חדשות ואירועים

דירקטורית מוזיאון העיצוב בלונדון ביקרה בפקולטה לעיצוב

 

דירקטורית מוזיאון העיצוב בלונדון, אליס בלק, התארחה בפקולטה לעיצוב, במסגרת יום עיון בתוכנית התואר השני בעיצוב משולב. יום העיון התקיים במסגרת מעבדת העיצוב של השנה השנייה בתואר כחלק מסטודיו של "עיצוב שירות" בו מתנהל פרויקט שיתוף פעולה עם מוזיאון העיצוב בחולון.

 

צילום: דינה סטסקוביץ'
 

מוזיאון העיצוב בלונדון שזכה השנה בפרס 2018 European museum of the year, הוא מוזיאון העיצוב הגדול בעולם ובשנתיים האחרונות בקרו בו למעלה ממיליון וחצי מבקרים המוזיאון שנוסד ב- 1983, עבר לפני כשנתיים למשכנו החדש המשתרע על פני 10,000 מ"ר, בהשקעה של 83 מיליון פאונד, והוא מהווה מוקד עליה לרגל של חובבי עיצוב מכל קצות העולם.


במהלך יום העיון וכחלק מהסטודיו הרצתה האורחת על מוזיאון העיצוב ועל תפקידו של מוזיאון העיצוב  בלונדון כמתווך בין עיצוב והקהילה, וכמחנך ושגריר של עיצוב כלפי אזרחי העיר ואורחיה הרבים וכגורם חינוכי רב השפעה המפעיל תוכניות חינוך לייזמות, חדשנות, ועיצוב בקרב עשרות אלפי בני נוער באנגליה רבתי. בהרצאתה התייחסה האורחת לתפקיד ולאחריות של מוזיאון בכלל ומוזיאון עיצוב בפרט בהבנת התרבות העכשווית וביכולת להתאים את פעילותו לעולם מושגים ורכישת ידע המשתנה מדי יום ביומו.

 

צילום: דינה סטסקוביץ'

 

בהרצאתה סיפרה אליס בלק על ההשתלבות של המוזיאון באזור קנגסינטון, לונדון ועל היותו קטליזטור מסחרי ועסקי לרובע כולו ולתנועת קונים ומבלים בתי העסק באזורו. בהתאם לחזון שהיא מנחילה במוזיאון בלונדון, חייבת להתקיים זיקה רחבת קשרים בין המוזיאון, הסביבה והקהל הרחב, תוך דיאלוג עם קהילת המעצבים והתעשיה.

 

הגשת פרויקטים של משתתפי הסטודיו בהשתתפות אליס בלק 

צילום: דינה סטסקוביץ'

 

בחלק השני של יום העיון התקיימה הגשה של משתתפי הסטודיו בהשתתפות האורחת שהתייחסה לעבודת הסטודנטים. הדיונים והשיח שהתפתחו במהלך הגשת הפרויקטים עם האורחת היו מהחשובים שבמהלכי הסטודיו עד כה. ההזדמנות לקבל התייחסות מקצועית מנקודת המבט של מנהלת מוזיאון מטרופוליני, הייתה חוויה אקדמית מרשימה.

 

 

פורסם: 24/12/2018