חדשות ואירועים

"יוצרים מקום בסנטר"

תערוכה חדשה "יוצרים מקום בסנטר", מציגה את מרכז הקניות כמקום למפגש חברתי ובילוי חוויתי ולא רק כמוקד לצרכנות אישית • התערוכה היא פרי שיתוף פעולה של HIT עם "דיזינגוף סנטר"  ומעניקה משמעות ותכנים חדשים למבקרים במקום.
 

פתיחת התערוכה: 26.6.2016 בשעה 17:30 הכניסה בחינם

 

התערוכה החדשה של המחלקה לעיצוב פנים מ-HIT בדיזנגוף-סנטר מציגה שלל עיצובים חדשים לפיתוח הסנטר כמרחב ציבורי, בו יצרכו לא רק מוצרים – אלא גם חוויות. בגלריה מציגים הסטודנטים את הרעיונות העיצוביים ברחבי מרכז הקניות במטרה ליצור מקומות ייעודיים לבילוי חברתי. העיצוב בא לידי ביטוי בהתערבויות בכניסות, במעברים, בגשרים, ובגגות הבניין. הפרויקט הוא פרי שיתוף פעולה ייחודי של הסטודיו החברתי במחלקה לעיצוב פנים בפקולטה לעיצוב HIT עם חברת הניהול של דיזנגוף-סנטר, והיא משקפת את האתגר המשמעותי: מעבר מתודעת הצריכה האישית - "אני" לתודעת החוויה החברתית ה"אנחנו".

במסגרת הפרויקט התבקשו הסטודנטים ליצור ״מקום״ המשלב חברה ועירוניות תוך התחשבות בממדים שונים כמו, זהות, מענה על צרכים, חווית השתייכות, העצמה ועוד.  בקורס שהתבסס בחלקו גם על חוויה מעשית במרחב הסנטר העמיקו הסטודנטים בחקר העיצוב ככלי לשינוי, ולהכיר בכך ששינויים ברמת המיקרו משפיעים על מהלכים ברמת המקרו, כלומר שבעידן הרשתות הנוכחי שינויים קטנים מצטברים בחלל ומשפיעים בתורם גם על התמונה הכוללת.

התערוכה משקפת רעיונות רעננים וחיפושי דרך של הסטודנטים לעיצוב מקום שהות חברתי בהקשרי הסנטר. היא נועדה לעורר השראה ושיח בהקשרי המרחב המשותף שבו אנו חיים והאופן שבו אנו פועלים בו, לאו דווקא כצרכנים. בנוסף, עוסקת התערוכה בהתפתחות הסטודנטים הצעירים מהעיסוק באדם כפרט – לחברה, לתרבות ולסביבה.

דוגמאות לפרויקטים בתערוכה בדיזינגוף סנטר :
 
אפרת רבינא - פלטפורמה פיסית, שנותנת מקום לקידום האג'נדה האקולוגית בסנטר
אפרת רבינא - פלטפורמה פיסית, שנותנת מקום לקידום האג'נדה האקולוגית בסנטר

אפרת רבינא - פלטפורמה פיסית, שנותנת מקום לקידום האג'נדה האקולוגית בסנטר. מערכת תנועה ומרפסות לשהייה הנוצרות מאחורי ׳קיר ירוק׳ התלוי על הגשר של הדיזינגוף סנטר. על הקיר יצמחו גידולים אורגניים שישמשו את בתי העסק במתחם, ויראו למרחוק.
 
גל מורן - המקום הוא המרכז
גל מורן - המקום הוא המרכז
 
גל מורן - הפרוייקט שלי, המקום הוא המרכז.  תיעוד הקמת הסנטר על קרקע שהופקעה ממשפחת חינאווי. הוא יצירה ביוגרפית של שכבות המספרות סיפור של עבר ועתיד. הפרוייקט הוא אמוציונלי, מחאה מחתרתית-אישית הנותנת מבט על היסטוריה של חברה וסיפוריהם של אנשים ושל משפחות שחייהם כרוכים בתולדות המקום.

 
רום אבן - ׳יער הספרים׳
רום אבן - ׳יער הספרים׳
 
רום אבן - ׳יער הספרים׳ - רעיון ליצור מקום שינגיש ספרים וסיפורים לילדים. ההשראה לעיצוב נלקחה מהעצים ביערות, ההפשטה של היער לצורות הבסיסיות תורמת לעולם הדמיון והיצירה של הילדים אשר הספרים עצמם מיצרים.
 
אורן פרל - ׳האוכל של סבתא׳
אורן פרל - ׳האוכל של סבתא׳

אורן פרל - ׳האוכל של סבתא׳ - מקום ייחודי המיועד לשילוב הגיל השלישי עם קבוצות וקהלים צעירים יותר. הפרויקט עוסק בבישול. הפעילות המשותפת, בין צעירים ומבוגרים תיצור תקשורת והדדיות ותאפשר למבוגרים לחוות נתינה, להפיג בדידות ואולי אף לרומם את תחושת הערך העצמי. האוכל של סבתא הוא מושג שמעורר בכולנו את בלוטות הטעם, אך גם מציף אותנו בתחושות, רגשות וזיכרונות אישיים וקולקטיבים.