חדשות ואירועים

הפקולטה לעיצוב נבחרה לייצג את ישראל בשבוע העיצוב בטייוואן 2016

 
שבוע המעצבים בטייוואן הפך לאחד מאירועי העיצוב המרשימים והגדולים ביותר. בכל שנה יותר מ- 200 מעצבים מקומיים ובין לאומיים מציגים את עבודותיהם בתחומי עיצוב גרפי, עיצוב תעשייתי, עיצוב פנים ועיצוב אופנה.


   
 
תערוכת הפקולטה לעיצוב נקראת HIGH CONTRAST- העבודות בתערוכה הן פרי יצירתם של סטודנטים, בוגרים ומרצים מהפקולטה.
 
דקאן הפקולטה לעיצוב פרופ' דנה אריאלי : "את התערוכה החלטנו ל״מיין״ על פי שלושה עקרונות מנחים, שמציעים צורת התבוננות אחת, מיני כמה אפשריות, על העיצוב הישראלי העכשווי, שכן זוהי אחת מזירות העיצוב המרתקות בעולם: . saturated identity ,edited tradition , distorted viewשלושה עולמות תוכן המעסיקים אותנו הישראלים ומהווים מאין חלון הצצה לחיינו.
 
הסאונד של התנך
יהודה חופשי- הסאונד של התנך

Saturated Identity
שאלות של זהות מאפיינות את החברה הישראלית מרגע הקמתה. על הרקע הזה מובן מאליו שגם עולם העיצוב הישראלי ללא הרף. כחברת מהגרים רבים מן המעצבים הפועלים בארץ הגיעו ממקומות שונים ברחבי העולם, והם נעים על הצירים שבין מזרח למערב, שמרנות ושינוי, מסורות פתוחות וסגירות וכמובן אוניברסליות לעומת פרטיקולאריות. כל ההיבטים הללו מקבלים ביטוי בתצורות העיצוב המגוונות הקיימות בישראל.
 
סטודיו קוזי- רמקולים- צילום אסף אמבר
סטודיו קוזי- רמקולים. צילום אסף אמבר
 
Edited Tradition
מגמת ההתעלמות מהמורשת הביתית, אשר היוותה במשך שנים כרטיס כניסה לחברה הישראלית , עברה שינוי משמעותי בשנים האחרונות ומאז מחצית שנות השבעים מתקיימת בישראל נכונות להכיל את העבר על שלל מרכיביו, עובדה המקבלת ביטוי כמובן גם בעיצוב הישראלי שנעשה פתוח להכיל את הפרטי לצד הקולקטיבי.
 
 
הילה שמיע- יציקת עץ
הילה שמיע- יציקת עץ
 
Distorted View
השקפת העולם של היוצר היא לעולם תוצאה של תבנית נוף הולדתו. מעצבים ישראלים פועלים תחת לחץ הנסיבות הקיומיות בארץ הזו, וגם כאשר הם עסוקים בלי די בשאלות של השתלבות במרחב האורבני והאוניברסלי של העיצוב, יצירותיהם מושפעות מן המצב בישראל. מתח, טראומה, מלחמה, קצב חיים מהיר במיוחד משפיעים על העיצוב הישראלי שמתאפיין בין השאר בהומור, אילתור, וכמובן חשיבה מחוץ לקופסא על חומרים, שיטות עיצוב ועולם העיצוב.