חדשות ואירועים

שני פרויקטים מקורס Fixperts "פיקספרטס" בעיצוב תעשייתי יוצגו בשבוע העיצוב במילאנו

 

שני פרויקטים שפותחו ועוצבו במסגרת קורס "פיקספרטס" במחלקה לעיצוב תעשייתי, הוזמנו להשתתף בתערוכת Broken Nature: Design Takes on Human Survival, המתקיימת במסגרת "שבוע העיצוב במילנו", אחד מאירועי העיצוב החשובים בעולם. אוצרת את התערוכה פאולה אנטונלי, האוצרת הראשית של מוזיאון ה- MOMA בניו-יורק.

 

 

אחד הפרויקוטים פותח ועוצב ע"י גיא פלומבו, דניאל סלובס וגיא בר-סיני, שעיצבו מנשא לתינוק המיועד לאמא בעלת יד אחת.  

 

 

פרויקט שני, תפס לכלי גינון ליד ללא כף יד, פותח ועוצב ע"י אלינור טל ונבו פריד.

 

 

קורס פיקספרטס שכל סטודנט/ית במחלקה לעיצוב תעשייתי מחוייב/ת לעבור את  לפחות פעם אחת במהלך לימודיו/ה במחלקה. בקורס, הסטודנטים מאתרים "שותפ/ה" ("fixpartner"), שלו/ה בעיה תפקודית יומיומית, ובדיאלוג מתמשך איתו/ה, מפתחים מוצר עובד הפותר את הבעיה או מייצר הקלה תפקודית ניכרת.

 

הקורס ייחודי הן משום שהוא כולל עבודה אחד-על-אחד מול אדם עם צרכים מיוחדים, לרוב בעל מגבלה פיזית, והן משום שהתוצר חייב להיות כזה שבאמת פותר את הבעיה. למעשה, בניגוד לעבודת עיצוב סטנדרטית, עבור קהל רחב שאיננו סובל ממגבלות, התוצר של פרוייקט פיקספרטס מוענק ל "שותפ/ה" עם סיום תהליך העיצוב. 

 

 

 

 

לקורס עוד היבט ייחודי – מתוך תפישת שיתוף ידע, תהליכי גיבוש הפתרונות והעיצוב הסופי שלהם מתועדים לכל אורך הפרוייקט, ובסיומו המשתתפים מכינים סרטונים המתארים את התהליך ואת מסירת התוצר לידי השותפ/ה. 

 

הסרטונים מופצים בכל העולם דרך האתר ומיועדים לקהילה הבינלאומית של משתמשים פוטנציאליים. כל הפרויקטים מתוכננים מתוך גישת "קוד פתוח" ומאפשרים גישה לקבצים שבעזרתם ניתן לשחזר את הפתרון עבור כל אדם אחר ברחבי העולם. כמובן שיכולות הנדרשות לשחזור הפתרון תלויות במורכבות הפרויקט – הן מבחינה טכנולוגית (הדפסות תל ממד, חיתוך לייזר) והן מבחינת מיומנות הביצוע הנדרשת, אולם רוב הפרוייקטים ישימים עבור מעצבי מוצר עם גישה לטכנולוגיה בסיסית.
 

 

פורסם: 09/01/2019