפונקציות הופך את התחנה למקום הצטלבות של מרחבי פעילות חדשים. מנחה: אודי קרמסקי.

אורטל כלפון – "מקום אחר"- הפרוייקט מציג שינוי תפיסתי המשלב את בית הקברות במרקם העירוני. מעל בית הקברות היהודי ביפו, נבנה גן, המגדיר מחדש את  המרחב ומממש את הפוטנציאל האזורי.
אלי בוכובזה – "תתקדמי"- בית הכנסת האורתודוקסי לקהילה הגאה בכיכר דיזנגוף מאפשר התכנסות מאחדת לקהל מגוון. אובייקט מרחבי חדש במבנה מבטא מפגש בין קודש וחול, דת ומודרנה, צורה ותנועה.
 


המחלקה לעיצוב תקשורת חזותית – המצטיינים
רז רייביץ- "I WANT" סרטון המציג את הקונפליקט הפנימי הנמצא אצל טבעוני שאוהב בשר, מוצרי חלב ועור, אך יודע כמה סבל נגרם בדרך.

ניצן ליר- "מָא" Ma -מארז ספרים הבוחן את תרבות יפן דרך מושגיה האסתטיים. המושג העיקרי אותו בחנה הוא "מָא" שפירושו "מרווח". הספרים מציגים את יפן כארץ של ניגודים.

 
ניר ליבמן – "דאטא-אופרה" הינו אתר המנגיש מידע אודות עולם האופרה על היבטיו השונים עבור צופים החווים אותו לראשונה ולאלה המבקשים לדעת יותר.
 


המחלקה לעיצוב תעשייתי -המצטיינים
חן זלקינד – "רהיטים בלחץ" -  רהיטים המבוססים על עקרון מחברי לחץ. החיבור מתבצע על ידי נעילה של כלל החלקים אחד עם השני ובתוך כך הוא יוצר נקודות מפגש ופרטים מעניינים במוצר.
 
זהר עדי – "ארץ נעדרת"- מבט על החברה הישראלית באמצעות סדרת אובייקטים. כל אובייקט בסדרה עוסק בסוגיה ישראלית תרבותית נפרדת ומציב מראה המאפשרת הסתכלות שונה וביקורתית.
 
ג'ני בל לב – "קווי אופי" - גישה חדשה ל״איקאה האקינג״. עיצוב חלקים נוספים לתהליך ההרכבה של רהיטי איקאה והמשבשים ומשנים את ההרכבה והעיצוב המקורי שלהם.