חדשות ואירועים

"תחפושות מתגשמות" - פורים ב"בית איזי שפירא"

 

פרויקט תחפושות מתגשמות התקיים השנה בפעם הרביעית, כשיתוף פעולה עם "בית איזי שפירא", הפקולטה לעיצוב, וובתמיכת היחידה למעורבות חברתית במכון.

 


במסגרת הפרויקט מוזמנים סטודנטים מהמחלקה לעיצוב תעשייתי להגשים חלומות ולעצב תחפושות מותאמות אישית לילדים בעלי מוגבלויות המתניידים בעזרת כסאות גלגלים והליכונים.

כבכול שנה הסטודנטים המתנדבים מהמחלקה לעיצוב תעשייתי נרתמים למייזם וחוברים לילדים ב"בית איזי שפירא", כאשר הם מביאים לא רק את הציוד הנדרש אלא גם את יכולתם לממש את משאלות הילדים. צמדי סטודנטים לוקחים תחת חסותם אחד מהילדים, וביחד מנסים להגשים חלום ארוך ליום אחד, ולהיות מושא החלומות שלהם. 

 

 


השנה ההיענות לפרויקט היתה גדולה במיוחד ולקחו בו חלק כ 50 סטודנטים מהמחלקה לעיצוב תעשייתי, שבאו מכל השנתונים במחלקה. מעבר להיבט הקהילתי וערך ההתנדבות לעזור למי שזקוק לכך, יש בפעילות זאת מימד מובהק של הבנה והכרה בכך שיש בידי הסטודנטים/מעצבים יכול לממש צרכים של בני אדם ושהכשרתם היא זאת שמעניקה יכולת זאת.

 

הפרויקט רוכז והובל ע"י עדי שפיגל, מרצה במחלקה לעיצוב תעשייתי.

 

בפורים כמו בפורים, הילדים יכולים להפוך לבאטמן, אסטרונאוטית, נסיכה מהאגדות או אפילו הכדורסלן יובל זוסמן. עיצוב התחפושות מותאם להליכון או כסא הגלגלים מה שבין השאר מקנה לתחפושת ניידות שמאפשרת להם לקחת אותה לבית הספר שלהם.

 

 

פורסם: 31.3.2019