חדשות ואירועים

"Bright" הוצג במכון ון ליר במסגרת התערוכה Beautiful Knowledge

 
המיצג "Bright" – פרוייקט של ארבעה אמנים ומעצבים רב-תחומיים, המסיימים השנה את התואר השני לעיצוב משולב ב-HIT – הוצג במכון ון ליר בירושלים במסגרת התערוכה Beautiful Knowledge, המוקדשת להישגיהם של בוגרי תוכניות קרן פולברייט בישראל.
 
גיל זבלודובסקי, רונן וולפסון, מקסים בסין, דיויד קנטור. סטודנטים לתואר השני בעיצוב משולב
גיל זבלודובסקי, רונן וולפסון, מקסים בסין, דיויד קנטור. סטודנטים לתואר השני בעיצוב משולב
 
בתערוכה Beautiful Knowledge לציון 60 שנות פעילות קרן פולברייט בישראל, שנפתחה ב-29 ביוני במכון ון ליר בירושלים, נכלל המיצג "Bright" – פרוייקט של ארבעה אמנים ומעצבים המסיימים השנה את התואר השני לעיצוב משולב ב-HIT: רונן וולפסון, דיויד קנטור, מקסים בסין וגיל זבלודובסקי – בייעוצם של אוצר התערוכה אבי מולר, וד"ר דרור ק' לוי מן הפקולטה לעיצוב.
 
המיצג, שנוצר בעקבות שיתוף פעולה בין המנכ"לית של קרן פולברייט בישראל, ד"ר ענת לפידות-פירילה, לבין המכון הטכנולוגי ביוזמתו של ד"ר דרור ק' לוי, עוסק בוויזואליזציה ממוחשבת של תהליך נדידת הידע באקדמיה באמצעות מעקב אחר ציטוטים מדעיים. המיצג – המבוסס על ניתוח וקריאת נתונים מתוך מאגר המאמרים המדעיים של חברת Elsevier, ושהתבצע בשיתוף פעולה איתה – ממחיש, בהקרנה על מסכי ענק, את נדידת הידע בתחומי המדעים ואת השפעתו על שדות מחקר אקדמיים שונים. את המאמרים מציינים כוכבים.
 
 
השפעת ציטוטיהם של מאמרים אלה על מחקרים בתחומי-ידע שונים מומחשת באמצעות צברים של הכוכבים הללו, שמסומנים בצבעים המייצגים דיסציפלינות שונות. בתוך כך נוצרות גלקסיות אינטרדיסציפלינריות, הממפות קשרים סמנטיים פנים-מדעיים.
 
קרינת האור, המתוארת במיצג בצורת ספירות המתפשטות מן המרכז אל ההיקף, משקפת את הגנאלוגיה של הציטוטים. העבודה מזמנת לצופה מסע גלקטי בתוך מרחבי הידע, ומבטו משתנה חליפות בין מבט פנורמי המופנה כלפי חוץ לבין מבט החודר פנימה, אל לב ליבו של הידע. 

את התערוכה יזמה קרן חינוך ארה"ב-ישראל, המנהלת את תכניות פולברייט בארץ. לדברי ד״ר ענת לפידות-פירילה, מנכ״לית הקרן, הרצון להעשיר את הידע האנושי ולקרב לבבות הוא המניע את תכניות פולברייט ברחבי העולם, והתערוכה תציג ערכים אלו, תוך התמקדות בהישגיהם של מלגאי הקרן הישראליים. "התערוכה מדגישה כי רעיונות, תיאוריות ופרוצדורות מחקריות מיטיבות לצמוח כאשר מסירים חסמים תרבותיים, גיאוגרפיים ואף דיסציפלינריים", אומרת ד"ר לפידות-פירילה.
 
 


ד״ר ענת לפידות פירילה, מנכ"לית קרן חינוך ארה"ב-ישראל
קרן החינוך ארה"ב-ישראל היא קרן דו-לאומית הממומנת על ידי ממשלות שתי המדינות. הקרן שמה לה למטרה לתרום לקידום ההבנה בין שני העמים, לפיתוח מנהיגות חברתית, לעידוד מצוינות אקדמית ולהרחבת גבולות הידע האנושי באשר הוא. באמצעות תכנית פולברייט היא מעודדת חילופי סטודנטים ואנשי סגל בין מוסדות אמריקניים וישראליים, ובכך היא ממלאת תפקיד משמעותי בקידום קשרי מדע, בפיתוח השיח האינטלקטואלי וביצירת מצוינות אקדמית וחברתית.