חדשות ואירועים

לרגל חגיגות ה-40 הפקולטה לעיצוב יוצאת לנמל!

באמצע - תערוכת אמצע שנה, הפקולטה לעיצוב

שלוש תערוכות "באמצע" של המחלקות לעיצוב תעשייתי, עיצוב תקשורת חזותית ועיצוב פנים, יתקיימו בנמל יפו במהלך חול המועד פסח
 

פתיחה ביום ראשון ה-5 באפריל בשעה 20:00
נעילה: ביום שני, ה-13 באפריל בשעה 17:00
נמל יפו במחסן 2 בביתן "התיאטרון" ו"סוגרים"
 
 
כיצד נראים הלימודים בבית ספר לעיצוב?
כיצד לומדים עיצוב?
מהם החומרים שמהם עשוי העיצוב בראשית המאה ה-21?

על שאלות אלו ורבות אחרות מבקשת להשיב הפקולטה לעיצוב במסגרת שלוש תערוכות החושפות את דרכי העבודה של הסטודנטים בפקולטה לעיצוב.
 
הפקולטה לעיצוב במכון טכנולוגי חולון נעשתה זה מכבר לפקולטה המובילה בארץ בתחומה. ב-40 שנות פעילותה היא התברכה באלפי בוגרים בעלי הישגים יוצאי דופן שתורמים תרומה מכרעת לעיצוב בישראל.
 
עבודתו של שגיב הרוש ברווז קרמיקה מאיר
בתמונה: עבודתו של שגיב הרוש ברווז קרמיקה מאיר
 
בפקולטה שלוש מחלקות המעניקות תואר ראשון, בתחומי עיצוב תעשייתי, עיצוב פנים ותקשורת חזותית ותואר שני בעיצוב משולב. השנה, לרגל חגיגות ה-40, הוגדלה באופן משמעותי תערוכת "באמצע" אותה מקיימת הפקולטה מסורתית מזה עשור, והסטודנטים נקראו להציג את שלל הפרויקטים המתקיימים בפקולטה.
 
עבודתו של עמרי דויטש חותמת לפיתות
בתמונה: עבודתו של עמרי דויטש חותמת לפיתות
 
מדבריו של ראש המחלקה לעיצוב תעשייתי, מר דודי ראב"ד:
"אם יורשה לי להתפייט, אז הנה מגיע האביב, ומבחינתנו התפרחת הראשונה היא תערוכת "באמצע". יש משהו "חקלאי" בהכשרת מעצבים תעשייתיים, בצורך להיות מחובר לקרקע ולחלום על יבול עתידי. בצורך לחרוש עמוק, להיות מקושר לסביבה, להטמין זרע ולהמשיך לטייב, לטפח, ולהיות שם עבורו. המחלקה לעיצוב תעשייתי היא איך שהוא גם הטרואר, גם האקלים וגם היינן."
 
"עיצוב תעשייתי הוא אחד התחומים "השקופים" ביותר בנמצא. הוא מלווה אותנו כמו צל באשר נלך, ממברשת השינים בבוקר ועד למעקה המיטה בערבו של יום, מכוס קפה של שחרית ועד כיוון השעון המעורר בסיומו של יום. ברגעים רבים ביומנו הוא המנסרה שמבעדה אנחנו חווים את המציאות."
 
עבודתו של ניב מטלין קליית קפה במיקרו
בתמונה: עבודתו של ניב מטלין קליית קפה במיקרו
 
תערוכת "באמצע" היא עצירת רגע מחלקתית בשולי הדרך להתבוננות פנימה והצגה החוצה של אותו "הומניזם פרקטי" המאפיין אותה. מעצבים תעשייתיים הם בוני הגשרים המיומנים ביותר בין טכנולוגיה ובני האדם, הגשר הזה שאתם עומדים לעלות עליו, הוא גשר שכל כולו נעשה ע"י הסטודנטים, מהמסד ועד הטפחות, זאת המחלקה ואלו פנייה.
תיהנו.
 
מדבריו של אוצר התערוכה של המחלקה לתקשורת חזותית, פדי מרגי:
הביטוי "אין שלם מלב שבור"  של הרבי מנחם מנדל מקוצק הינו תפיסה פילוסופית ורוחנית עמוקה שאולי מתמצתת בצורה מופלאה את המהות של עיסוקינו.
תקשורת חזותית במיטבה היא כזו המייצרת מסר ויוצרת משמעות ובאותה נשימה פוערת סדקים ושברים, במחשבה, בקרקע שאנו עומדים עליה, במוסכמות. 
בעיקר שואלת שאלות. לב השבור ביצירה הוא הלב השלם שפועם בנו כמתבוננים.

 

 
עבודתה של שני דבורה, תחריט טיפוגרפיה

בתמונה: עבודתה של שני דבורה, תחריט טיפוגרפיה

לתערוכת סטודנטים מצטיינים זו, אנו מבקשים להזמין אתכם להתבונן בלבבות השבורים הפועמים שלנו ובמגוון תוצריהם, עולמותיהם, במדיות שונות ובמסרים שונים, כולם יוצרים משמעות. כולם מציעים התבוננות חדשה ומרגשת על מה שמוכר לנו או ידוע. אין לב שלם יותר מלב שבור ו" שבירת הלב" ידועה ככמיהה לשינוי - על כך אמונים כל המעצבים לייצר עולם ומציאות טובה יותר.
 
עבודתה של דניאל פתחוב, קליניקה לניתוחים פלסטיים
בתמונה: עבודתה של דניאל פתחוב, קליניקה לניתוחים פלסטיים
 

מדבריו של אוצר התערוכה של המחלקה לעיצוב פנים, אדר' גל גאון
    
"'בית' | תערוכת האמצע של המחלקה לעיצוב פנים
בית. בית הוא מושג מטאפיזי. בית הוא מקום רגשי. בית משמש כחומר גלם ליצירה. ובית הוא אוסף הזכרונות המוציאים אותנו לעולם. בית הוא חלל דינמי שמשתנה על יושביו כל הזמן. "
 
"בית הוא מרחב מאתגר ומניע ליצירה אישית ופואטית. בית הוא המצע לאינטימיות; בית הוא המקום הרגשי ממנו אנחנו יוצאים ואליו אנו עורגים בסוף היום. בית הוא הבסיס לסיפור האישי של כל אחד מאתנו. בית הוא הבסיס לעבודת עיצוב הפנים.  המחלקה לעיצוב פנים, היא הבית של כל היוצרים בה: מרצים, סטודנטים ואורחים. "
 
עבודתה של שחר זיו, מנורות מפח וריקמה
בתמונה: עבודתה של שחר זיו, מנורות מפח וריקמה

בתערוכת האמצע תכננו סטודנטים מהמחלקה שני מרחבים:
המרחב ראשון: חלל פואטי, לא פונקציונאלי, אינסטליישן משותף של 15 סטודנטים, המעורר דיון על המושג 'בית'.
המרחב השני: חלל המשכי, המציג אוסף מהבית של המחלקה - כ200 עבודות המציגות מעבדה יצירתית ופורה, חומרית ורעיונית, העוסקת כולה בביטויים וגוונים שונים בעיצוב פנים.  
 
עבודתו של עמוס פיירברג, תיבת קינון בהשראת מצלמה
בתמונה: עבודתו של עמוס פיירברג, תיבת קינון בהשראת מצלמה
 
 

שעות פתיחה:
ימי ראשון עד חמישי, שבת:  10:00-22:00
ימי ששי וערבי חג: 09:30 – 16:30
 
 
 
 
 
הזמנה לתערוכת באמצע